Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
TWJKD Polska, treningi sztuki walki Bruce'a Lee w Brodnicy

Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Vortal BUDO : CO, GDZIE, KIEDY?
Strona 32 z 36
TWJKD Polska, treningi sztuki walki Bruce'a Lee w Brodnicy
Autor Wiadomość
jersey

SW: Karate

Wysłany: 20 Marzec 2018, 23:57   

JKDBrodnica napisał/a:
Szukając informacji o certyfikatach znalazłem porównanie które wstawiłem pomiędzy uderzeniem z boksu a uderzeniem w jkd.

http://budo.net.pl/viewto...r=asc&start=225
Oczywiście na innych stronach jeszcze dodałem odniesienie do teorii linii.sily.

A tutaj odnośnie certyfikatów
http://budo.net.pl/viewto...r=asc&start=225

Stąd moje odniesienia są do konkretów i rzeczywistości, tak nawiasem mówiąc.;-)

ja niestety uważam, że o wiele więcej innych sił jest mierzonych (ważnych) w uderzeniach i kopnięciach.
Tutaj jest o tym.

https://www.youtube.com/watch?v=DhbtCIQuGv4

Miłośnik sztuki Livien

JKDBrodnica

SW: Różne

Wysłany: 21 Marzec 2018, 00:03   

Jersey, to co opisałem w tamtym miejscu to jedynie odniesienie do.tak zwanego właściwego ustawienia ciała w naukowy, najbardziej optymalny sposób dla ludzkiego ciała. Nie opisywałem procesu sekwencji biomechanicznej. Tzn uwzględnienie siły linearnej, rotacyjnej, wertykalnej, grawitacyjnej, przejście z bezwladu(pozycja statyczna) do ruchu w najbardziej ekonomiczny sposób, ustawienie ciała aby nadać maks Ep i wyczasowanie sekwencji biomechanicznej.by w momencie trafienia przyspieszenie było jak największe. Czy ma serio.sądzisz że piszę na forum wszystko, co wiem? Piszę tyle ile inni mają wiedzieć. ;-) Ten program do którego dałeś link to polegał na tym że ktoś kopał a naukowcy nie dociekali czy można by zrobić to lepiej, tylko tak jak zrobil tak było opisane, Bruce z kolei szedł w tę stronę jak ułożyć ruch pod ludzkie ciało by było optymalnie najlepsze względem ludzkiego ciała.

Głównym celem pod względem biomechaniki w ciosie prostym w jkd jest wytworzenie i skierowanie siły fizycznej na zewnętrzny cel (przeciwnika) Pęd pięści, poprzez transferu pęd-popęd (pochodzącego z aktywowania wielu segmentów ciała w ruchu, właściwie skoordynowabych po.sobie) przekłada się na wysoką siłę w momencie uderzenia. (Punkt trafienia)

Jednym z najlepszych opisów ciosu prostego w JKD jaki.został podany, pochodzi od Sifu Ted'a Wonga który opisał tą technikę jako "Szermierczy wypad bez szpady" i również jako "trójpunktowe lądowanie" (odnosząc się do właściwej sekwencji/timingu pięści, przedniej i tylnej nogi). Właściwy timing "trójpunktowego" lądowania wspiera tranfser popędu ( pojecie fizyczne), wykorzystuje siłę grawitacyjną i w uderzeniu co powoduje maksymalną siłę w uderzeniu. Przez co w jkd nie ma jednego słabszego uderzenia badawczego, które ustawia na,silne ale obydwa uderzenia są silne o potencjale uderzenia nokautujacego. Oczywiście cały czas zachowując właściwą pozycję ciała. Stąd prostota nie oznacza łatwości wykonania.

Natomiast zagłębienie się w biomechanike.zrodzilo spostrzeżenie Bruce'a, jakto nauczać jkd poprzez 3 etapy uczenia/poznania techniki

"Zanim.zaczalem ćwiczyć sztuki walki.uderzenie było tylko uderzeniem." Laik nie widzi.drobnych detali biomechanicznych, cios to.cios, tak czy siak, byle było pizgniecie

"Gdy trenowalem sztukę walki uderzenie stało się czymś więcej niż tylko uderzeniem, a kopnięcie, tylko kopnięciem." Ponieważ poprzez znajomość detali biomechanicznych trenujący potrafi odróżnić dlaczego lepiej względem ciała tak a nie inaczej, stąd nie stawia znaku równości między wszystkimi metodami wykonywania uderzeń i kopnięć.

