Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Po operacji usunięcia przepuchliny, co z treningami

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KULTURYSTYKA i FITNESS
Strona 1 z 2
Po operacji usunięcia przepuchliny, co z treningami
Autor Wiadomość
Czesław

Wysłany: 21 Czerwiec 2016, 18:23   Po operacji usunięcia przepuchliny, co z treningami

3 miesiące po operacji przepuchliny pępkowej- przez taki okres nie moge wykonywac ćwiczeń zwiększających ciśnienie w brzuchu. Martwe , wyciskanie i drążek nie wchodzą w grę czyli 90% moich treningów wypada.

Po 4 tygodniach moge jeździć na rowerze i robic brzuszki. Jestem 3 tydzień po operacji i na razie 3 kg spadłem, dopiero wracam do sił. W każdym razie trenowac sie chce, ale nie można. Jakieś pomysły co robić, by nie zardzewiieć, ale nie zrobić sobie krzywdy?

ry~you

SW: Różne

Wysłany: 21 Czerwiec 2016, 21:20   

mysle ze spacery ;) może to dobry czas zeby np postawić na zwiększenie mobilności ?

Czesław

Wysłany: 21 Czerwiec 2016, 21:48   

Napewno, chociaz pracuje nad nią od czasu gdy poleciles ksiazke Sprawny jak...

Co do spacerow to nikt z Was tyle nie spaceruje,co ja :)

Kurcze jak mi sie chce trenowac, to jedyna przerwa w treningach od 13 lat

Poncho

SW: Kyokushin

Wysłany: 22 Czerwiec 2016, 07:36   

Może w takim przypadku warto zainteresować się maszynami na siłowni? W zasadzie wszystkie powstały po to, żeby móc wyizolować konkretne mięśnie lub grupy mięśni, więc będziesz mógł poćwiczyć pewne partie bez obciążania brzucha. No i chyba orbitrek nie będzie tutaj złym pomysłem. Możesz pływać?

Czesław

Wysłany: 22 Czerwiec 2016, 07:49   

Jestem przeciwnikiem maszyn, bo izolacja to zło, duzo by pisać. Ale w tej sytuacji befe musial sie zastanowic.

ry~you

Wysłany: 22 Czerwiec 2016, 18:09   

izolacja nie zawsze jest złem. Np jak masz duże dysproporcję mięśniowe włącza się ćwiczenia izolacyjne w każdym sporcie ale nigdy na nich się nie opiera treningu no może oprócz wielu kulturystów amatorów ;)

Sojobo

Wysłany: 23 Czerwiec 2016, 08:26   

Ja po operacji przepukliny miałem 3 miechy nic nie robić, a po 6 mogłem wrócić do normalnych treningów.
Jak się potem okazało był to błąd. Organizm zaczął mocniej obciążać zdrową część i po pewnym czasie posypał się cały układ (bóle pleców, biodra, kolano itd.). Bujam się z tym już od kilku lat i dopiero wracam na prostą.
Fizjoterapeutka twierdzi, że szybko trzeba zacząć ćwiczyć (oczywiście z rozsądkiem), bo inaczej droga do pełnej sprawności się wydłuża.
Tak więc proponuje konsultację z dobrym fizjoterapeutą, który zaproponuje odpowiednie ćwiczenia :cool:

Z czym odejdziesz w nieznane:
ze szczęściem czy wstydem
miłością czy dumą?
Oto jest pytanie!

Czesław

Wysłany: 23 Czerwiec 2016, 09:20   

Dzięki, świetny pomysł - tak zrobie.

JacekSzWres

Wysłany: 4 Lipiec 2016, 07:08   

Hej STi

Ja bym na Twoim miejscu, zanim wrócisz konkretnie do ostrych treningów, jeszcze postawił na streching. Ale taki solidny, świadomie i z głową. Rozciąganie też pomoże Ci świetnie przygotować ciało do treningów no i oczywiście nie odbije się negatywnie na Twoich mięśniach i obejdzie się bez krzywdy i tak jak to napisałeś nie zardzewiejesz ;)

Czesław

Wysłany: 4 Lipiec 2016, 09:48   

Dzieki.
Na razie odpuszczam wizyty u specjalistów, w końcu kto zna moje ciało niż ja sam? Na razie leciutki trening gimnastyczny i siłowy z bardzo małymi obciążeniami rzędu 2 KG - unoszenie ramion na barki, do 15 kg -wyciskanie leżąc. Przysiadów i martwych nie robię w ogóle. Robię brzuszki i delikatne unoszenia nóg, wszystko powoli bez zwiększania obciążeń.

Do tego dołączyłem dwa dni temu ćwiczenia z wałkiem i piłkami lacrosse, za jakiś czas włączam rozciąganie. Na drążku już moge bezpiecznie wisieć, oczywiście nie podciągam się. Widzę jednak, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

pozdrawiam

nedohin

Wysłany: 5 Lipiec 2016, 10:58   

STi napisał/a:

A.Na razie odpuszczam wizyty u specjalistów, w końcu kto zna moje ciało niż ja sam.
B.Robię brzuszki i delikatne unoszenia nóg, wszystko powoli bez zwiększania obciążeń.

Sorry Sti ale będę brutalny:
A. Ktoś kto zna biegle anatomię i diagnostykę?
B. Robisz złoty zestaw ćwiczeń na przepuklinę.

Teraz bardziej praktycznie niż krytycznie. Powinieneś udać się do fizoterapeuty bądź osteopaty który znajdzie przyczynę powstania przepukliny i zajmie się jej zlikwidowaniem, popracuje na otrzewnej, powięziach brzucha oraz bliźnie i na końcu ułoży zestaw ćwiczeń profilaktyczno-wzmacniających.

Czesław

Wysłany: 5 Lipiec 2016, 11:06   

nedohin napisał/a:
B. Robisz złoty zestaw ćwiczeń na przepuklinę.

Poczułem się jak idiota, ale mniejsza o to , przede wszystkim trochę mnie przestraszyłeś .Mógłbyś to rozwinąć? Podczas tych ćwiczeń nie wzrasta ciśnienie wewnątrzbrzuszne, więc dlaczego? Brzuszki chirurg mi zalecił.

nedohin

Wysłany: 5 Lipiec 2016, 11:31   

Przy unoszeniu nóg i brzuszku pracuje głównie m. biodrowo-lędźwiowy który jest antagonista m. brzucha. Zdecydowana wiekszosc osob z przepuklina ma nadaktywny ten mięsień, natomiast jego napięcie wypycha powłoki brzuszne do gory co sprzyja powstawaniu przepukliny. Co do chirurga, on jest wyspecjalizowany w operacjach a nie rehabilitacji.

czarny msciciel

Wysłany: 5 Lipiec 2016, 18:26   

a sa jakies uniwersalne cwiczenia ktore sytuacje poprawiaja?
nie trzymaj nas w napieciu:)

ry~you

Wysłany: 5 Lipiec 2016, 18:56   

czy mięsień biodro-lędźwiowy odpowiada za zginanie stawu biodrowego tak jak zginacz bioder? Czy łatwo jest pomylić uraz/stan zapalny w tym mięśniu z urazem zginacza bioder?

Strona 1 z 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : KULTURYSTYKA i FITNESS