Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Syntetyk vs Natulral

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MUAY THAI, BOKS, KICKBOXING, K-1
Syntetyk vs Natulral
Autor Wiadomość
WSI 12

Wysłany: 27 Kwiecień 2017, 14:36   Syntetyk vs Natulral

Cześć,

Chciałbym kupić rękawice pełne bokserskie,tylko dzisiaj jest tyle tych rękawic i tyle rodzajów,że zupełnie się już pogubiłem..co włączę jakiś poradnik to jeszcze więcej niewiadomych.O np Tutaj:

http://blog.budo-shop.pl/rekawice-bokserskie/

Nawet nie myślałem,że są 2 rodzaje budowy rękawic...

Teraz co od siebie:

1.Syntetyczne czy ze skóry naturalnej?Tu się różnią ceną.Kolega ma takie Dragon Rocky(syntetyki) i już mu się trochę zużyły.Lubię tę firmę,mam takie chwytne i kiedyś nie dobrze trafiłem w worek i też trochę się zużyły...nie to co kiedyś.

2.Typowo do sparingów i bardziej boksersko(ewentualnie uderzanie w łapki) mnie interesuje.Rozm 14 i na rzep,tyle wskazówek od trenera.Najlepiej żeby rzep "owijał podwójnie" całą rękę i ją usztywniał.

3.Pożyczam od sekcji takie stare(pewnie pamiętają lata 90) Firma Spokey i nie do zdracia..mają takie wywietrzniki.Tak lekko się zużyły.

4.Wady rękawic.Są mają różne firmy.Jednym odczepiają się rzepy,z innych wypada wypełnienie..

5.Chciałbym jakieś uniwersalne i takie na lata,ale nie za majątek.Wyjeżdżam do pracy za granicę i wtedy przerywam treningi.Jakbym kiedyś zrezygnował,to żebym mógł je sprzedać z małą utratą wartości.

6.Pobiłem sobie trochę w ściany na sekcji (Dragon Syntetyczne i Naturalne) lepiej mi było w syntetykach,bo bardziej sztywne.Chciałbym uderzać bardziej siłowo,szybko i technicznie,ale u mnie największym brakiem jest mała siła uderzeń.
Ktoś coś doradzi?

Mam nadzieję ,że nie przeszkadzam z tym tematem,jeśli się powtarza.

Budżet ok 90-150zł można oczywiście droższe.

Liczę na Wasze odpowiedzi i pozdrawiam.

Takie przymierzałem:

http://ultrafight.pl/reka...agon-rocky.html

a w tych najlepiej mi się na ściance trenowało:

http://ultrafight.pl/reka...on-puncher.html

co były bardziej sztywne.

Ktoś coś doradzi-bo ja już się zgubiłem w gąszczu tych rękawic.

BLT

Wysłany: 27 Kwiecień 2017, 22:00   

Jak trafisz w swoim zakresie cenowym bierz skórzane;)

Haziajstwo

www.welnateam.pl

WSI 12

Wysłany: 4 Maj 2017, 15:41   

Używasz sam takich? Możesz polecić jakieś firmy,żeby nie były za majątek a na długi czas.

A i sprzedawca w sklepie mi powiedział,że skórzane trzeba nacierać jakąś pastą,bo inaczej,też zaczną się kruszyć.

Jak rozpoznać dobry materiał,od podróbki?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

BLT

Wysłany: 4 Maj 2017, 20:53   

Już od kilku lat nie używam żadnych:(
Mi najbardziej leżały skóry Windy ale nie wiem czy one w ogóle na rynku chodzą jeszcze.

Haziajstwo

www.welnateam.pl

WSI 12

Wysłany: 6 Maj 2017, 00:45   

https://www.dobrekimona.p...ERB-Bezowe/2096

takie kupiłem,już mam syntetyki.

