Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Tyle lat i nadal..

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : ULICA
Tyle lat i nadal..
Autor Wiadomość
armeen

SW: Boks

Wysłany: 21 Maj 2017, 14:29   Tyle lat i nadal..

Cześć, mam problem otóż na ulicy niekiedy dostaję paraliżu, mięknie mi pałka pomimo tego, że ćwiczę od wielu lat sztuki walki. Mój ojciec pracuje w wojsku, jest na wysokim szczeblu odkąd właściwie zacząłem chodzić zapisał mnie na sztuki walki i mnie sam też uczył.
Mam 18lat, trenuję od 12lat MMA, przewinęło się przez to karate, krav maga którą ćwiczę teraz od 3lat i boks.

Pomimo tak długiego stażu w tym sporcie potrafi mi zmięknąć pałka, nie wiem dlaczego ,miał ktoś taki problem?
To nie jest zależne ode mnie, po prostu samo się robi, nie mogę napisać, że nie czuje strachu bo tylko głupcy go nie czują lecz po prostu dostaje paraliżu i zazwyczaj "włączam" się po tym jak ktoś pierwszy odda w moją stronę cios, tak to stoje blady i sparaliżowany... miał ktoś taki problem? na prawdę to nie jest zależne ode mnie, tyle razy co dostałem wpier. to nic nie dało, byłem oklepywany na macie itd. wiele razy specjalnie by na ulicy nie dostać wpierdzielu, podszedłem do tego psychologicznie, też za wiele nie dało.

Jakieś porady?

jersey

SW: Karate

Wysłany: 21 Maj 2017, 16:14   

Nie daj się agresorowi rozkręcić. Jak będzie startował do Ciebie to musisz go prewencyjnie (wcześniej) spacyfikować. Najlepiej zapisz się na kurs ESDES. Tam tego uczą.

Miłośnik sztuki Livien

Warhead

SW: Różne

Wysłany: 22 Maj 2017, 08:47   

Na ESDS ucza duzo sytuacyjnych scen. Czesto gesto wynajmuja wagon pociagu lub dyskoteke by trenowac wlasnie takie sytuacje.

dar75

SW: BJJ

Wysłany: 22 Maj 2017, 09:49   Re: Tyle lat i nadal..

armeen napisał/a:
Cześć, mam problem otóż na ulicy niekiedy dostaję paraliżu, mięknie mi pałka ...

Jak dla mnie to nie problem. Łażenie z erekcją po ulicy jest chyba niewygodne :)

"Co cię nie zabije, to Cię okaleczy" - ja :)
“If you are man enough to hit, you are man enough to get hit back”.

Cabelo

SW: BJJ/SF

Wysłany: 22 Maj 2017, 09:51   

Tylko jeżeli masz na sobie spodnie.

jerz
niewidzialna ręka

Wysłany: 22 Maj 2017, 12:14   

Pośmialiśmy się. Teraz proszę poważne (względnie) odpowiedzi.

P.S. Cabelo dobre :D

Warhead

Wysłany: 22 Maj 2017, 12:27   

To sa dylematy mlodych samcow. Z wiekiem zorientuje sie, ze przeciwnicy na ulicy to sa jego najmniejsze problemy w zyciu, ktore najlatwiej mozna zalatwic przechodzac na druga strone ulicy, albo ucieczka, albo dobrym gazem pieprzowym ;) .

dar75

Wysłany: 22 Maj 2017, 15:41   

Warhead napisał/a:
To sa dylematy mlodych samcow. ....
Uważasz, że stare samce nie mogą mieć erekcji?

"Co cię nie zabije, to Cię okaleczy" - ja :)
“If you are man enough to hit, you are man enough to get hit back”.

czarny msciciel

Wysłany: 22 Maj 2017, 16:11   

dar75 napisał/a:
Uważasz, że stare samce nie mogą mieć erekcji?
Jakos to rozchodzisz...

jersey

Wysłany: 22 Maj 2017, 17:00   

Pośmialiśmy się i wracamy do tematu

jak się zachować gdy następuje "nakręcenie się" przeciwnika ?

tylko ESDS https://www.youtube.com/watch?v=-A0DO00x9q4

Miłośnik sztuki Livien

złowieszczek

Wysłany: 22 Maj 2017, 19:05   

jersey w innym temacie nie podobał ci się esds. skąd ta zmian?

Spid

Wysłany: 22 Maj 2017, 19:18   

Najlepszym pod względem psychiki znanym mi wojowinikiem jest mój znajomy, który pracuje od 12 lat jako pielęgniarz na nocnej zmianie w szpitalu psychiatrycznym. Co noc policjanci przywożą mu po czterech-sześciu naćpanych szajbusów i deliryków, z ktorymi musi się użerać. Na tej slużbie stracił już dwa zęby. Do swojej pracy podchodzi naprawdę ze stoickim spokojem i uśmiechem na ustach. Ma też spore umiejętności negocjacyjne, wiele konfliktów rozwiązuje słownie. Nigdy nic nie trenował, jest mały i gruby.

jersey

Wysłany: 22 Maj 2017, 20:58   

złowieszczek napisał/a:
jersey w innym temacie nie podobał ci się esds. skąd ta zmian?

zadzwonili i zapłacili, pieniądze wpłynęły już na konto.

ESDS nie nadaje się dla policji jako środek przymusu bezpośredniego

ale dokładnie z tej samej przyczyny jest idealny jako system samoobrony u ludzi z oporami psychicznymi. Nie chcesz walczyć z wkurwionym, nabuzowanym pakierem (w hełmie) to udajesz wycofującą się łatwą ofiarę i kiedy on zaczyna się nakręcać (i lekceważyć zagrożenie z Twojej strony) ...ty go chlast w pysk (on głupieje) a ty znowu pach, pach . Po tej pierwszej kombinacji on jest już skuloną ofiarą i wtedy Ty zaczynasz uświadamiać sobie, że umiesz dużo więcej. W oku lewym zaczynasz być orłem (jak mówił Wosiu) i przejmujesz całkowicie inicjatywę. Pojawia się u Ciebie determinacja i wiara w siebie.

Miłośnik sztuki Livien

czarny msciciel

Wysłany: 22 Maj 2017, 21:18   

jersey napisał/a:
ale dokładnie z tej samej przyczyny jest idealny jako system samoobrony u ludzi z oporami psychicznymi.

w pelni sie zgadzam
dobry system jak ktos nie ma zaprawionych rak do uderzania i nie ma zadnego doswiadczenia w grapplingu
umowmy sie jak ktos ma tydzien to bym go wlasnie poslal na esds, jak ma 6 miesiecy to juz boks ma wiekszy sens lub jakikolwiek grappling

złowieszczek

Wysłany: 22 Maj 2017, 22:49   

ale Wosi znał tajmeny sekret układania pieści... wiec mógł mieć orła i czuć smak własnej krwi w ustach

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : ULICA