Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
TWJKD Polska, treningi sztuki walki Bruce'a Lee w Brodnicy

Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Vortal BUDO : CO, GDZIE, KIEDY?
Strona 35 z 36
TWJKD Polska, treningi sztuki walki Bruce'a Lee w Brodnicy
Autor Wiadomość
JKDBrodnica

SW: Różne

Wysłany: 22 Marzec 2018, 19:47   

Baranku, do zobaczenia w realu. Nie starszę a informuje, rozumiem, że starasz się odreagować bo zgwałcono cię w lesie ale już przestań. Tak to forum jest o sztukach walki, dlatego twoja obecność jest tu zbyteczna. :-)

"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee

złowieszczek

Wysłany: 22 Marzec 2018, 19:53   

informacja zawiera w sobie jakąś prawdę. jak już udowodniłeś swoimi komicznymi filmikami, nie możesz nikogo kopnąć , bo zwyczajnie nie umiesz. więc znów nie mówisz prawdy, tylko opowiadasz swoje senne marzenia. w dodatku pełno w nich przemocy, fekaliów i homoseksualizmu. :roll: ewidentnie twardniało by ci na widok brusa, gdyby miało co :)

złowieszczek

Wysłany: 22 Marzec 2018, 20:35   

w sumie to mi się go teraz zrobiło szkoda. trochę będzie głupio jeśli dostał załamania nerwowego i poszedł sobie coś zrobić. Dar , jak by co, to twoja wina

JKDBrodnica

Wysłany: 22 Marzec 2018, 21:36   

I jak zawsze piszesz własne brednie bez żadnych argumentów czy konkretów. W sumie nie przeszkadza mi to że sam.siebie oklamujesz. Spędzasz na fforum tyle czasu i tylko czekasz aż ci odlisze, bo nic więcej w twoim.życiu się nie dzieje, szczyt twych osiągnięć.to, to.że gryziesz muł i że wychodzisz na idiotę.

Już.na pierwszej stronie dyskusji czarno na białym wyszło że jesteś totalnym Januszem. Pod linkami do moich filmików napisałeś

"złowieszczek

Wysłany: 30 Październik 2016, 22:44
kb z opcja parteru, zmuszające do ochrony przed obaleniem ... "

Na co ci odpisałem że masz spostrzeżenia typowe dla laika a to.dlatego że nim jesteś bo nie masz pojęcia o.jkd.
"JKD Brodnica
Wysłany: 31 Październik 2016, 14:18
Dla uargunentowania tego, co napisałem powyżej

JKD is not Boxing or MMA

" To the untrained eye, it may appear as though Jeet Kune Do is nothing more than a fancy name for boxing or kickboxing. This is a common misconception not helped by the fact that, for years, certain people have been teaching what is essentially kickboxing and passing it off as JKD. A few of the things seperating JKD from boxing/kickboxing is the stance, strong side forward, thumbs up punching techniques, range of fighting, etc.?

Dla potwierdzenia link
http://budo.net.pl/viewto...der=asc&start=0

Tak samo na poprzedniej stronie tejtejwstawiając dyskusj i wstawiając zdjęcie do.notatki Bruce'a Lee napisałem ci że nie wiesz co to prostota, noe znasz znaczenia tego słowa, tak.samo jak i wyszło że nie wiesz co znaczy słowo optymalny.

Nie masz pojęcia o sztukach walki to widać. :-) Stąd nie możesz się wypowiadać czy ktoś umie kopać czy nie, szczególnie że w moich filmikach pada więcej kopnięc niz Ty byłeś na treningu. I są chwalone w komentarzach przez ludzi z JKD a nawet spoza jkd np przez Erica Paulsona. :-) Wejdź na stronę jkd Brodnica na Facebooku to w galerię i w filmy to zobaczysz. Filmik pt JKD training in Brodnica. Juz nie mówiąc o.youtube i tym że traktowane i brane są za wzorzec jkd na arenie międzynarodowej.

Czego nie można powiedzieć o tobie. Stąd różnica jest taka że ja trenuje sztuki walki i mam za to co robię uznanie w kręgu sztuk.walki, ty nie trenujesz sztuk walk i.jesteś anonimem o którym nikt nie wie, niea słyszał ani.nie usłyszy. :-)

To pokazuje jak bardzo Cię to boli, ale skoro mój sukces tak bardzo kłuje.Cię w oczy, to przywyknij do.ślepoty,bo.z głupotą już się urodziłeś.

I.na koniec nie potrafisz argumentować ani niczym poprzeć swych wywiadów bo doskonale wiesz że mam rację a Ty sam jesteś jedynie zwykłym opszczymurem. I proszę nie pisz takich rzeczy

złowieszczek napisał/a:
. w dodatku pełno w nich przemocy, fekaliów i homoseksualizmu. :roll: ewidentnie twardniało by ci na widok brusa, gdyby miało co :)

Bo nie interesuje mnie w co i jak bawisz się z tatą. :-)czy klientami.przy drodze.

:cool:

Rozumiem że chcesz i pragniesz mojej atencji bo jesteś zwyczajnym przegrywem. :-) Ale zrozum mam wyjebane na,twój płacz. Bo lew nie przejmuje się baranem. :-)

złowieszczek napisał/a:
:)
ale miałem dzisiaj dobry dzień w robocie. :) klient zamówił sprzęt do polowania na dziki. szkoda, ze nie można tego sprzętu testować na ludziach ...