"Gdy poznałem sztuki walki uderzenie znowu jest tylko uderzeniem, a kopnięcie, tylko kopnięciem."
Po treningu, technika(właściwa biomechanika) stała się odruchem i w trakcie uderzenia czy kopania technika jest wykonywana właściwie, podświadomie i adekwatnie do.sytuacji, stąd już to po prostu sposób w jaki uderza i kopie.

Jest pewna ciekawostka zwiazana z jednym.z uczniów Teda Wonga, który pracuje jako biomechanik dla Nike, ale te dwie historyjki są vzarezerwowane dla osób które ze mną ćwiczą, co by nikt nie rozpowiadal, że oczywiście wiedział to od zawsze. :-)
Ostatnio zmieniony przez JKDBrodnica 21 Marzec 2018, 00:35, w całości zmieniany 1 raz

"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee

jersey

SW: Karate

Wysłany: 21 Marzec 2018, 00:13   

Hmm, powiem tak. Sposób w jaki prowadzisz reklamę (edukujesz) swojego systemu bardzo mi się nie podoba i absolutnie odstręcza mnie od chęci poznania. Natomiast bardzo właśnie liczyłem na te nie-poznane przez innych jeszcze szczegóły. Nie ciekawi mnie JKD, nie jestem zafascynowany B.L. jako fighterem, ale jestem ciekawy jego wniosków i tego jak do nich dochodził. Nie ma dla mnie prawdy absolutnej (objawienia JKD) ale istnieje prawda fragmentaryczna, która jest przypisana do tego konkretnego faceta i może on faktycznie coś ciekawego zaobserwował.

Miłośnik sztuki Livien

JKDBrodnica

Wysłany: 21 Marzec 2018, 00:36   

jersey napisał/a:
Hmm, powiem tak. Sposób w jaki prowadzisz reklamę (edukujesz) swojego systemu bardzo mi się nie podoba i absolutnie odstręcza mnie od chęci poznania. Natomiast bardzo właśnie liczyłem na te nie-poznane przez innych jeszcze szczegóły. Nie ciekawi mnie JKD, nie jestem zafascynowany B.L. jako fighterem, ale jestem ciekawy jego wniosków i tego jak do nich dochodził. Nie ma dla mnie prawdy absolutnej (objawienia JKD) ale istnieje prawda fragmentaryczna, która jest przypisana do tego konkretnego faceta i może on faktycznie coś ciekawego zaobserwował.

Masz prawo do własnej opinii ale nie prowadzę reklamy po prostu piszę fakty o jkd, przybliżam.informacje i nakierowuje gdzie można trenować to w Polsce.:-)

JKD jest rewolucyjnym podejściem do walki.wręcz Dan Lee (bokser, profesor Taichichuan) powiedział do Bruce',a że jkd jest otwierające oczy, i że jeśli ktoś ćwiczył coś innego i spróbuje jkd to za nic nie będzie chciał wrócić do poprzedniej sztuki walki, bo będzie wydawać się mu niepraktyczna z pkt widzenia jkd. Rozmowa telefoniczna Dana Lee z Brucem.z 72 roku
Part 1
https://youtu.be/lrHB-0rF9d0

Part 2

https://youtu.be/tvCYGYZ6mq0

Głównym celem pod względem biomechaniki w ciosie prostym w jkd jest wytworzenie i skierowanie siły fizycznej na zewnętrzny cel (przeciwnika) Pęd pięści, poprzez transferu pęd-popęd (pochodzącego z aktywowania wielu segmentów ciała w ruchu, właściwie skoordynowabych po.sobie) przekłada się na wysoką siłę w momencie uderzenia. (Punkt trafienia)

Jednym z najlepszych opisów ciosu prostego w JKD jaki.został podany, pochodzi od Sifu Ted'a Wonga który opisał tą technikę jako "Szermierczy wypad bez szpady" i również jako "trójpunktowe lądowanie" (odnosząc się do właściwej sekwencji/timingu pięści, przedniej i tylnej nogi). Właściwy timing "trójpunktowego" lądowania wspiera tranfser popędu ( pojecie fizyczne), wykorzystuje siłę grawitacyjną i w uderzeniu co powoduje maksymalną siłę w uderzeniu. Przez co w jkd nie ma jednego słabszego uderzenia badawczego, które ustawia na,silne ale obydwa uderzenia są silne o potencjale uderzenia nokautujacego. Oczywiście cały czas zachowując właściwą pozycję ciała. Stąd prostota nie oznacza łatwości wykonania.

