Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Samoobrona strach przed walka

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : ULICA
Strona 1 z 2
Samoobrona strach przed walka
Autor Wiadomość
aszer12

Wysłany: 23 Czerwiec 2016, 22:38   Samoobrona strach przed walka

Nie wiedziałem gdzie ten temat dać wiedz daje go tutaj, o co mi chodzi w czym jest problem?
Problem jest taki ze mam po prostu blokadę podczas zaczepki jakiej kolwiek i boje sie walki dostaje jak by taki
paraliż i nie wiem co zrobić jak sie przełamać i to pokonać. Trenuje obecnie karate i aikido znam uderzenia kopnięcia itp

takie jak:
Karate
- Oi-zuki
- Gyaku-zuki -
- chudan ski (Seria uderzeń)
- Mae-geri na chodan i judan.
- Yoko-geri
- Mawashi-geri
- Ura-mawashi-geri
Aikido -
ikkyo
Iriminage
ten chi nage
kote gaeshi
I ijest jeszcze jedna ale nie pamietam nazwy xD

Równiez znam kombinacje tkaie jak:
Lewy Prawy x4
Lewy Prawy sierp
Lewy Prawy Lewy i sierp

i znam tez bloki i zejscia z lini ataku

Nie potrafie tak wykorzystac Ktos mzoe mi podac jakies rady jak sie przełamać odblokowac ta barjere?

dar75

SW: BJJ

Wysłany: 23 Czerwiec 2016, 23:16   Re: Samoobrona strach przed walka

aszer12 napisał/a:
...Równiez znam kombinacje tkaie jak:
Lewy Prawy x4

No to jesteś lepszy ode mnie, bo ja znam tylko Lewy Prawy x3 :box:

Więc nie pomogę.

Ale może pomoże staż treningowy dłuższy niż dwa miesiące, raczej bliżej pięciu lat. Najlepiej w sekcji jakiegoś pełnokontaktowego mordobicia z odpowiednią ilością sparingów. Nic tak nie przełamuje strachu przed mordobiciem jak udział w mordobiciu. Wielokrotny. Po jakimś czasie zaczynasz to nawet lubić.

"Co cię nie zabije, to Cię okaleczy" - ja :)
“If you are man enough to hit, you are man enough to get hit back”.

aszer12

Wysłany: 23 Czerwiec 2016, 23:26   

Nie trenuje 2 miechy.. tylko juz prawie 3 lata. Rezultaty powinny byc, a z tym lewym prawy i lewy to pomylilem chodzilo o 3 xD

złowieszczek

SW: Różne

Wysłany: 23 Czerwiec 2016, 23:37   

Jak napisał Dar , musisz się bić na treningach. Inaczej i po 30 latach nic nie zdziałasz. Skoro po 3 sobie nie radzisz ( aikido, wiadomo; karate - nie napisałeś jakie , w kyoku jest obijanie schabów ) ) to zmień sekcje. Na początek zapasy, judo itp.

KFP

Wysłany: 24 Czerwiec 2016, 08:54   

znasz za duzo technik masz blokade bo nie wiesz co wybrać ;) a na poważnie boks, poprostu idz na boks

Warhead

Wysłany: 24 Czerwiec 2016, 09:48   

Masz skrupuły. Zaczepki to przewaznie "monkey dance". Mijaja w okreslonym wieku. Wystepuja niezaleznie od wiekosci zaczepianego czy stazu treningowego. (im wiekszy tym wiecej podbija zaczepiajacych ;) ).

Pozniej, gdy dwójka dorosłych chce się naprawdę lać, to się to moze skonczyc szpitalem, salą sądową lub kostnicą. W każdym przypadku jest to nieopłacalne.

Na zaczepiajacego proponuje gaz piepszowy, na zaczepiejacych gasniczke piepszowa na niedzwiedzie.

