Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Nowa ksiązka: Samoobrona kobiet

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : SAMOOBRONA KOBIET
Strona 2 z 2
Nowa ksiązka: Samoobrona kobiet
Autor Wiadomość
Shu Lien

SW: Kyokushin

Wysłany: 18 Maj 2011, 10:39   

pzm napisał/a:
Hellfire napisał/a:
I tu się nie przekonamy. Ani w punkcie a ani w punkcie b. Na oba są przykłady, ale Ty napiszesz że osoba przegrana musiała by być totalnym leszczem.

Z mojej strony koniec tematu

więc się nie przekonujmy,o jakich przykładach mówisz??? bo wiesz ja widziałem kilka mieszanych walk i w tych wygranych przez kobietę chyba tylko idiota ogladając je,powiedział by,że ten facet który przegrał był dobrym zawodnikiem,moge wrzucic kilka linków jesli chcesz,do takich walk zawsze dobiera się odpowiednio słabych kolesi,bo w innym przypadku nie było by wogóle sensu organizowac takich walk i niech to wreszcie do Ciebie dotrze,a jesli nie możesz się z tym pogodzić ,że taka jest prawda,to juz ja na to nic nie poradzę,choć częściowo Cię rozumiem,ja tez zazwyczaj uwielbiam wstawiac się za kobietami i je komplementowac,gadać im bzdury typu jesteś świetna,wlała bys niejednemu facetowi mimo,że wystarczył by jeden strzał w piekną buzie,albo brzydkiej zawsze mówię,że jest piękna itp... ale na takich forach staram się przedstawiać oczywiste dla większości fakty,że kobieta nie jest przeciwnikiem dla silnego faceta,w walce obojetnie jak długo by nie trenowała,i Finito z mojej strony,chyba,że dalej będziesz chciał dyskutować...

Panowie, ale w tym dziale mówimy o samoobronie, a nie kobietach z długim stażem treningowym w sztukach walki. Przeciętna dziewczyna nie trenuje sztuk walki, chodzi może na fitness i siłownię od czasu do czasu. Jeśli wie coś o samoobronie to jest po jakimś powiedzmy trzymiesięcznym kursie i to wszystko.

"Bezmyślnym jest zakładać, że nigdy nie zdołasz osiągnąć tego, co twój mistrz. Jeżeli "z góry" myślisz, że będziesz gorszym w robieniu czegoś od innych, bardzo szybko poniesiesz porażkę." Hagakure

hellfire

SW: BJJ

Wysłany: 18 Maj 2011, 12:16   

Kolega dostał już bana i raczej nie wróci ;)

Nicki

Wysłany: 24 Październik 2012, 12:25   

Ciekawi mnie, czy taka książka może cokolwiek pomóc. W końcu samoobronę trzeba ćwiczyć w praktyce, najlepiej pod okiem instruktora, a co to da, że będziemy mieć zaplecze teoretyczne?

projekty domów

piotrbujakowski

SW: JJ

Wysłany: 24 Październik 2012, 13:52   

Znam parę kobiet które są świetnie wyszkolone i spokojnie poradzą sobie z rosłym facetem.

Laser

SW: Karate

Wysłany: 24 Październik 2012, 14:17   

Dobra książka.

@Nicki, samoobrona to nie to samo co walka.
Taka książka, może wiele rzeczy uświadomić, bezpośrednio podnieść bezpieczeństwo osoby którą ją przeczyta i zrozumie.
Kurs nie musi być długi aby dał efekty. Raczej w ogóle kurs samoobrony nieważne dla której z płci będzie, to jego założeniem jest, że:
- kursant nic wcześniej nie ćwiczył i nie ma pewnych nawyków, niekiedy złych
- kursant po kursie nie będzie nic ćwiczył

Fajnie, gdy ktoś po kursie zacznie regularne treningi, jednak kurs ma oferować wartość samą w sobie i zwiększyć bezpieczeństwo kursanta (nie poczucie bezpieczeństwa)

Laser

SW: Karate

Wysłany: 24 Październik 2012, 14:32   

W ogóle, może nie bezpośrednio o samoobronie w sensie fizycznym to polecam książkę: http://merlin.pl/Stanowcz...t/1,566330.html

hellfire

SW: BJJ

Wysłany: 26 Październik 2012, 09:45   

Ja dodam jeszcze, że te książki zasadniczo (np. Pawła Droździaka) nie uczą technik. To nie jest 10 ilustracji z cyklu "teraz złap lewą rękę nad łokciem, zrób salto i wyjdzie zabójcza dźwignia".

One zasadniczo zajmują się zachowaniem, czyli jak rozmawiać/wzywać pomocy/dostrzec zagrożenie. Analogią bliżej im do książek poradnikowych typu "walka ze stresem", "jak przemawiać publicznie"itp. Oczywiście, że trzeba to przećwiczyć, ale przydatność takich książek (mądrych) o samoobronie jest duża.

kondziomax
[Usunięty]

Wysłany: 8 Luty 2017, 11:29   

czy z książki też się można nauczyć samoobrony czy najlepiej zapisać się na kurs?

Niedziel

Wysłany: 8 Luty 2017, 12:44   

kondziomax napisał/a:
czy z książki też się można nauczyć samoobrony

Nie.
kondziomax napisał/a:
najlepiej zapisać się na kurs?

Tak.

Ojciec Dyrektor RD. Sztuki wojny i sztuki życia.

złowieszczek

SW: Różne

Wysłany: 8 Luty 2017, 12:51   

można, ale lepiej iść na kurs.

Strona 2 z 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : SAMOOBRONA KOBIET