Możesz do Brodnicy nawet z tą bronią przyjechać, jak.się aż tak mnie boisz. Takiej pizdzie i zakale jak ty nawet broń nie pomoże. :-) Ale za to reczenie wyleczylbym Cię z kompleksu bycia małym smieciem, bo w końcu zrozumiałbyś że faktycznie nim jesteś. :-)

Powiedz, ziemia aż tak.Ci smakuje? Bo masz jej pełny ryj od 1wszej strony tematu. Tak Cię zaorałem.

Tylko dlaczego zabierasz głos na forum o sztukach walki skoro ta dziedzina jest ci zupełnie obca, szczeniaczku?

Bruce Lee

JKDBrodnica

Wysłany: 22 Marzec 2018, 21:59   

Zlowieszczek to jedno zasadnicze pytanie mam.do.Ciebie
https://youtu.be/hwIK-M4RfHo
.... żeby się wypowiadać?

Możesz odpowiedzieć? Bo 30 stron migasz się od odpowiedzi. :)

Bruce Lee

JKDBrodnica

Wysłany: 22 Marzec 2018, 22:25   

Edit bo.pewnie czepisz się ortografii, nie szanuję cię więc nie zwracam uwagi co wstawi autokorekta... ale żebyś zrozumiał o.czym pisałem powyżej
I.na koniec nie potrafisz argumentować ani niczym poprzeć swych wywodów bo doskonale wiesz że mam rację a Ty sam jesteś jedynie zwykłym obszczymurem. :cool: który chwalil się na forum.że wygrał.miesięczny karnet na aikido.. miesiąc na aikido,.z karnetem.dlasię Januszy i ulungów. litości, tak.żałosne że szkoda gadać. Gratuluję. To twój jedyny kontakt ze sztukami.walki?...:-P. Pytanie z powyższego posta wciąż aktualne. :-)

Żeby nie było że się chwale, nie chwale.sie tylko argumentuje konkretnie moją wypowiedz stąd to nie chwalenie a prezentacja faktów, moje nazwisko znajdziesz na zagranicznych stronach o.jkd, jak.również poniżej znajdziesz niektóre z tytułów jakie zdobyłem np mistrzostwo Europy.
http://jkdbrodnica.blogx....kune-do-polska/

Natomiast ty z pkt widzenia sztuk walk Ty nie istniejesz, dlatego cokolwiek napiszesz i napisałeś ma takie samo.znaczenie co gówno w klozecie. Nie masz wiedzy, osiągnięć, kwalifikacji ani umiejętności, jestem marnym sprzedawcą w sklepiku po podstawówce lub najwyżej po OHchotniczym chufcu pracy dla upośledzonych. Więc ponawiam pytanie matole, kim ty pajacu jestes żeby się wypowiadać na forum o sztukach walki, buraku?

Bruce Lee

JKDBrodnica

Wysłany: 22 Marzec 2018, 22:55   

Edit 2 :arrow: jesteś marnym sprzedawcą w sklepiku po podstawówce lub najwyżej po OHchotniczym chufcu pracy dla upośledzonych. Więc ponawiam pytanie matole, kim ty pajacu jestes żeby się wypowiadać na forum o sztukach walki, buraku?
Żebyś się nie czepiał. :-)
Jak wiesz mam wykształcenie wyższe i pracuję z językiem angielskim.:-) Ale piszę z autokorektą mode On. :-) Dlatego przekreca niektóre wyrazy. :-P

Bruce Lee

email

Wysłany: 23 Marzec 2018, 00:30   

piany dostal, brodnicka wscieklizna

jesli ktos nadal ma watpliwosci, dla przypomnienia

Egotyzm

Egotyzm (łac. ego ? ja) ? pęd do utrzymywania i rozwijania korzystnej opinii o własnej osobie. Zazwyczaj towarzyszy mu wyolbrzymiona pozytywna opinia o swoich cechach osobistych i własnej ważności. Zazwyczaj zawiera intelektualne, fizyczne, społeczne i inne typy przeszacowania. Często występuje wraz z egomanią.

Egotyzm jest blisko powiązany z kochaniem samego siebie bądź narcyzmem. Wg niektórych przez egotyzm możemy wyobrazić sobie rodzaj narcyzmu społecznościowego.

Egotyści mają silną tendencję do mówienia o sobie w trzeciej osobie w auto-promujący sposób, często wykazując się arogancją bądź chełpliwością, którym towarzyszy niezwykłe poczucie własnej ważności i wartości.

Ich niezdolność do uznawania osiągnięć innych czyni ich głęboko auto-promocyjnymi; natomiast wrażliwość na krytykę może wywoływać u egotysty narcystyczny gniew z powodu tendencji do odbierania jej jako ataku, zniewagi bądź poniżenia.

