Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
System ofensywny

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : ULICA
System ofensywny
Autor Wiadomość
Ambu

Wysłany: 21 Wrzesień 2016, 15:40   System ofensywny

Witam serdecznie,

Każdy system walki ulicznej z jakim się spotkałem jest nastawiony stricte na defensywę i obronę życia.
Czy jest może jednak jakiś system typowo ofensywny, nastawiony na atak?

Nie chodzi mi o to, żeby chodzić po ulicy i wszystkich tłuc, bo ja nie z tych :) . Nie jestem w ogóle agresywny.
Po prostu mam trochę inne podejście: wychodzę z założenia, że najlepszą obroną jest atak. Zauważyłem, że zazwyczaj ten kto zada pierwszy cios wygrywa potyczkę. Taka osoba zyskuje przede wszystkim dużą przewagę psychologiczną, gdyż zazwyczaj oponentowi po otrzymaniu ciosu drastycznie spadają morale, zaczyna się wahać, bać, emocjonować, denerwować itd. No ale nieważne, nie chcę się nad tym rozwodzić, bo nie chodzi mi o dyskusję na ten temat :) .

Poszukuje po prostu maksymalnie ofensywnego stylu - chodzi mi głównie o sytuacje uliczne, stąd ten dział, aczkolwiek niekoniecznie. Inne pomysły na 'ofensywę' również mile widziane :) .

czarny msciciel

Wysłany: 21 Wrzesień 2016, 16:10   

wydaje mi sie ze wiekszosc stylow zachodnich bedzie miala w zanadrzu takei taktyki stricte ofensywne, dla mnie zapasy np. to bardzo ofensywny styl, obaj zawodnicy pozostaja w nieustannym zwarciu I ataku

z tradycyjnych np. xingyiquan jakie mialem okazje liznac bylo stylem bardzo ofensywnym , ja mialem troche taki odruch jak pocwiczylem ze niewazne co robi przeciwnik 1 rzecz to krok w jego strone (z jakastam oczywiscie neutralizacja po drodze) I atak, po czym kolejne ataki zanim on zamanifestuje jakakolwiek obrone

złowieszczek

SW: Różne

Wysłany: 21 Wrzesień 2016, 21:14   

System Fairbairna. Typowo do eliminacji.

olaf_jr

SW: Combat

Wysłany: 22 Wrzesień 2016, 01:02   

złowieszczek napisał/a:
System Fairbairna. Typowo do eliminacji.

Nie tylko :) . Jest jeszcze samoobrona ESDS - uczymy się reakcji na najmniejszy "agresywny" ruch napastnika. Najlepszą obroną jest atak. Nie czekaj aż Cię zaatakują - tylko jeśli podejrzewasz kogoś, że ma wobec Ciebie złe zamiary to zaatakuj i uciekaj. Ratuj życie!

Stowarzyszenie IPDTA Polska:
https://www.facebook.com/ipdtapolska/

złowieszczek

Wysłany: 22 Wrzesień 2016, 11:11   

No widzisz, czekacie na atak. Fairbairn nie czekał, zakradał się od tyłu z nożem ;)

Warhead

Wysłany: 22 Wrzesień 2016, 11:18   

ESDS z tego co kojarze.

Kenjiro

Wysłany: 22 Wrzesień 2016, 11:22   

RAT

złowieszczek

Wysłany: 22 Wrzesień 2016, 18:06   

A tak poważnie, złe założenia , zły start. Jeśli pierwszym strzałem zrobisz ko, to ok wygrałeś. A od takich akcji jest stary dobry boks. Ale źle trafisz, a gość się wkurwi, to masz problem.
Jeśli w ogóle masz takie przemyślenia, to daj sobie spokój i zainwestuj w gaz pieprzowy. Bo wygrywa gość która nie ma skrupułów i jest zdolny z drugiego zrobić mięsną papkę.

olaf_jr

SW: Combat

Wysłany: 23 Wrzesień 2016, 00:24   

złowieszczek napisał/a:
No widzisz, czekacie na atak. Fairbairn nie czekał, zakradał się od tyłu z nożem ;)

Zdejmowanie wartownika to tylko jeden z elementów Fairbairn Fighting System. Polecam lekturę:
http://judoinfo.com/pdf/tough.pdf

Stowarzyszenie IPDTA Polska:
https://www.facebook.com/ipdtapolska/

Thufir Hawat

Wysłany: 25 Wrzesień 2016, 19:47   

Praktycznie każdy system z rodziny RBSD (Reality Based Self Defence) opiera się na ataku wyprzedzającym. Richard Dimitri wręcz woli używać nazwy Self Offence zamiast Self Defence :) A to, że systemy walki "ulicznej" które poznałeś opieraja się na obronie, nie na ataku tylko pokazuje, ze tak naprawdę niewiele mają wspólnego z walką uliczną, w której zazwyczaj wygrywa ten, kto pierwszy uderzy i nie przestaje uderzać...

Poszukaj w sieci takich nazwisk jak Richard Dimitri, Lee Morrison, Kelly McCann, Tony Blauer :)

Pozdrawiam, Thufir

"Killing with the tip lacks artistry, but don't let that hold your hand when the opening presents itself."

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : ULICA