Natomiast zagłębienie się w biomechanike.zrodzilo spostrzeżenie Bruce'a, jakto nauczać jkd poprzez 3 etapy uczenia/poznania techniki

"Zanim.zaczalem ćwiczyć sztuki walki.uderzenie było tylko uderzeniem." Laik nie widzi.drobnych detali biomechanicznych, cios to.cios, tak czy siak, byle było pizgniecie

"Gdy trenowalem sztukę walki uderzenie stało się czymś więcej niż tylko uderzeniem, a kopnięcie, tylko kopnięciem." Ponieważ poprzez znajomość detali biomechanicznych trenujący potrafi odróżnić dlaczego lepiej względem ciała tak a nie inaczej, stąd nie stawia znaku równości między wszystkimi metodami wykonywania uderzeń i kopnięć.

"Gdy poznałem sztuki walki uderzenie znowu jest tylko uderzeniem, a kopnięcie, tylko kopnięciem."
Po treningu, technika(właściwa biomechanika) stała się odruchem i w trakcie uderzenia czy kopania technika jest wykonywana właściwie, podświadomie i adekwatnie do.sytuacji, stąd już to po prostu sposób w jaki uderza i kopie.

Jest pewna ciekawostka zwiazana z jednym.z uczniów Teda Wonga, który pracuje jako biomechanik dla Nike, ale te dwie historyjki są vzarezerwowane dla osób które ze mną ćwiczą, co by nikt nie rozpowiadal, że oczywiście wiedział to od zawsze. :-)

Dlatego takich detali nie opisuje się na forach, o których mówisz że masz nadzieję przeczytać, są normą na treningach
Stąd mówiłem zapraszam do Brodnicy. :-)

A już podrabiance z jkd koncepcji w PL próbują się podczepiać, to tyle ile mogą nasciemniac starając się na,stronach zmieniać info, by dopasować pod to co piszę, tak nie mają wiedzy co i jak nauczać, jednakże pięknie obrazuje że nie mają i nigdy nie mieli ani.wiedzy, ani umiejętności i byli w dużej mierze samozwnczymi instruktorami, naciagajacymi ludzi na kasę pod szyldem jkd i Bruce'a w realu.nauczajac, wszystkiego poza jkd.. :-)

W ten sposób nie ma niedomówień, albo się ćwiczy jkd albo nie. :-) )

Dlatego piszę cw celach informacyjnych, nie reklamowych. Dlatego nie specjalnie przejmuję się czy ktoś się burzy czy nie bo prawda i fakty, pozostaną prawda i faktami niezależnie od.tego czy komuś się to podoba czy nie. ;-) Jak powiedział Bruce, albo to rozumiesz albo nie, jeśli tak to uda nam.się nawiązać kontakt, jeśli nie to.nic nie szkodzi bo niczego to nie zmieni. :cool:

Jeśli chodzi o walkę nie ma prawd uniwersalnych. Jeśli chodzi o biomechanike ruchu to takowe są.

Bruce Lee

JKDBrodnica

Wysłany: 21 Marzec 2018, 06:59   

No iale znalazłem, żadne seminarium z Demura, czy jakieś zażyłości, fotki o.których mówiliśmy były zrobione na turnieju Karate. Norris, czy Demura wystawiali swoje teamy zawodników no i nie było że Japończycy byłi jacyś mega, team Demury dostał po tyłku.
Wszystko opisane w tejże książce.:-) nie wolno swej wiedzy bazować tylko na,zdjęciach nie znając ich historii
https://books.google.pl/books?id=iqVutksWfJkC&pg=PA143&lpg=PA143&dq=Bruce+Lee+on+Fumio+Demura&source=bl&ots=xuhJHUdyHV&sig=zgEZhb2kicbZZaMTPEnUtFTYOc4&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwiHuqzh2_zZAhUCblAKHSeoAps4HhDoATACegQIBBAB#v=onepage&q=Bruce%20Lee%20on%20Fumio%20Demura&f=false