Obrazasz wszystkich naokolo, ludzi, ktorzy wspoltworzyli to forum. Doroslych, ktorzy w tzw realu swoje przezyli a laczy wszystkich zainteresowanie SW.
Nie zaslugujesz na miano uzurpatora maly pieniaczu z zadupia brodnickiego bo do tego trzeba soba cos reprezentowac. Widzialem jakies twoje stare filmiki i calkiem powaznie, bardziej przypominalo to zajecia dla osob niepelnosprawnych niz trening sztuk walki. Obrazasz osoby, ktorych tu nie ma, Wojtka Adamusika, ktory w przeciwienstwie do ciebie ma umiejetnosci i szkole znana nie tylko wsrod fanow Bruce'a.
Ciebie zna kazdy od lat z pieniactwa, czyta sie ciebie dla poprawienia humoru ale poplynales chlopcze sporo za daleko. Abstrahujac od tego ze nie wypowiedzial sie dotad nikt z twoim rzekomych uczniow, Stefan ze Skandynawii gdyby znal jezyk polski, wpierdolilby ci w dupe jak malemu rozkapryszonemu szczeniakowi mniemam. Podobnie inne autorytety, ktorymi sie probujesz posilkowac.
Pewnego dnia komus nawigacja nawali w aucie, zajedzie do tej nieszczesnej Brodnicy i dostaniesz pare slusznych klapsow, wtedy zamilkiniesz na jakis czas i moze odbierzesz te lekcje pokory lecz watpie.

Szkoda ze administracja na wakacjach, jak dla mnie powinienes spierdalac z tego forum bezpowrotnie.
Mi tez moze nawigacja nawalic. Nie pisz nic na priv synek. Swiat jest naprawde nie taki duzy jak ci sie wydaje.

Off

JKDBrodnica

Wysłany: 23 Marzec 2018, 00:45   

Widzę na sekcie u Adamusika wyprano ci.beret nieźle. Nie pisałem do.ciebie na priv laleczko. I nie.schlebiaj.sobie. Filmiki.z Wojtkiem.serio? Gdzie ludzie wyśmiewaja się z nich na stronach typu dumbassmartial arts, no to właśnie ma takie umiejętności i wiedzę, że nauczał z kaset vhs baranie, jego.uczniowie co poodchodzili od niego, przyszli do mnie goście ruszają się z dynamika paralitykow... Widzę że piszesz byle na przekór. No.ale cóż tak jest w sektach 0 poparcia słów, jedynie wyzwiska z bezradności.
Jeszcze raz. trolling) ? antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1][2], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie[3], w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.

Jeśli chcesz przyjechać to zapraszam. :-) Może Cię pokierować jeszcze? To może nauczysz się właśnie szacunku i pokory jak.ryło.ci napuchnie. Wybacz ale rynsztok.to twoj poziom i tam.gdzie trenowales lodzi najwidoczniej. Stefan pisał ze mną na forum esede.pl i gdy wyszło że "autorytet" na który ty się powolujesz (adamusik) nigdy nie był autoryzowany do nauczania jkd, przez Inosanto, który wyparl się jakoby miał ucznia w Polsce a tym bardziej instruktora, wtedy prysnął z forum. :-) Masz złe źródła informacji laleczko.
Email nie przeinaczaj.historii. Jeszcze raz ci powiem, jeśli modlisz.się o deszcz, spodziewaj się też błota. Nigdzie nie powiedziałem żeby świat był duży. :-) Znowu efekt sekty ci się włączył. Trollu. Pytanie skąd ty wymyślasz te swoje brednie?

"Ich niezdolność do uznawania osiągnięć innych czyni ich głęboko auto-promocyjnymi; natomiast wrażliwość na krytykę może wywoływać u egotysty narcystyczny gniew z powodu tendencji do odbierania jej jako ataku, zniewagi bądź poniżenia. "

Zachowales.się dokładnie wg definicji.Wstawiłem link.z wybranymi osiągnieciami mojej.skromnej osoby ty sprułeś się i zacząłeś weaz z kolegami podjudzac jak w definicji.:-) O ironio. Tylko że mnie to nie rusza, bo jak mówiłem lew nie przejmuje się beczeniem barana. Aha i weź nie zaśmiecaj tematu swymi.marnymi próbami "politycznej" wojny.

P.s moi.uczniowie nie muszą wojować na forum.w moim.imieniu, zajmują się walką w realu. Ale niegdyś w starych tematach wypowiadali.się moi uczniowie patrz tematy z lat 2008-2009.:-)

Bruce Lee

JKDBrodnica

Wysłany: 23 Marzec 2018, 01:12   

Plus spójrz sobie chlopaczku znikąd na 1 stronę dyskusji, kto od początku pienioze miał włączoną tylko dlatego że niewygodne fakty dla jego "światopoglądu" opartego na mitomanii, ujrzały światło dzienne.
http://budo.net.pl/viewto...der=asc&start=0

Ja prowadziłem dyskusje kulturalnie przez jakieś 28'stron ale jeśli do.kogoś nie dociera normalnie to może dotrze bo "jego"'jezyku, sądząc po reakcji, chyba dotarło. ;-)

Jakoś z jerseyem kulturalnie dało się pogadać.Więc widać komu.brak kultury.;-)

Bruce Lee

JKDBrodnica

Wysłany: 23 Marzec 2018, 01:31   

BRUCE LEE: UWALNIAJĄC SIĘ Z KLASYCZNEGO KARATE

To nie tylko tytuł artykułu jaki Bruce napisał do Black Belt Magazine w latach 70ątych, ale także świetny opis do wywydarzeń po kontuzji jakiej doznał w 1970 roku.

