Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Enshin Karate w Polsce.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KARATE
Strona 1 z 5
Enshin Karate w Polsce.
Autor Wiadomość
Poul Sepek

Wysłany: 3 Październik 2015, 15:45   Enshin Karate w Polsce.

Witam, mam pytanie do instruktorow, jak w tej chwili w Polsce wyglada sprawa uprawnien instruktorskich. jeden z moich uczniow wraca do Polski i bedzie chcial za jakis czas otworzyc dojo Enshin Karate. Czy ktos moze powiedziec jakie musi miec uprawnienia w Polsce? I gdzie moze je uzyskac, z gory dziekuje za pomoc.

Nie ma zlych uczniow ,sa tylko zli nauczyciele!!!
One Road.........Enshin Karate!!!
www.enshinkarate.co.uk
FB: Kokoro Dojo Gloucester.

tomek_tg

Wysłany: 3 Październik 2015, 18:46   

Witam
z tego co wiem klub w Polsce zajmujący się Enshin nie jest zainteresowany rozwijaniem stylu w naszym kraju jest tylko kilka dojo w Warszawie
fajnie , ze powstanie nowy klub
a w jakiej miejscowości będzie prowadził klub Twój uczeń ??

kiedyś wystarczyły uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej specjalność samoobrona oczywiście można było zrobić instruktora karate dzisiaj nie trzeba mieć już takich uprawnień wystarczy stopień instruktorski w danej sztuce walki i ewentualnie uprawnienia instruktorskie z danej organizacji ( to akurat może być przydatne)

jeśli się mylę to proszę mnie poprawić

Poul Sepek

Wysłany: 4 Październik 2015, 10:30   

Jestes pewny ze nie potrzebne sa uprawnienia instruktora rekreacji lub sportu?(jestes instruktorem) I dlaczego uwazasz ze innym instruktorom nie zalezy na rozwoju Enshin Karate w Polsce? Jest plan otworzenia dojo Enshin w poludniowej Polsce ale to jest sprawa przyszlosci gdy moj uczen uzyska czarny pas, ale juz teraz przygotowujemy grunt. Najpierw musimy wiedziec jakie potrzebujemy "papiery " by mogl legalnie dzialac zgodnie z polskim prawem.

www.enshinkarate.co.uk

tomek_tg

Wysłany: 4 Październik 2015, 12:07   

z tego co wiem to tak nie trzeba miec juz uprawnień instruktora rekreacji czy sportu wystarczy stopien instruktorski i potwierdzenie z organizacji ale poczekajmy niech wypowiedzą się osoby bardziej obeznane w temacie

czytałem na jakims forum ,że jesli chodzi o enshin to jest tylko klub w Warszawie Radosława Kulikowskiego i kluby w okolicach prowadzone przez jego uczniów wszystko miesci się w okolicach Warszawy i nie są zainteresowani tym ,żeby wstepowali do organizacji Enshin w Polsce instruktorzy innych stylów karate kontaktowego szkoda bo styl ciekawy dosyć wszechstronny

tak czytałem nie wiem czy tak jest naprawde

Pozdrawiam

risk

Wysłany: 4 Październik 2015, 17:34   

Poul Sepek napisał/a:
Najpierw musimy wiedziec jakie potrzebujemy "papiery " by mogl legalnie dzialac zgodnie z polskim prawem.

Trenerem i instruktorem sportu będzie mógł być każdy, kto ma odpowiednią wiedzę, doświadczenie i umiejętności, jest pełnoletni, ukończył szkołę średnią i nie był karany za przestępstwa umyślne popełnione w związku ze współzawodnictwem organizowanym przez polski związek sportowy. Poza tym bez żadnych innych papierów.

Poul Sepek

Wysłany: 5 Październik 2015, 19:56   

Tomek_tg to nie do konca oni nie chca, bardziej instruktorzy nie chca wstapic do Enshin ( musieliby zdjac czarne pasy) jestem jednym z niewielu ktorzy to zrobili ( 3 dan Oyama Karate WOKO) Enshin nie uznaje stopni innych organizacji karate.Musisz zaczac wszystko od poczatku, dla mnie to plus nie ma w organizacji "skoczkow na pasy(zmiana organizacji i stopien lub dwa w gore) Risk napisales "Trenerem i instruktorem sportu BEDZIE mogl byc kazdy........ pytanie bedzie mogl czy juz moze masz do tego jakis akt prawny? Dzieki za poprzednia odpowiedz.

www.enshinkarate.co.uk

risk

Wysłany: 5 Październik 2015, 20:40   

Poul Sepek napisał/a:
Risk napisales "Trenerem i instruktorem sportu BEDZIE mogl byc kazdy........ pytanie bedzie mogl czy juz moze masz do tego jakis akt prawny? Dzieki za poprzednia odpowiedz.

Bo wziąłem cytat z pierwszej lepszej strony internetowej. Ale ustawa już weszła w życie, o ile ja wiem.

dar75

SW: BJJ

Wysłany: 6 Październik 2015, 08:56   

Nie chce mi sie szukać ustawy, ale Risk ma rację co do obecnych wymogów (ich braku) dla instruktora.

"Co cię nie zabije, to Cię okaleczy" - ja :)
“If you are man enough to hit, you are man enough to get hit back”.

Poul Sepek

Wysłany: 6 Październik 2015, 22:41   

Risk,dar75 dzieki za odpoewiedz. Widze ze na FB ze Oyama Karate dalej organizuje kursy rekreacji sportowej ze specjalnoscia Oyama Karate.

www.enshinkarate.co.uk

risk

Wysłany: 7 Październik 2015, 12:53   

Poul Sepek napisał/a:
Risk,dar75 dzieki za odpoewiedz. Widze ze na FB ze Oyama Karate dalej organizuje kursy rekreacji sportowej ze specjalnoscia Oyama Karate.

Wielu organizuje. Mogą to robić, żeby mieć sprawdzonych reprezentantów, ale po co to się tak nazywa i ma taki formalizm, tego nie wiem. Może wynika to z niewiedzy, albo jakichś obaw?

Laser

SW: Karate

Wysłany: 8 Październik 2015, 08:55   

Kursy są dla wiedzy, nie dla papierka, i to ma sens

Death-wish
Death-wish

Wysłany: 22 Październik 2015, 22:25   

Laser
Masz rację i nie masz racji.
Większość kursów w Polsce była robiona właśnie dla papierka a nie dla wiedzy. Po takim kursie aby być instruktorem sportu (pomijam aspekty szczegółowe dyscypliny sportu), trzeba dalej się uczyć. szkolenia, literatura, poznawanie nowych metod. Niestety w wielu dyscyplinach sportu panuje dalej skansen a potem wyniki są jakie są.

Poul Sepek

Wysłany: 24 Październik 2015, 19:09   

Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Co do kursow mam takie samo zdanie jak Death-wish.

www.enshinkarate.co.uk

Death-wish
Death-wish

Wysłany: 25 Październik 2015, 19:13   

Ten artykuł powinien trochę rozjaśnić co i jak.

http://www.konieirumaki.p...gulacji-zawodow

tomek_tg

Wysłany: 31 Grudzień 2015, 11:45   

https://www.youtube.com/watch?v=Z9ekHWtAzfM

https://www.youtube.com/watch?v=KgJ7kFIEy_E

Strona 1 z 5
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KARATE