I tak.Bruce był jako trener Lewisa i jako quest, czasami dawał pokazy tutaj masz przykład z
https://youtu.be/tFcnYIVUdUk

I tutaj pokaz na Karatece

https://youtu.be/EL1niGJAf5Y

I tu na na jakimś typie zecszkoly Karate bądź tkd

https://youtu.be/vUpUYGoa1fE

BRUCE był bardzo skrupulatny i.zapisywal wszystko z kim.ćwiczył i kiedy i ile nawet.do.kogo dzwonił. Fumio Demury tam nie ma.(treningu, czy seminarium z nim) a,zapisywał dzienniki, codziennie
Znamy te notatki dzięki uczennicy Ted'a Wonga, czyli córki Bruce'a Lee, Shannon Lee. :-)

https://youtu.be/aNkLAtXBJBE

https://youtu.be/iu6DYPOaMKQ

Bruce Lee

dar75

SW: BJJ

Wysłany: 21 Marzec 2018, 08:10   

JKDBrodnica napisał/a:
dar75 napisał/a:
JKDBrodnica napisał/a:
...
Jeśli powiem Ci że jestem dobry, powiesz że się przechwalam, ale jeśli powiem że nie jestem, to wiesz żebym skłamał.
...

Skłamałbyś, skłamałbyś. Po latach treningów nie jest trudno być lepszym od początkujących.
...

Dziękuję że przyznales mi rację albo coś dotarło... a nie to był zbyt wymagający zwrot i go źle zrozumiałes, ale przyznając ki rację sam sobie strzeliles stopę. ;-)
...

Wiem co napisałem. Dzieciaku, trenujesz od dawna i siłą rzeczy w tym co robisz jesteś dobry. Tak samo jak dobry jest Rysiek Murat w swoim Tsunami. Problemem jest tylko, że to, że jesteście dobrzy w chujowej robocie. Na wrzuconych przez Ciebie filmach widać, że masz bardzo dobrze opanowane to, co robisz, ale jest to po prostu materiał przestarzały i nie wystarczający do nazwania optymalnym.

Jak C napisał ktoś wyżej - to, że Bruce bił mocniej od karateków z lat sześćdziesiątych nic nie oznacza. Porównanie tego co robiono wtedy, z tym co jest teraz to jak porównanie Fiata 126p z Audi A8. Świat poszedł trochę do przodu (poza pewnym grajdołem zwanym JKD Teda Wonga).

Podsumowując - łechtasz sobie swoje zakompleksione ego fałszywą sławą pewnego aktora kreującego się (czy raczej wykreowanego przez rodzinę i znajomych podczepiających się pod jego sławę) na niepokonanego mistrza. No ale skoro z nikim na poziomie nie walczył to faktyczne pokonany nie został.
Jesteś dobry w TW JKD oraz cienki w ocenie ogólnej. A w głębi serca dobrze o tym wiesz więc stronisz od przetestowania tego na serio. Niby zapraszasz wszystkich do siebie, ale zdajesz sobie sprawę, że nikomu nie będzie się chciało jechać pól Polski obić gębę wariatowi, więc wiesz, że jesteś bezpieczny.
Przechwalasz się, ze jeździsz po świecie na seminaria, a na zawody MMA w Polsce od 10 lat trafić nie możesz...

"Co cię nie zabije, to Cię okaleczy" - ja :)
“If you are man enough to hit, you are man enough to get hit back”.