Podczas powrotu do zdrowia po kontuzji nerwu w odcinku lędzwiowo-krzyżowym, który nieomal zakończył karierę Bruce'a w 1970, Bruce poświęcił się całkowicie samodoskonaleniu i nauce, czytaniu książek o samodoskonaleniu i napisaniu przepastnej ilości notatek. Również spędził wiele godzin na studiowaniu fizyki, biomechaniki, dietetyki i teorii treningu. Człowiek czynu, Bruce nie marnował ani minuty, stosując to czego się nauczył w naukowy sposób aby później wesprzeć tym nie tylko swoją sztukę walki Jeet Kune Do, ale także samego siebie. Był na drodze do samowyzwolenia.

Bruce Lee

JKDBrodnica

Wysłany: 23 Marzec 2018, 01:40   

Ignorując twoje zaczepki słowne. Wracam do tematu.

Niektórzy ludzie mówią o tworzeniu własnego "JKD" i o osobistej ewolucji w JKD, poprzez trenowanie różnych wybranych elementów z różnych sztuk walki w tym walki na kije i noże....chodzi im o "robienie JKD na swój sposób", dodając więcej technik z innych sztuk walki, mówiąc że JKD to jedynie filozofia, sposób interpretacji innych sztuk walki. Twierdzące tak osoby nie dość, że są w błędzie, dodatkowo wprowadzają w błąd inne osoby, swymi teoriami o JKD. Ciekawe jak mogą oni nauczać JKD (bo tak twierdzą), skoro nie wiedzą czym jest JKD, nie znają technik, ani nie wiedzą na czym polega trening JKD, z punktu widzenia technicznego, jak i filozoficznego?

Na czym, polega w takim razie, dopasowanie JKD pod własne predyspozycje, i proces poznawania technik, oraz ostatecznie gdy technika staje się podswiadoma.

Otóż przede wszystkim wyjaśniając i powołując się na oficjalne stanowisko Fundacji Bruce'a Lee w tej sprawie:

Nie! Nie tworzysz własnego JKD poprzez mieszanie różnych sztuk walki z sobą. Ten sposób myślenia zakłada, że wkład Bruce'a Lee do sztuk walki był jedynie czysto filozoficzny bez fizycznej struktury. Sztuka Bruce'a Lee ma określony zestaw technik, które są głęboko zakorzenione w naukowych zasadach, a które znajdują uzasadnienie w filozofii JKD. Np. osiąganie braku formy po trzech etapach uczenia się techniki. Czy też przypowieść o tym, że najpierw należy opróżnić swój kubek, żeby go znów napełnić.

To przez utrzymującą się praktykę tychże technik i zasad, które nieustannie się poprawia, poprzez ich praktykę w myśl zasady praktyka czyni mistrza, odkrywa i pogłębia się swoją wiedzę na temat JKD, tym samym sprawiając, że stają się one własne. Podobnie jak ma to miejsce w boksie, gdzie po latach treningu każdy bokser wyrabia swój własny "styl" boksowania np. Mike Tyson i Muhammad Ali, obaj trenowali boks, jednakże ich styl boksowania znacznie różnił się od siebie.

Jeet Kune Do jest efektem wieloletniej pracy i wynikiem studiów Bruce'a Lee na temat kinetyki, zasad dynamiki, mechaniki ludzkiego ciała. W efekcie czego jest to unikalna sztuka walki ze swoją własną strukturą i technikami stworzonymi przez Bruce?a Lee. Bruce Lee wierzył, że aby nauczyć się Jeet Kune Do należy przejść przez "Trzy etapy Kultywacji Sztuki Walki", ponadto aby opanować techniki w JKD należy z każdą techniką przejść przez "Trzy Etapy Techniki."

Czym są "Trzy Etapy Kultywacji" ? Jest to proces metodyczny, który prowadzi do wzniesienia się ponad etap mechaniczny w sztuce walki. Oto jak Bruce Lee opisał etapy poznania sztuki walki JKD.

Etap Pierwszy: "Etap prymitywności"/ "Niewinności"

?Pierwszy etap to etap prymitywności. Jest to etap początkowej ignorancji, w którym osoba nie wie nic na temat sztuki i umiejętności walki. Podczas walki, po prostu blokuje na oślep i instynktownie, nie zwracając uwagi na to, co jest dobre,a co złe. Oczywiście, można nazwać go nienaukowym, jednakże ataki i sposoby obrony są wykonywane w miarę płynnie, bez hamowania rąk."

Etap Drugi: " Etap Mechaniczny."
?Drugi etap- etap wyrafinowania, lub etap mechaniczny-- zaczyna się, gdy osoba zaczyna swój trening. Jest nauczany różnego rodzaju sposobów bronienia się, uderzania, kopania, stania, oddychania i myślenia. Bezsprzecznie, poznał naukowe podejście do walki, jednakże jego początkowa toższamość i poczucie wolności zostały zatracone, stąd jego techniki nie są wykonywane same z siebie. Jego umysł, ma tendencje do zatrzymywania się w różnych momentach, wykonywania techniki, w celu analizowania i kalkulowania techniki, co gorsza, zostaje "intelektualnie związany" i pozostaje, poza rzeczywistą walką.