A trenuj sobie dalej w spokoju to co lubisz. Pozniej w zyciu jest o wiele wicej rzeczy do zmartwien.

aszer12

Wysłany: 24 Czerwiec 2016, 11:15   

złowieszczek napisał/a:
Jak napisał Dar , musisz się bić na treningach. Inaczej i po 30 latach nic nie zdziałasz. Skoro po 3 sobie nie radzisz ( aikido, wiadomo; karate - nie napisałeś jakie , w kyoku jest obijanie schabów ) ) to zmień sekcje. Na początek zapasy, judo itp.
u mnie w pobliżu nie ma boxu, ani judo, zapasów jedynie co jest to: Aikido, Karate, JuJitsu bo do innych miejscowosc to ok 3 godziny drogi autobusem lub 2 nie opłaca mi sie jechać bo to sa koszty itp. Jeslii chodzi o box to chodziłem z kumplem do garażu i trenowalismy sami no ale tak trenować to bez sensu troche. Jesli chodzi to trenuje Karate shotokan. Zmieniam post jeszcze jest kickboxing

aszer12

Wysłany: 24 Czerwiec 2016, 11:17   

Warhead napisał/a:
Masz skrupuły. Zaczepki to przewaznie "monkey dance". Mijaja w okreslonym wieku. Wystepuja niezaleznie od wiekosci zaczepianego czy stazu treningowego. (im wiekszy tym wiecej podbija zaczepiajacych ;) ).

Pozniej, gdy dwójka dorosłych chce się naprawdę lać, to się to moze skonczyc szpitalem, salą sądową lub kostnicą. W każdym przypadku jest to nieopłacalne.

Na zaczepiajacego proponuje gaz piepszowy, na zaczepiejacych gasniczke piepszowa na niedzwiedzie.

A trenuj sobie dalej w spokoju to co lubisz. Pozniej w zyciu jest o wiele wicej rzeczy do zmartwien.

.................................................... jeny tu nie chodzi o zadne gazy -,- nie pytałem o to. Wiekszosc odpowiedz sa takie bez sensu i nie potrzebne.

dar75

Wysłany: 24 Czerwiec 2016, 12:51   

Pomijając fakt, że prawidłowa forma to "pieprzowy", nie "piepszowy" to Warhead ma rację.problem mija z wiekiem.

Napisz gdzie mieszkasz, może ktoś coś ci sensownego poradzi co do klubów w okolicy.
A co do blokady psychicznej - ustąpi, albo poprzez systematyczne oswajanie ze stresem poprzez sparingi, albo (szansa 50/50) w sytuacji ekstremalnej, gdy albo jebniesz, albo Cię zajebią.
Napisz też jakie karate trenujesz i czy macie sparingi pełnokontaktowe (semi i light się nieliczą, podobnie jak kata, bunkai czy inne chujemuje)

Warhead

Wysłany: 24 Czerwiec 2016, 12:59   

dar75 napisał/a:
Pomijając fakt, że prawidłowa forma to "pieprzowy", nie "piepszowy" to Warhead ma rację.problem mija z wiekiem.

Napisz gdzie mieszkasz, może ktoś coś ci sensownego poradzi co do klubów w okolicy.
A co do blokady psychicznej - ustąpi, albo poprzez systematyczne oswajanie ze stresem poprzez sparingi, albo (szansa 50/50) w sytuacji ekstremalnej, gdy albo jebniesz, albo Cię zajebią.
Napisz też jakie karate trenujesz i czy macie sparingi pełnokontaktowe (semi i light się nieliczą, podobnie jak kata, bunkai czy inne chujemuje)

Pomijając fakt, że przed "gdzie" stosujemy znak interpunkcyjny oraz "Nieliczą" powinno być w formie rozłącznej, to zgadzam się zasadniczo z Darem ;) . (resztę pominę :P ).

złowieszczek

Wysłany: 24 Czerwiec 2016, 13:07   

przecież napisał, ze shotokan. czyli machanie w powietrzu. aikido to nie zapasy. ale jest rada, jeśli masz ogarniętego trenera, który coś kojarzy z zapasów, zbierz innych chętnych i zapytaj czy nie dało by sie urządzić kulanek po treningu albo w ramach.
jak nie, i już kompletnie nie masz alternatywy, zostaje zmontowanie dwóch kasków bokserskich, rękawic i i kumpla. i ćwiczycie. w końcu blokada ustąpi.
albo musisz poczekać aż ktoś ci jebnie ...