JKDBrodnica

Wysłany: 21 Marzec 2018, 08:44   

Dar75, jak wyłączysz żal i komplesky to zrozumiesz że w kwestii biomechaniki, nie ma rzeczy.przestarzałych.
Nie przechwalam.się a udzielam informacji bo często wysnuwasz na mój temat wnioski, tylko po to żeby leczyć się z kompleksów. Już mówiłem przyjedź i doświadcz, bo ty jesteś taki sam jak Murat tzn sam stworzyłeś sobie własne mumbo jumbo i usilnie w nie wierzysz więc jesteś słaby w chvjowej robocie. O zawodach już Ci pisałem że nie pod zawody trenuje ale nie wykluczam brak startów. Od 11 lat i trafiam jak harpun, stąd badziew jak jkd koncepcje i od nich ściemniacze zostali w Polsce zakopani po glebę. :-) Doskonale o tym wiesz i dlatego mimo że kiedyś krzyczakes że przejdziesz do Brodnicy to i.tak.tego nie zrobiłeś bo wiesz że okazałoby się że mam rację.

Bruce Lee

Balofy

Wysłany: 21 Marzec 2018, 08:56   

najlepsze jest to ze i tak bym obstawial dziadka dara ze by cie poskladal jakby cie zlapal :D

dar75

Wysłany: 21 Marzec 2018, 10:09   

Wątpię że bym złapał. Stary jestem i szybkość już nie ta. Zresztą tu nie chodzi o to czy Michaś by mnie oklepał czy ja jego, bo to kwestia osobnicza, ale raczej o większą ilość walk Michasia i jego uczniów z różnymi przeciwnikami, aby móc wyrobić sobie pogląd ile warte jest Michasiowe pierdolenie.
Royce nie pokazał, że BJJ jest ok walką z Artem Jimmersonem, tylko ciągiem wielu zwycięstw nad różnymi przeciwnikami.
Tak samo Art Jimmerson nie skazał boksu na pohańbienie przegrywając z Roycem, bo to tylko jedna walka - zaś w wielu późniejszych walkach różni zawodnicy pokazali przydatność pięściarstwa w walce wielopłaszczyznowej.

Ale Michaś unika poważnych konfrontacji w pobawię że okaże się iż król jest nagi. Kurna nawet w badziewnym yongchun są kolesie (np. Alan Orrr), którzy postanowi sprawdzić do czego się przydaje spuścizna Ip Mana i dzięki realnym testom nadali temu co robią właściwy tor.
A Michaś klepie swoje: ale dawno temu w odległej galaktyce Bruce powiedział to czy tamto więc ja mówię to samo.

Jakby w kulturystyce było jak w TW JKD to nadal ludzie by trenowali jak za czasów Schwarzeneggera (w końcu znany aktor i bożyszce), ale chyba od tamtych czasów metody treningowe nieco się zmieniły.

Żyj Michale w swoim skansenie tylko nie wciskaj ludziom kitu.

Balofy

Wysłany: 21 Marzec 2018, 11:19   

dar75 napisał/a:
Wątpię że bym złapał. Stary jestem i szybkość już nie ta. Zresztą tu nie chodzi o to czy Michaś by mnie oklepał czy ja jego, bo to kwestia osobnicza, ale raczej o większą ilość walk Michasia i jego uczniów z różnymi przeciwnikami, aby móc wyrobić sobie pogląd ile warte jest Michasiowe pierdolenie.
Royce nie pokazał, że BJJ jest ok walką z Artem Jimmersonem, tylko ciągiem wielu zwycięstw nad różnymi przeciwnikami.
Tak samo Art Jimmerson nie skazał boksu na pohańbienie przegrywając z Roycem, bo to tylko jedna walka - zaś w wielu późniejszych walkach różni zawodnicy pokazali przydatność pięściarstwa w walce wielopłaszczyznowej.

Ale Michaś unika poważnych konfrontacji w pobawię że okaże się iż król jest nagi. Kurna nawet w badziewnym yongchun są kolesie (np. Alan Orrr), którzy postanowi sprawdzić do czego się przydaje spuścizna Ip Mana i dzięki realnym testom nadali temu co robią właściwy tor.
A Michaś klepie swoje: ale dawno temu w odległej galaktyce Bruce powiedział to czy tamto więc ja mówię to samo.

Jakby w kulturystyce było jak w TW JKD to nadal ludzie by trenowali jak za czasów Schwarzeneggera (w końcu znany aktor i bożyszce), ale chyba od tamtych czasów metody treningowe nieco się zmieniły.