Etap Trzeci: "Etap Naturalności"
?Trzeci etap- etap naturalności, zwany też etapem spontanicznym, ma miejsce gdy, po latach poważnego i ciężkiego treningu, uczeń zrozumiał że, sztuka walki to nic nadzwyczajnego. I zamiast próbować wymuszać technikę poprzez umysł, po prostu dopasowuje się, do swojego przeciwnika, jak woda napierająca na ścianę zrobioną z wyschniętej ziemi. Przepływa swobodnie przez najdrobniejszą szczelinę.Nie ma potrzeby, aby umyślnie wymuszać lub starać się wykonać, należy jedynie działać bez zastanawiania się nad przyczyną, bez przygotowanego schematu, bezkształtu jak woda. Wszystkie klasyczne techniki i wy standaryzowane style są zminimalizowane, jeśli nie zostały kompletnie odrzucone, pozostaje pustka. Trenujący nie jest już przez nie związany. ?

Poniżej Shannon Lee, córka Bruce'a Lee, omawia "Trzy etapy kultywacji JKD" na podstawie autentycznych notatek swojego ojca.

https://www.youtube.com/watch?v=PDx9YYkoXH0

Pora przejść do "Trzech Etapów Techniki w JKD."
Jak wspomniałem powyżej, JKD to sztuka walki sama w sobie i ma swoje własne techniki charaketyrystyczne jedynie dla siebie, ponieważ w przeciwieństwie do klasycznych sztuk walki ich biomechanika nie opiera się o tradycję, lecz o naukę tzn kinetykę ruchu. Słowami Bruce'a Lee

" Ludzie często błędnie myślą że JKD jest przeciwne formie. Nie będę wchodził w detale, jako, że kolejne paragrafy to wyjaśnią. Jedna rzecz musi być zrozumiana, to jest: że zawsze istnieje najefektywniejszy i najżywszy sposób wyprowadzenia ruchu względem budowy ludzkiego ciała ( a tym są podstawowe prawa działania dźwigni w ciosach, pozycja ciała, równowaga, praca stop, te zasady nie mogą być naruszane). Aczkolwiek, żywa efektywna forma to jedno; sterylne klasyczne zestawy, które wiążą to drugie. Poza tym, co zostało wyżej wspomniane osoba musi rozróżniać pomiędzy "posiadaniem braku formy" a "brakiem formy". Pierwsze to ignorancja, drugie to transcendencja."

Zgodnie z notatkami twórcy Jeet Kune Do:
Trzy Etapy Techniki

Etap I (synchronizacja z samym sobą)

a) poprawna forma
b) precyzja
c) zsynchronizowanie całości
Progresywnie zwiększaj szybkość

Etap II ( synchronizacja z przeciwnikiem)

a) Timing- umiejętność uchwycenia szansy (na atak) gdy natrafi się taka możliwość
b) Dystans- poprawne utrzymywanie

Etap III

Zastosowanie w warunkach bojowych

Tutaj oficjalne stanowisko Fundacji Bruce'a Lee w sprawie JKD vs MMA

http://makemymuscle.blogs...jkd-vs-mma.html

w skrócie:

So why then is JKD not MMA? When someone speaks about an MMA fighter, they refer to what arts he/she has in his arsenal, such as kickboxing, jiu jitsu, muy thai, etc. But to us, JKD is its own art. Therefore, one could conceivably be an MMA fighter whose arsenal includes JKD training.

Further, although JKD is often described as an amalgamation of several different arts, this is also untrue. There is a lot of confusion about what JKD is because Bruce Lee was himself a student of the arts. He looked at, studied and exchanged information about various arts. His library contained volumes of books on many different arts and he had a great appreciation for many martial arts generally and historically. But JKD is not made up of the best ingredients from 26 different arts. In fact, JKD as an art consists of a very small arsenal of weapons and prides itself on simplicity and economy of motion. If we look at the most direct influences on JKD, we see the influence of boxing, fencing, and wing chun. But JKD certainly cannot be called boxing. And it most definitely cannot be called fencing. Nor can it be called wing chun. So at what point does a thing become different enough that it becomes it?s own thing? If we put flour, water and eggs into a bowl while making a cake, can we also call the finished product pasta? Simply, no. JKD has its own core techniques and its own philosophical base that is different from any other art out there.

oraz (z relacji Jerry Poteeta, ucznia Bruce'a Lee)

Myth: Jeet Kune Do is merely a mix of different martial arts styles, a "do your own thing" style where you add "specifically what is your own".

Fact: When I asked Bruce what he meant by this statement, he told me that "the Jeet Kune Do practitioner should add his own ATTITUDE" in training or a fight. He meant his mind-set, tenacity, intensity, spirit. Not long after this Bruce confessed to me, "Jerry, it's so hard to teach a man his own attitude". At the time, I really did not fully understand. I assumed my teacher just meant "guts", or courage. But it was much deeper than that. Bruce was constantly vigilant of his own attitude; that included continual study, reading and reflection. It was and still is the path to self-discovery. It is an honest evaluation of one's own abilities, awareness of your mental, psychological and spiritual beliefs, and how they influence your life and your training. Sound like a lot of hard work? The proof is in the pudding. This constant self evaluation led the Young Master to heights of physical and personal attainment that others only dream of.

