Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
rwa kulszowa

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : SPORT i ZDROWIE
rwa kulszowa
Autor Wiadomość
Czesław

Wysłany: 30 Marzec 2017, 20:37   rwa kulszowa

Miałem lekkie dolegliwości związane z nerwerm kulszowy.m. Wstałem rano i od razu wiedziałem, że to rwa. Miałem to z 8 lat temu.

Zaopatrzony w ksiązkę Sprawny jak lampart wziąłęm się do roboty- rozbijanie mięśni pośladkowych za pomocą la crosse. Do tego dorzuciłem owijanie uda i przysiad na około minutę.

Drugiego dnia to samo.

Trzeciego dnia zapomniałem, że miałem dolegliwości. Dzisiaj mija 7 dzień i właśnie sobie przypomniałem, że mnie bolało.

Te techniki są wspaniałe, polecam każdemu.

Ci, których męczą letnie upały, tęsknią za światłem jesiennego księżyca, nie zastanowiwszy się nawet, że te sto dni ich życia przeminie na zawsze.

Budda Siakjamuni

złowieszczek

SW: Różne

Wysłany: 31 Marzec 2017, 04:22   

co to jest la crosse ?
ps. poradziłeś sobie sam, bez fizjoterapeuty?

Czesław

Wysłany: 31 Marzec 2017, 06:39   

Sam, ale to nie był ostry atak. Piłeczka z twardej gumy, sluzy do ugniatania bolacych miejsc. Jest na allegro.

Ostatnio zmieniony przez Czesław 31 Marzec 2017, 08:43, w całości zmieniany 1 raz

Ci, których męczą letnie upały, tęsknią za światłem jesiennego księżyca, nie zastanowiwszy się nawet, że te sto dni ich życia przeminie na zawsze.

Budda Siakjamuni

nedohin

Wysłany: 31 Marzec 2017, 07:00   

Większość nagłych stanów zapalnych przechodzi w 2-5 dni samoczynnie. Dlatego często wszelkie sposoby na bóle się sprawdzają i fizjoterapeuci od razu pomagają. Według mnie leczenie bólu przewlekłego jest wymiernikiem skuteczności terapii/terapeuty.

Czesław

Wysłany: 31 Marzec 2017, 08:41   

Ciekawe. Podobnie jak katar- leczony ustąpi po tygodniu a nieleczony przechodzi po 7 dniach.

Ale techniki naprawdę działają. Wystarczy 15 minut mobilizacji by ustąpiły dolegliwości w odcinku lędźwiowym, zmiana jest natychmiastowa (po zakończeniu ból nie doskwiera). Może nie jest to trwała zmiana, ale tego dnia ból juz nie wraca.

Ale i przyczyna zwykle leży w wieloletnich zaniedbaniach, niewłaściwej postawie i siedzeniu. Jak to mówi autor książki "siedzenie to choroba"

Budda Siakjamuni

DXA

Wysłany: 31 Marzec 2017, 19:33   

Miałem parę lat temu naprawdę ostre ataki, tak ze nie moglem zejść z łóżka (znaczy ciężko powiedzieć w czasie przeszłym bo tego podobno całkowicie nie wyleczysz nigdy). Pomogło wiele miesięcy dbania o plecy, głównie żeby było ciepło :) . Jak wychodzę na rower nawet jak jest ze 35 stopni to i tak mam cienka koszulkę termoaktywną bo wiatr jest zawsze zdradliwy. 2-3 lata walki i już wszystko w porządku , co jakiś czas lekko może mnie złapać ale nie w takim stopniu jak kiedyś. (Lepsze krzesło do pracy przy kompie też pewnie pomogło)

You can do battle with strenght, you can do battle with wits, but no weapon can beat a great pair of tits.

deckam
[Usunięty]

Wysłany: 28 Kwiecień 2017, 10:18   

Ból rwy kulszowej tak łatwo nie przechodzi. Ale doraźnie najlepsze jest "podyndanie" sobie na jakimś drążku ze zwisającymi nogami.

Warhead
zasłużony

Wysłany: 28 Kwiecień 2017, 11:07   

Jak dydndac, kiedy pacjent lezy na podlodze w pozycji"na pieska" nie jest w stanie sie ruszyc tylko jeczec z bolu ?

KSS- "Knive Shadow System"
KFF - "Knives For Fun"

Obrona przed nożem - staże i zapisy na prv. :) ;)
http://www.youtube.com/wa...player_embedded

Czesław

Wysłany: 28 Kwiecień 2017, 21:24   

Ja siedzę na drewnianym krześle. Pozbyłem się fotela, tak jest lepiej, łatwiej utrzymać odpowiednią pozycję (zasada "jednego stawu"- biodro->barki, utrzymanie odpowiedniej lordozy odcinka lędźwiowego, cofnięte barki itd).
Warhead najlepsze IMHO co możesz zrobić jak chcesz pomóc tej osobie to kupić książkę "Sprawny jak lampart". NIe sposób przekazać na forum zasad prawidłowego poruszania się i treningu.

Z ćwiczeń na szybko- to co ja zastosowałbym na miejscu chorego:
-przysiad i pozostanie w tej pozycji kilka minut
-siedzenie na piłce la crosse na twardym krzesle i rozbijanie mięśni pośladkowych

Ale to mówię ja- amator, po przeczytaniu książki i po zebraniu doświadczeń.

Budda Siakjamuni

Warhead
zasłużony

Wysłany: 28 Kwiecień 2017, 22:08   

Poczytam. Dzięki.

KSS- "Knive Shadow System"
KFF - "Knives For Fun"

Obrona przed nożem - staże i zapisy na prv. :) ;)
http://www.youtube.com/wa...player_embedded

DXA

Wysłany: 28 Kwiecień 2017, 22:38   

A i jeszcze jedno wydaje mi się istotne, nie chodzić po zimnej podłodze/kafelkach bez kapci.

You can do battle with strenght, you can do battle with wits, but no weapon can beat a great pair of tits.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : SPORT i ZDROWIE