Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Muay Thai - pozycja walki (problem z ustawieniem)

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MUAY THAI, BOKS, KICKBOXING, K-1
Muay Thai - pozycja walki (problem z ustawieniem)
Autor Wiadomość
salkometer

SW: Muay Thai

Wysłany: 29 Maj 2017, 20:53   Muay Thai - pozycja walki (problem z ustawieniem)

Witam,
od miesiąca trenuje Muay Thai (nigdy wcześniej nie trenowałem sztuk walki) - jestem zafascynowany wysiłkiem jaki trzeba włożyć na każdym treningu.
Mam problem z pozycją walki, moja pozycja wygląda w następujący sposób:

- prawa noga z przodu, lewa z tyłu - tak czuję się najlepiej, naturalnie;
- kopie mi się dużo lepiej z prawej nogi, lewej praktycznie nie potrafię użyć.

Dalej zaczyna się problem:
- jestem leworęczny (tylko piszę lewą) - zatem lewa ręka jest z tyłu, nie potrafię nią uderzyć, jest słaba.
- prawa ręka jest z przodu - naturalnie mi się nią uderza, mam dużo większą siłę w tej ręce.

Jeden z trenerów powiedział, że silniejsza ręka powinna być z tyłu, zatem musiałbym odwrotnie stać, przez co nie czułbym się naturalnie na nogach.
Natomiast drugi powiedział, że najważniejsza jest pozycja stania, powinniśmy tak stać jak najbardziej komfortowo się czujemy, w związku z czym słabą rękę, którą nie potrafię uderzyć mam z tyłu.

Proszę o poradę, jak to powinni prawidłowo wyglądać
Dziękuję za pomoc

dar75

SW: BJJ

Wysłany: 30 Maj 2017, 08:39   

I biegasz od forum do forum zamiast trenera zapytać?

"Co cię nie zabije, to Cię okaleczy" - ja :)
“If you are man enough to hit, you are man enough to get hit back”.

Warhead

SW: Różne

Wysłany: 30 Maj 2017, 13:13   

Powinno wygladac tak jak najlepiej Ci pasuje. Jezeliw sparingu bedziesz za bardzo obrywal to zmien na druga i sobie wypracuj.

BLT

Wysłany: 1 Czerwiec 2017, 22:31   

Jeżeli jesteś mankutem przyjmujesz pozycję "odwrotna" czyli prawa noga wykroczna, lewa zakroczna. Z czasem będziesz musiał opanować poruszanie się w obu pozycjach. Wykroczna stopa cała na ziemi, zakroczna stopa palce i pobicie. Nogi na szerokość bioder, ugięte w kolanach. W mt pozycja ciała bardziej frontalna do przeciwnika niż w boksie czy kb. Łapy wysoko, broda ściągnięta do klatki, góra pleców wygięte w łuk. Łapy wysoko i luźne i do przodu. Resztę musi ci wyjaśnić trener.
Siła uderzenia to nie tylko moc ale jeszcze szybkość, technika i timing tak więc się nie kklopocz o słabą lewą rękę.

Haziajstwo

www.welnateam.pl

olaf86

Wysłany: 13 Lipiec 2017, 18:09   

Miałem podobny problem, jak zaczynałem ćwiczyć w Akademii walki. Co mogę poradzić: próbuj w jednej i w drugiej pozycji. Z czasem albo dojdziesz do wprawy i Twój problem zniknie, albo okaże się, że po prostu "Ty tak masz".

Cypis

Wysłany: 19 Lipiec 2017, 10:02   Re: Muay Thai - pozycja walki (problem z ustawieniem)

salkometer napisał/a:
Mam problem z pozycją walki, moja pozycja wygląda w następujący sposób:
- prawa noga z przodu, lewa z tyłu - tak czuję się najlepiej, naturalnie;
...
Jeden z trenerów powiedział, że silniejsza ręka powinna być z tyłu, zatem musiałbym odwrotnie stać, przez co nie czułbym się naturalnie na nogach.
Natomiast drugi powiedział, że najważniejsza jest pozycja stania, powinniśmy tak stać jak najbardziej komfortowo się czujemy, w związku z czym słabą rękę, którą nie potrafię uderzyć mam z tyłu.
Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz. Wcześniej przeoczyłem ten temat.
Obaj trenerzy mają rację i korzystaj z rad obu.
Tzn. zostań z prawą nogą z przodu - naturalna pozycja dla Ciebie.
Pracuj nad lewą ręką i nogą tak aby stały się mocniejsze.

Łatwo powiedzieć. Prawda? Da się jednak zrobić. Gdy ja zaczynałem trenować Muay Thai nie potrafiłem kopać lewą nogą. Wszystko lewą stroną było gorsze. Gdy pracowałem nad tym zauważyłem, że lewą kopię lepiej technicznie niż prawą. Może to dlatego, że lewą robiłem od zera a prawa wcześniej już coś potrafiła.

http://sztukiwalkikrakow.pl/

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : MUAY THAI, BOKS, KICKBOXING, K-1