Sifu Ted Wong jako jedyny poznał ostateczne rozwinięcia JKD, jako że był ostatnim prywatnym uczniem Bruce'a Lee.
"Ted Wong jest uważany za jedną z osób o największej wiedzy, odnośnie sztuki walki Bruce'a Lee jeet kune do. Wong był prywatnym uczniem Bruce'a Lee od roku 1967 do śmierci Lee w 1973. Prywatne dzienniki Bruce'a Lee, ukazują że Lee i Wong spędzili na treningu, nie mniej niż 122 razy. Wong został certyfikowany w jeet kune do, bezpośrednio i osobiście przez Bruce'a Lee.
- Bruce Lee Jeet Kune Do, Komentarze na temat Sztuki Walki, strona 14.

Grupa JKD w Brodnicy jest jedynym miejscem w Polsce gdzie można trenować i uczyć się JKD z przekazu Ted'a Wonga od, jedynego w Polsce certyfikowanego i autoryzowanego trenera TWJKD- Michała Czapli.
Jeśli chcesz poznać autentyczną sztukę walki Bruce'a Lee i mieć pewność że to co trenujesz to prawdziwa naukowa sztuka walki Bruce'a Lee to jedynym właściwym miejscem w Polsce jest grupa Jeet Kune Do w Brodnicy, a trenerem Michał Czapla. Zapraszamy na treningi w poniedziałki 19:30-21:00 i czwartki 19:30:00-21:00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Brodnicy.

Więcej informacji na stronie:

http://jkdbrodnica.blogx.pl/informacje/

:-)
Osoba normalna bez żadnych kompleksów, która zainteresowana JEST treningami i chęcią poznania jkd, to nie ma żadnych problemów z podanymi powyżej informacjami, ciekawe dlaczego, jedynymi.osobami mającymi z tym.problem są ludzie, którzy nie mają pojęcia o jkd, ale otarli.się o tzw jkd koncepcje w Polsce i usilnie chcą sobie coś wmówić, czy cokolwiek jeszcze jedynie pisząc wyzwiska i jakieś teorie bez konkretnych argumentów. Ciejawy zbieg okoliczności, nieprawdaż. ;-) JEST to forum o sztukach walki, chcesz się wykazać, wykaż się wiedzą, w temacie nie wyzwiskami i podaj.źródła swych informacji na których bazujesz swoje wypowiedzi, jeśli nie masz wiedzy w temacie to po co.krtytykukesz tych co mają? ,jeśli nie masz umiejętności, to po co krytykujesz tych co mają trenują dłużej od Ciebie? (Mam nadzieję że pytania nie za trudne) Odpowiedz sobie na nie, jeden.z drugim.i.szczerze powoedz po co piszesz w temacie i o dyscyplinach o.których nie masz bladego pojęcia? Jeśli nie możesz pogodzić się z faktami i masz problem z ich akceptacją to zamiast to mie pisz nic, przeczytaj, przeanalizuj, ochłoń, idź na trening o ile cokolwiek.ćwiczysz, bo jak masz pisać wyzwiska to nie pisz nic. Szkoda czasu i.atłasu. Od tegi masz podwórko i kolegów z piaskownicy. :-)

Ciekawe czy uda się nakłonić Was do normalnej dyskusji, na temat bez wyzwisk. :-) I podkreślam NA TEMAT

Bruce Lee

JKDBrodnica

Wysłany: 23 Marzec 2018, 02:05   

Istnieje dosyć popularne, aczkolwiek błędne założenie odnośnie tego jak tworzył Bruce Lee JKD.

Bruce odrzucił tradycyjne sztuki walki, porzucił całkiem nawet trening Wing Chun i skierował się w stronę boksu i szermierki, ponieważ boks ma swoje korzenie w szermierce. Czerpał główną inspirację z Bare Knuckle Boxersów, z nurtu "Sweet Science" Jack Dempsey, Edwin Haislet, Max Schmeling, Muhhamad Ali i szermierzy jak Aldo Nadi, Roger Crosnier, bracia Castello, badał również kinetykę i biomechanikę ruchu, mam jego natatki nt zasad dynamiki Newtona i jak odniósł je do technik. To w ten sposób opracował JKD. Badał inne sztuki walki aby wiedzieć jak sobie z nimi poradzić.

"Further, although JKD is often described as an amalgamation of several different arts, this is also untrue. There is a lot of confusion about what JKD is because Bruce Lee was himself a student of the arts. He looked at, studied and exchanged information about various arts. His library contained volumes of books on many different arts and he had a great appreciation for many martial arts generally and historically. But JKD is not made up of the best ingredients from 26 different arts. In fact, JKD as an art consists of a very small arsenal of weapons and prides itself on simplicity and economy of motion. If we look at the most direct influences on JKD, we see the influence of boxing, fencing, and wing chun. But JKD certainly cannot be called boxing. And it most definitely cannot be called fencing. Nor can it be called wing chun. So at what point does a thing become different enough that it becomes it?s own thing? If we put flour, water and eggs into a bowl while making a cake, can we also call the finished product pasta? Simply, no. JKD has its own core techniques and its own philosophical base that is different from any other art out there."

