Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Samoobrona strach przed walka

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : ULICA
Strona 2 z 2
Samoobrona strach przed walka
Autor Wiadomość
czarny msciciel

Wysłany: 25 Czerwiec 2016, 00:26   

aszer12 napisał/a:
JAKOS OBRONIĆ BYM NIA MIAŁ STRACHU PRZED WALKA

musisz wybrac cokolwiek co ma sparring wykonywany w wolnej formule - tak ze w ramach pewnych zasad mozesz stosowac z pelna sila techniki. To ci dalej nic nie zagwarantuje na 100% ale jest lepsze niz sztywne formuly.
Jak ci na boksie doswiadczony zawodnik co umie uderzac walnie z calej sily w rylo a ty odkryjesz ze nie umarles i moze nawet mozesz dalej sparrowac to czym ci moze zagrozic jakis mietek na ulicy. Podobnie jak ktos przez kilka minut bedzie sie staral cie zadusic i beidzie wiedzial jak a ty bedziesz walczyl zeby nie zemdlec co ci grozi gorszego w szapraninie z kazikiem pod sklepem.
sdzukaj tego
https://en.wikipedia.org/wiki/Aliveness_(martial_arts)
MT, boks, bjj, judo, zapasy itd
z tym ze ja osobiscie uwazam ze najlepszy pod samoobrone jest mt/boks tajski (sam nie cwicze)

Thufir Hawat

Wysłany: 27 Czerwiec 2016, 01:07   

Super rady. Chłopak pisze, że ma w okolicy sekcje karate, aikito jiu jutsu i kobudo, a wy mu zalecacie boks tajski i bjj :)

Skrzyknij kilku chłopaków i ćwiczcie scenariusze. W jaki sposób jesteś zaczepiany, jakie masz możliwości reakcji. Tu masz inspiracje:

a tu pisałem więcej o tym co się dzieje na ulicy i jak mozna się wtedy zachować: https://budo.net.pl/viewtopic.php?t=66202&start=0

Pozdrawiam, Thufir

"Killing with the tip lacks artistry, but don't let that hold your hand when the opening presents itself."

ESDS Tactical

Wysłany: 28 Czerwiec 2016, 18:13   

Kolego Aszer, na Twoim miejscu postawiłbym na kick boxing - pewne elementy będą tożsame z tym czego się nauczyłeś ćwicząc karate. Do tego oczywiście kontaktowy trening. Sam kiedyś cwiczyłem i przez pół roku nauczyłem sie więcej niż przez 4 lata treningu Karate. Nie mam broń Boże nic do Karate, po prostu mój Miszcz był mitomanem bez pojecia o metodyce prowadzenia zajęć.

"Fight or DIE!!!"

Strona 2 z 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : ULICA