Żyj Michale w swoim skansenie tylko nie wciskaj ludziom kitu.

w sumie to efektywnosc nie powinna byc jedynym wykladnikiem (chociaz skoro juz mowimy o sztukach i sportach walki, to jednak waznym - aczkolwiek porownywanie moze tez sprowadzic na manowce). Nie ma malu ze jakies bardzo tradycyjne sztuki walki nie sprostaja bjj, mma czy sambo czy sandzie itd. Problem zaczyna sie gdy ktos mowi, ze jego sztuka jest najlepsza, jedyna naukowa i najskuteczniejsza. Wtedy to rzeczywiscie, albo morda w kubel albo realna weryfikacj na skale szersza jednak (royce byl tylko poczatkiem i malutkim elementem w swiecie bjj_mma)

JKDBrodnica

Wysłany: 21 Marzec 2018, 11:31   

Niektórzy, z trenujących sztuki walki, mówią że dana osoba musi "zmienać się z czasami", ale jeszcze nigdy nie słyszałem konkretnej i uargumentowanej definicji owej "zmiany" lub nawet po prostu "dlaczego", powinna być tak potrzebna.

Ponieważ zmiana, jest logicznie potrzebnym zjawiskiem, gdy jej alternatywnym stanem jest stagnacja, musi być to zapamiętane, że zmiana w sensie pozytywnej ewolucji nie ma miejsca w wieczność. W odniesieniu do walki bez broni, powinno się nadmienić, że jako istoty ludzkie, jesteśmy wysoce złożonymi organizmami. A organizm ewoluuje do momentu aż osiągnie stan naukowej/organicznej perfekcji, w którym to stanie zmiana już nie jest potrzebna do przetrwania a nasz gatunek osiągnął ten poziom około 100 000 lat temu ( a bezpośrednio w kwestii rozwoju ciała, około od 4 do 5 milionów lat temu wcześniej). Stąd, też zmiana, tylko dla samego faktu zmiany, jest nie tylko zbyteczna ale jeśli odwodzi Ciebie od prawidłowych zasad (które w sensie naukowym są przeliczane naprawdę czy rzeczywistość) jest to bardzo niebezpiecznie, w szczególności w dziedzinie jaką są sztuki walki.

Jeśli nasz gatunek, kiedykolwiek wyewoluuje do momentu w którym nie będzie potrzebował dłoni i stóp do walki, wtedy, rzeczywiście zaistnieje towarzysząca temu zjawisku, prawdziwa "potrzeba" ewolucji technik sztuk walki, które byłyby korzystniejsze i skuteczniejsze, aniżeli te które kultywował Lee la celów walki wręcz. Jednakże, zakładając to, o taka "ewolucja" nie tylko nie zaszła dla naszego gatunku i tego jak jesteśmy zbudowani, ale wymagałaby tego, aby nasze przyszłe techniki były jeszcze bardziej uproszczone i ekonomiczne w swej strukturze, ich wyprowadzaniu i trafianiu w cel, aniżeli te które wymyślił i rozwinął Bruce Lee. Nie sądzę, aby taka jednostka się narodziła, która miałaby środki ewolucyjne aby "ewoluować" sztukę walki Bruce?a Lee do takiego poziomu.

Problem, jak ja go widzę, leży w tym, że jeśli podpisujesz się pod tym co formalnie niegdyś nazywało się ?JKD koncepcją?, wtedy nie możesz twierdzić że JKD jest "naukową sztuką walki" ze względu na przyjęte założenia (tzn. wszystkie sztuki walki są sobie równe i muszę być dokładnie przeanalizowane). Ku większej ironii, ten konkretny pogląd wychodzi z założenia że "ponieważ wszyscy jesteśmy wyjątkowi, każdy z nas wymaga innej podejście do sztuk walki." Innymi słowy, to co trenował Bruce Lee, jest niczym tylko Jego własną metodą, które nie zawiera żadnych prawd uniwersalnych czy też zasad i każdy/ każda z nas z osobna, musi być swoim własnym agentem naukowym i odkryć co najlepiej dla nas samych działa.

Patrząc na to poprzez taki filtr na oczach, Jeet Kune Do nie mogłoby istnieć jako naukowa sztuka walki zakładając takie warunki, ponieważ nauka jest bardzo konkretną dziedziną.