Ewolucja jkd nie polegała na dodawaniu coraz to.nowszych technik, jak powiedział sam Lee, " JKD nie polega na codziennym, dodawaniu coraz to.nowszych technik, wręcz przeciwnie, gdy zaczną się sparingi trenujący zrozumieją jak naderemne jest poszukiwanie coraz to nowszych technik. Bycie mądrym nie oznacza, dodawania technik, wręcz przeciwnie poświęcenie się trenowaniu najprostszych technik. Tak jak rzeźbiarz nie dodaje coraz to więcej.gliny lecz jej ujmuje aby otrzymać dzieło."

Przez lata pewna grupa osób wymawiała właśnie brednie że Bruce pomieszal różne sztuki walki aby otrzymać jkd.( na świecie już nikt nie wierzy w ten zabobon)

Oficjalne stanowisko Fundacji Bruce'a Lee to.

JKD (and JFJKD) is not a compilation or combination of 26 different styles. There is a common misconception that because Bruce Lee looked into many different kinds of martial arts, he incorporated them into his repertoire. Rather, as a martial artist, Bruce Lee was interested in other martial arts and in particular interested in examining their limitations and weaknesses.

Bruce Lee initially trained in Wing Chun and incorporated some Wing Chun techniques into his work out and teaching regimen, but when it came to the development of JKD, Bruce Lee moved further and further away from Wing Chun. In reality, the only arts that heavily influence the art of JFJKD aside from Wing Chun are western boxing and fencing. If you read the published volumes of Bruce Lee?s own notes, you will find no reference to or evidence for ?26? different arts in any of Lee?s personal notes. Rather, JFJKD is an art unto itself with it?s own unique techniques and methodology.

People talk about ?making JKD your own? and about personal evolution in JKD. From what I understand, you ?make it your own? by adding more techniques from other arts that work well for you. Is that right?

No, you do not make-up your own JKD. This line of thinking presupposes that Bruce Lee?s contribution to the martial arts was purely philosophical with no physical structure. Bruce Lee?s art has a definite set of physical techniques that are deeply entrenched in philosophical principles. It is through the continued practice of these techniques and principles that one continues to improve, discover and deepen their understanding of JKD and thereby make it their own."

Ewolucja w jkd polega na przejściu przez trzy Etapy Kultywacji. Natomiast sama ewolucja jkd polegała na odejściu Bruce od tradycyjnych technik i wyjściu poza pryzmat tradycyjnych sztuk walki.

Niektórzy ludzie błędnie uważają że Jeet Kune Do to odmiana/modyfikacja Wing Chun. Jest to nieprawdziwe stwierdzenie osób mających małe pojęcie o sztuce walki Jeet Kune Do. De facto Bruce Lee kompletnie odszedł od Wing Chun na drodze do stworzenia ostatecznych etapów ewolucji Jeet Kune Do. Zgodnie ze słowami Sifu Ted'a Wonga w wywiadzie w Black Belt Magazine:

"W jaki sposób dokładnie ewoluowała sztuka walki Bruce'a?"

" W 1967, we wczesnych etapach JKD, wciąż był widoczny silny wpływ wing chun. Później jednak udoskonalił i uprościł to co ćwiczył, w szczególności pozycję walki. Jeśli spojrzeć na pozycję walki z 1967 a później na pozycję z 1971, widać jak ją udoskonalił i ulepszył w celu większej skuteczności. W 1967 jego sztuka walki wciąż, była zorientowana wokół Wing Chun, pozycja była bardziej frontalna i otwarta, aby umożliwić wykonywanie trappingu takiego jak pak sao, lap sao i tak dalej. Z czasem gdy Bruce się rozwijał, zrozumiał że trapping nie był aż tak skuteczny i nie pasował do jego ewoluującej struktury walki. Gdy zmienił pozycję, aby była bardziej skupiona na szybkości, w zupełności wyeliminował trapping. Jeśli rozumiesz filozofię Bruce'a prostoty i bezpośredniości w JKD
jesteś w stanie zrozumieć dlaczego trapping był zbyt skomplikowany i złożony i nie zbyt bezpośredni. Jak również składał się z wielu pasywnych ruchów- na przykład, wykonania wielu ruchów zanim, uderzenie doszło do celu.

Późniejsza pozycja walki była lepsza i przeznaczona do skuteczniejszego poruszania się i uników, odejścia od potrzeby parowania, czy blokowania. Wcześniejsza pozycja nadawała się do ćwiczenia 4 bram blokowania, ale odwodziła od linii siły. Zasadą w JKD jest nie marnowanie ruchów. Preferowane jest jednoczesne blokowanie i uderzanie, nad blokowanie a później uderzanie, które pozbawia Cię dźwigni w uderzeniu i źródła siły. Pozycja walki z późniejszych etapów rozwoju JKD, jest przeznaczona do dłuższego dystansu, umożliwiając lepsze używanie przechwytywania technik przeciwnika według woli, i jest o wiele szybsze.

"Niektórzy ludzie usilnie twierdzą że Bruce Lee tak naprawdę nigdy nie był w stanie odejść od korzeni Wing Chun i że wciąż mechnika wykonywania technik z Wing Chun jest w JKD?"

Ludzie, którzy tak twierdzą, wogóle nie rozumieją sztuki walki Bruce'a Lee, lub mówią to jedynie w celu promowania ich własnych sztuk walki pod szyldem Bruce'a Lee. Takiego typu stwierdzenia są niedorzeczne, ponieważ Bruce miał fizyczną i intelektualną umiejętność do adaptacji.

