Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Kyok-sul

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : TAEKWONDO
Strona 5 z 5
Kyok-sul
Autor Wiadomość
IRA

Wysłany: 4 Grudzień 2016, 21:28   

Death-wish, z tego co zapoznałem się z wersją cywilną, to tam też kosmicznych technik nie było.
Gdyby była gdzieś dostępna wersja cyfrowa III i IV zakresu to z chęcią bym na nią zerknął ;-) .

"Spartanie nie pytają ilu jest wrogów. Tylko gdzie oni są"
www.taekwondo.pl

Death-wish

SW: Karate

Wysłany: 10 Grudzień 2016, 21:44   

Tak uczciwie to trzeba by zrobić projekt prezentujący cyfrowe wydania podręczników walki wręcz SZ PRL To, mimo że to są starocie, jednak to ogrom pracy i wiedzy został w to włożony, czy komuś podoba się to czy nie.
Mam tego sporo, ale kilku wciąż mi brakuje i to głównie "najnowszych".

Zobaczę, co się da zrobić ... ;)

https://www.facebook.com/JissenKanDojo/

Tadeusz

SW: Taekwondo

Wysłany: 19 Luty 2017, 20:35   

Akahige napisał/a:

Szczerze mówiąc, ta książka Pana Mazura to straszna kupa jest. Na zdjęciach techniki demonstruje ktoś, kto wygląda jakby trening zaczął wczoraj.

Nie będę komentował jaki masz szacunek do pracy innych - pewnie napisałeś lepszy skrypt - ale śmiem twierdzić, że kupę to zrobiłbyś ty jakbyś miał stanąć do konfrontacji z którymś z tych żołnierzy którzy ukończyli to szkolenie.

Akahige napisał/a:

W 1988/1989 roku służyłem jako podchorąży ( po studiach ) w brygadzie artylerii w Zgorzelcu, gdzie załapałem się na pomocnika instruktora WF. Całe osiem miesięcy spędziłem na sali gimnastycznej. Poznałem tam wojskowego wuefistę, który zaliczył szkolenie kyoksul z tym słynnym Koreańczykiem.

To akurat mało prawdopodobne, żeby żołnierz który "zaliczył" to szkolenie był potem wuefistą. Wielu chciało się podczepić pod ten kurs bo wtedy, a nawet teraz wśród weteranów, wzbudza emocje. Chyba że wuefista wyleciał ze szkolenia po kilku tygodniach. Kurs ukończyło w 1980r tylko 14 żołnierzy. Jeden już nie żyje, zostało 13. Podaj jego nazwisko to Ci powiem czy "zaliczył" ten kurs.

Zawsze ograniczaj się do jednego stylu walki. Nie jesteś w supermarkecie.

Jacko

Wysłany: 13 Czerwiec 2017, 21:13   

Przeczytałem książkę która była dostępna w internecie w PDFie. Dość ciekawa, dużo technik z karate.
Szkoda, że się nie przyjęło chociaż w wojsku na szerszą skalę w tamtych latach...

Strona 5 z 5
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : TAEKWONDO