Jednakże, podczas gdy ten pogląd zawiera pewne prawidłowości, w sensie że każdy z nas jest wyjątkowy jako jednostki, to jest ma skazę, ponieważ zawodzi brać pod uwagę fakt że fizjologicznie wszyscy ogólnie jesteśmy tacy sami. Nie odnosi się to do faktu biochemiczne zmiany, które w rezultacie dawały silniejszy cios u Bruce?a Lee, są to te same biochemiczne zmiany, które zachodzą w każdym człowieku, chcącym rozwinąć silniejszy cios. I pochodzi to z tego, że bodziec wymaga uruchomienia właśnie tych specyficznych zmian biochemicznych, który jest uniwersalny (tzn. taki sam dla wszystkich).

Dlatego, nie istnieje żadna tajemnica okalająca wymagania kurczliwości mięśni, które są podstawą produkcji siły i szybkości. Jednym z najbardziej istotnych czynników mającym wpływ na skalę poprawy i rozwoju w tej sferze jest fizyka, mechanika ciała (kinezjologia) i fizjologia mięśni, które są uniwersalnymi dyscyplinami a nie tematem arbitralnie zmiennym dla każdego z osobna. Jeśli, dla przykładu, każda komórka mięśni i organów każdego indywidualnie, byłaby zbudowana inaczej i inaczej by funkcjonowała w każdym z nas, wtedy w tym przypadku można by stworzyć zróżnicowany trening i metody walki, jako że każda osoba byłaby unikalną i jedyną w swym rodzaju fizjologiczną jednostką. Problemem, takiej perspektywy jest to że, gdyby była prawdziwa, niemożliwym byłoby diagnozowanie chorób wykonywanie operacji, czy zapisywanie leków.

Podczas gdy jest to oczywiste, że każdy z nas różni się od siebie w sensie, że każdy posiada własny indywidualny odcisk palca, lub też niepowtarzalną i nie do zastąpienia osobowość, to bardziej ważną sprawą w tym kontekście jest fakt, że anatomicznie i fizjologicznie, jesteśmy ogólnie rzecz ujmując tacy sami. Jest to prawdą dla każdego z nas ktokolwiek stąpał w świecie żywych nie tylko dla Bruce'a Lee, czy jego uczniów wygrywających turnieje jak Joe Lewis, Mike Stone, Chuch Norris- lub tych którzy uczyli się tej dziedziny bezpośrednio od Bruce'a. Prawda, niektórzy rozwinął się szybciej niż inni, ze względu na indywidualne umiejętności adaptacyjne, ale wszyscy stajemy lepsi w sztukach walki, gdy uczymy się jak trenować naukowo- a to nie polega na uczeniu się wielu różnych sztuk walki, a wymaga studiowanie praw naukowych względem ludzkiego ciała (tzn. naukowych prawa które mają zastosowanie dla nas wszystkich) mechaniki, dynamiki, fizjologii.

Mimo wszystko, wielu z osób wspierających "JKD koncepcje" twierdzi, że każda trenująca jednostka jest inna i dlatego nie istnieje żaden uniwersalny konkretny cel, czy zasady treningu. Zakładają że sposób, najlepsze wytrenowanie jest arbitralne i subiektywne bez racjonalności i naukowości. Więc, jednocześnie zaprzeczają samym sobie, trenując swoich uczniów w tzw. JKD koncepcjach wszystkich w taki sam sposób: pełen zestaw zajęć z Filipińskich Sztuk walki jak Kali, Eskrima, z Boksu Tajskiego i tak dalej. Jeśli wszyscy rzeczywiście posiadamy aż tak przepastnie różne fizjologiczne wymogi treningowe, pojawia się pytanie. Dlaczego więc program nauczania "JKD koncepcji" jest ogólnie taki sam dla każdego? A w mma wszyscy ćwiczą podobne do.siebie rzeczy i.walczą w takiej samej strukturze?