Do wyboru mam jeszcze :

http://ultrafight.pl/reka...gon-superb.html

Tak wyglądają,tylko,że skóra naturalna i syntetyczna... za 120 zł.

Zadecydował kolor :D
A tak na poważnie-to na z zewnątrz mają skórę naturalną a od wewnątrz pewnie syntetyk. Wymieniałbyś-dopłacał? Takie to na worku dłużej wytrzymają.

WSI 12

Wysłany: 6 Maj 2017, 00:46   

a i jeszcze jest coś takiego jak gramatura gąbki moje te beżowe mają 25,ale jak się będę tak zagłębiał to napisze na ten temat magisterkę-a pracy badawczej na 5 lat...

BLT

Wysłany: 6 Maj 2017, 22:42   

Też mi się wydaje że za bardzo roztrzasasz temat. Jesteś kobietą może?;)
Kupiłeś pocwiczysz wyciągniesz wnioski;)
W przedłużeniu żywotności rękawic pomoże ich wazelinowanie czy tam natluszczanie tzn. ja tak robiłem ze skorami i to przedluzalo ich żywność. Ale mogła to być też kwestia po prostu dobrej jakości rękawic. A i warto wybrać sznurowane rękawice, z moich doświadczeń rzepy nie wytrzymywały długo.

Haziajstwo

www.welnateam.pl

WSI 12

Wysłany: 7 Maj 2017, 01:57   

Nie facetem,ale czasem jestem aż nad to dokładny.

Racja jak spróbuję to sam się przekonam.Ale jak coś to zostanę przy syntetycznych.

syntetyczne też można wazelinować/natłuszczać np.kremem?..

Z tymi rzepami to różnie niektórym już popuszczały..mam nadzieję ,że moje wytrwają jak najdłużej.

P.S.Dziękuję Ci za odpowiedzi-poratowałeś radą jak nikt inny.

P.S.1 jak dawno nie używałeś rękawic ,to może warto wrócić na sparingi? Może kiedyś się spotkamy na ringu-jako uczeń Mistrz?

I dziękuję jeszcze raz za odpowiedź,a to dedykuję wszystkim,którzy zaczynają swoją przygodę z ringiem.Nie poddawajcie się!!! ;) ;) :)

https://www.youtube.com/watch?v=gEmsYmDbdqA

dzey
vae victis

SW: JJ

Wysłany: 7 Maj 2017, 06:30   

WSI 12 napisał/a:
syntetyczne też można wazelinować/natłuszczać np.kremem?..

wszystko mozna ale smarowanie plastiku kremem jest po prostu bez sensu

a tak poza tym czytam ta wasza dyskusje od pewnego czasu - po prostu kup rekawice i tyle.. wybierz takie ktore ci dobrze leza na rece i sa w twoim budzecie.. obojetne czy kupisz syntetyki czy skorzane, firmy X czy Y, kiedys i tak sie rozleca, a istnieje spora szansa ze do tego czasu ty np zrezygnujesz z treningow albo stanie sie jedna z miliona innych rzeczy..

never, ever, give up..

BLT

Wysłany: 7 Maj 2017, 16:23   

WSI 12 napisał/a:
(...)
P.S.1 jak dawno nie używałeś rękawic ,to może warto wrócić na sparingi? Może kiedyś się spotkamy na ringu-jako uczeń Mistrz?
(...)

Chyba żeby mi udzielić pomocy w stanie przedzawałowym;) Ale to tylko pod warunkiem, ze masz jakieś fajne dziewczyny w sekcji :lol:

Haziajstwo

www.welnateam.pl

Kamosz

SW: Judo

Wysłany: 21 Maj 2017, 13:42   

Obstawiam na skórki. Jeżeli chodzi o syntetyki to mam z nimi słabe wspomnienia - strasznie swędziały w nich łapy po kilku godzinach w gorącu. A to była średnia półka cenowa o ile pamiętam.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MUAY THAI, BOKS, KICKBOXING, K-1