Bruce uczył się wing chun jako nastolatek, przez około 4 lata, więc to co nauczał na początku było to głównie wing chun. Przybycie do Ameryki, naprawdę otworzyło jego umysł, jako że był w stanie zobaczyć wiele różnych innych sztuk walki, zarówno boks, czy szermierki. Zaczął szukać sposobów na zmodyfikowanie wing chun, zadając sobie pytanie:
"Jaki jest najlepszy sposób używania dwóch rąk i dwóch nóg?"

Wraz z rozwojem Bruce'a, zauważył że ogromna część wing chun nie była funkcjonalna przez własne ograniczenia i dlatego że jest bardzo klasyczne i skupione na tradycji.
Klasyczne i tradycyjne sztuki walki mają tendencję do braku zmian i wykonywanie technik, tak jak były wykonywane setki lat temu.
Więc, gdy Bruce zaczął zmierzać z tym co ćwiczył w stronę boksu i szermierki, zaczął badać naukę-- taką jak zasady dynamiki i prawa fizyki---i zauważył że wing chun nie pasuje do kierunku w którym Bruce zmierzał.

Po walce w Oakland w Kalifornii, z przedstawicielem kung fu z Hong Kongu w 1965, Bruce zrozumiał jak wiele ograniczeń jest w wing chun. Czuł że powinien wygrać walkę w przeciągu sekund, a nie trzech minut. Był to prawdziwy punkt zwrotny i od tego momentu zaczął dogłębnie analizować swój system walki, na równi ze swoją sprawnością fizyczną. Uważam że to wydarzenie dało początek narodzinom jeet kune do i jeszcze bardziej upewniło Bruce'a o porzuceniu wing chun. Jego baza z wing chun zaczęła być dla Bruce'a kulą u nogi na drodze do jego rozwoju. Zaczął szukać lepszego sposobu walki-- i tu wkroczyły boks i szermierka. Gdy Bruce porzucił wing chun i zmienił pozycję walki, to był ten moment gdy wszedł na wyższy poziom.

"Jednym z głównych błędnych założeń w które wierzy wiele osób trenujących sztuki walki, jest to że jeet kune do jest niczym więcej poza zmodyfikowanym systemem wing chun z dodatkiem kopnięć w długim dystansie z północnych styli gung fu. Jeet Kune Do jest czymś znacznie więcej niż zaledwie pochodną wing chun, jest to końcowy produkt ewolucji Bruce'a Lee w treningu sztuk walki, włączając w to drastyczne zmiany w podejściu i nastawieniu do sztuk walki.
Ostatecznie, w późnych latach 60-ątych, trening chi sao i na drewnianym manekinie, stał się nieobecny w treningu Bruce'a Lee."
- Sifu Ted Wong

Jak widać odswiezylem kilka kwestii. Stąd jest o czym gadać a to.zaledwie kwestie 3 pierwszych stron.: ) Ciekawe czym teraz się wykażecie. ;-) tym.co zawsze, czy normalnością dla odmiany.

Bruce Lee

JKDBrodnica

Wysłany: 23 Marzec 2018, 02:32   

A jeśli złowieszczek, balofy czy email, czy dar75, chcecie podważyć np teorie linii siły to proszę odnosząc się do biomechaniki ruchu, układu mieśniowo-szkieletowego i 3 zasady dynamiki odnieś się jeden z drugim i trzecim, dlaczego nie jest tak jak napisałem i dlaczego się z tym nie zgadzasz no i skąd bierzesz swoje info i na czym bazujesz swoje teorie, plus wstaw może jakieś filmiki, zdjęcia i źródla skąd to wziąłeś. ;-) Bo w przeciwnym razie jesteś, jeden z drugim i trzecim jedynie dyletantem co ma problem z pogodzeniem się z faktami i opowiada niczym, nie poparte bzdety w temacie i o sztuce walki o której gów**o wie.... Gratuluję. :-)

I nie traktujcie tego jako wyzwisko ale jedyne co to trollujecie w temacie to (cały czas nikkt inny tylko wasza 4-ka)

Aha.no i jeszcze jest fajny artykuł jkd concepts myth, czy JKD is Science
wstawiłem go tutaj, czytaliście? Podobał się? Bo.jest takich.dużo więcej. Bo na poprzednich stronach zauważyłem że tylko ja pisałem rzeczowo.i na temat a wy tylko wyzwiska. :-) Czy umiecie w ogóle coś poza tym?

Bruce Lee

Balofy

Wysłany: 23 Marzec 2018, 08:33   

no brodnica...

p.s. - do uzytkownikow forum - tak, ja wiem, ze troche nieladnie robimy tak trollujac czlowieka z problemami, ze to do wiekszosci osob w tym temacie niepodobne i nie w ich stylu. Ale sami wiecie, na samym poczatku jak czytalem temat i cos napisalem to myslalem ze antykoncepcja z brodnicy po prostu sie nie moze porozumiec ze swoimi oponentami ze wzgledu na problemy komunikacyjne. Okazalo sie ze problem jest duzo bardziej zlozony i ma raczej medyczne podstawy. tyle tylko ze niemadry ow czlowiek brzydko sie generalnie zachowuje i stad "drążenie tematu".

Strona 35 z 36
Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Vortal BUDO : CO, GDZIE, KIEDY?