Ps. zajrzyj do na kickboxing jeśli masz możliwość

dar75

Wysłany: 24 Czerwiec 2016, 13:13   

Faktycznie pisał. Ale jakoś niewyraźnie :)

Warhead napisał/a:
... Pomijając fakt, że przed "gdzie" stosujemy znak interpunkcyjny oraz "Nieliczą" powinno być w formie rozłącznej...

A chcesz Lewy Prawy x4 :)

Choć przyznaję, że masz rację.

jerz
niewidzialna ręka

Wysłany: 24 Czerwiec 2016, 14:23   

aszer12 napisał/a:
Nie wiedziałem gdzie ten temat dać wiedz daje go tutaj, o co mi chodzi w czym jest problem?
Problem jest taki ze mam po prostu blokadę podczas zaczepki jakiej kolwiek i boje sie walki dostaje jak by taki
paraliż i nie wiem co zrobić jak sie przełamać i to pokonać. Trenuje obecnie karate i aikido znam uderzenia kopnięcia itp

takie jak:
Karate
- Oi-zuki
- Gyaku-zuki -
- chudan ski (Seria uderzeń)
- Mae-geri na chodan i judan.
- Yoko-geri
- Mawashi-geri
- Ura-mawashi-geri
Aikido -
ikkyo
Iriminage
ten chi nage
kote gaeshi
I ijest jeszcze jedna ale nie pamietam nazwy xD

Równiez znam kombinacje tkaie jak:
Lewy Prawy x4
Lewy Prawy sierp
Lewy Prawy Lewy i sierp

i znam tez bloki i zejscia z lini ataku

Nie potrafie tak wykorzystac Ktos mzoe mi podac jakies rady jak sie przełamać odblokowac ta barjere?

Nie do końca rozumiem pytanie, chcesz się bić na ulicy? Przecie to głupota która może się skończyć tak jak pisał Warhead, poważne konsekwencje prawne/szpital/cmentarz w ekstremalnym przypadku.

P.S. Co do oswajania się z mordobiciem to jiu jitsu powinno być lepsze niż akido/shotokan, tam zazwyczaj są jakieś sparingi bo mają zawody full contact-owe.

złowieszczek

Wysłany: 24 Czerwiec 2016, 14:39   

chyba chce się obronić, jak ktoś go w brze zaczepi ;) a nie brać udział w podziemnych walkach w klatce :cool:

aszer12

Wysłany: 24 Czerwiec 2016, 18:30   

złowieszczek napisał/a:
chyba chce się obronić, jak ktoś go w brze zaczepi ;) a nie brać udział w podziemnych walkach w klatce :cool:
DOKŁADNIE CHODZI MI TYPOWA OBRONA ale nie w barze . JAK KTOS MIE ZACZEPI CZY DOJDZIE DO KONFRONTACJI ŻEBYM MÓGŁ SIE JAKOS OBRONIĆ BYM NIA MIAŁ STRACHU PRZED WALKA. A nie ze będę chodził sie lać na ustawkach. Od września u mnie ma byc kickboxing wiedz możne tam pójdę ale same nie wiem, bo aikido i karate mi sie podoba, tak jak kickboxing czy jujitsu. Najchętniej bym chciał poznać wszystkie te style walki sam nie jestem zdecydować co wybierać również brakuje parteru. I na karate mam sparingi

Sztuki walki które są u mnie w pobliżu to:
Karate
Aikido
Jujitsu
i Kabudo (Ale to jest walka bronia)

Mieszkam w okolicach inowrocławia

Strona 1 z 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : ULICA