Nie masz ani Ty ani Balofy pojęcia o biomechanice stąd takie bzdurne stwierdzonia piszesz jeden z drugim. Wg waszej logiki Greg Jackson samouk który nie ma żadnych wygranych w mma naucza chujozy. Lol. Royce jak powiedział Carlson jest przereklamowany przez rodzinę, wy 1. Nie macie wiedzy 2. Sami żadnych walk czy wybitnych sukcesów na koncie 3. Więc nie macie żadnych argumentów 4. Ja nie wykluczam startów w mma a wszystkie dotychczasowe konfrontacje jkd vs inne sw które miałem ja, lub moi uczniowie były na plus. I.tak były z doświadczonymi ludźmi w SW.

Dlatego Panowie zawsze możecie przyjechać do Brodnicy albo podać kontrargumenty odnosząc się do biomechaniki lub do Waszych walk czy osiągnięć a takich nje ma więc morda w kubeł... ?:-) No i dalej żyj w swym dole, zza kabla z przestarzalym info opartym o mity, Którym zatruli ci łeb na jkd koncepcjach

Bruce Lee

dar75

Wysłany: 21 Marzec 2018, 12:07   

JKDBrodnica napisał/a:
...a wszystkie dotychczasowe konfrontacje jkd vs inne sw które miałem ja, lub moi uczniowie były na plus. I.tak były z doświadczonymi ludźmi w SW....

Film albo spadaj.

JKDBrodnica

Wysłany: 21 Marzec 2018, 12:20   

Nie masz wiedzy 2. Sam żadnych walk czy wybitnych sukcesów na koncie 3. Więc nie masz żadnych argumentów 4. Ja nie wykluczam startów w mma a wszystkie dotychczasowe konfrontacje jkd vs inne sw które miałem ja, lub moi uczniowie były na plus. I.tak były z doświadczonymi ludźmi w SW.
Dlatego zawsze możesz przyjechać do Brodnicy albo podać kontrargumenty odnosząc się do biomechaniki lub do twoich walk czy osiągnięć a takich nie ma więc morda w kubeł... ?:-) No i dalej żyj w swym dole, zza kabla z przestarzalym info opartym o mity, Którym zatruli ci łeb na jkd koncepcjach
Albo wypad trollu z mojego tematu.
Ostatnio zmieniony przez JKDBrodnica 21 Marzec 2018, 12:22, w całości zmieniany 1 raz

Bruce Lee

Balofy

Wysłany: 21 Marzec 2018, 12:21   

JKDBrodnica napisał/a:
bla bla bla bla

nie odnosze sie, bez sensu

Cytat:
Royce jak powiedział Carlson jest przereklamowany przez rodzinę

" I że jedni mówią, że pewno Boga nie ma - a drudzy mówią, że jest"
Jezeli Royce byl przereklamowany a wygral sporo walk z przedstawicielami innych styli mimo wszystko, to swiadczy o tym ze nie royce byl super tylko sport, ktory byl jego baza byl skuteczny.

Cytat:
Dlatego Panowie zawsze możecie przyjechać do Brodnicy albo podać kontrargumenty odnosząc się do biomechaniki lub do Waszych walk czy osiągnięć a takich nje ma więc morda w kubeł... ?:-) No i dalej żyj w swym dole, zza kabla z przestarzalym info opartym o mity, Którym zatruli ci łeb na jkd koncepcjach

99,5% ludzi w tym kraju zainteresowanych sztukami walki i sportami walki ma w dupie twoją malutką szkołę, ma w tyłku miasteczko o nazwie Brodnica i w dupie ma twoje wynurzenia. Po prostu ludzi irytuje sposob, w jaki swoje zaburzenia na lewo i prawo rozsiewasz.

JKDBrodnica

Wysłany: 21 Marzec 2018, 12:23   

Carlson.zna historię vRoyca lepiej niż Ty kiedykolwiek poznasz swojego trenera o ile istnieje. I zdążył o bjj o wiele więcej zapomnieć niż ty zdazysz kiedykolwiek się nauczyć. Więc japa. I tu jesteś w błędzie. Dużo ludzi interesuje się jkd natomiast, wiem bo w tym siedze. Natomiast 100% ludzi ma wysrane na ciebie i twoje bzdety bo jesteś nikim w,temacie, nikt o tobie nie mówił ani.nie słyszał. Jesteś tylko nonic nejmem z zaoranym łbem mitami. Co nawet cytować nie potrafi :)

Bruce Lee

Strona 32 z 36
Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Vortal BUDO : CO, GDZIE, KIEDY?