Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
TWJKD Polska, treningi sztuki walki Bruce'a Lee w Brodnicy

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : CO, GDZIE, KIEDY?
Strona 13 z 13
TWJKD Polska, treningi sztuki walki Bruce'a Lee w Brodnicy
Autor Wiadomość
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 30
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 234
Skąd: Brodnica

Wysłany: 20 Sierpień 2017, 23:48   Linia Przekazu/ Certyfikaty

W pewnej zamkniętej grupie zrzeszającej instruktorów JKD z całego świata, podjęliśmy decyzję ażeby po latach ciszy i tabu, po prostu przedstawić fakty, takimi jakimi są, aby ludzie mięli świadomość, gdzie i od kogo można uczyć się Jeet Kune Do, a także jak wygląda prawdziwa sztuka walki Bruce'a Lee, i w tym linia przekazu jest bardzo istotna. Nie wszyscy instruktorzy nauczają tego samego np Steve Golden, czy Jerry Poteet nauczają to czego nauczyli się przez stosunkowo krótki okres czasu w Jun Fan Gung Fu Institute, stąd głównie to czego nauczali to trapping, ponieważ jak wynika z curriculum szkoły elementy Wing Chun stanowiło ok 65% programu nauczania w L.A; osoby które miały zaszczyt trenować prywatnie z Bruce'em Lee, nie trenowały wg curriculum szkoły Jun Fan Gung Fu, ale trenowały wraz z Bruce'em to co on sam trenował i to nad czym on sam pracował i rozwijał jako Jeet Kune Do.


Bruce Lee nie prowadził często zajęć w szkole w L.A bywał tam raz w tygodniu, treningi prowadził w L.A Dan Inosanto, w Oakland James Yimm Lee a w Seattle Taky Kimura. Każdy z nich nauczał wg określonej listy technik danej przez Bruce'a Lee, w danym okresie. Stąd to co naucza Taky Kimura wygląda jak lekko zmodyfikowany Wing Chun (w pozycji walki przypominającej Wing Chun), w Oakland był tzw okres przejściowy do walki z Wong Jack Manem i po niej, po walce Bruce zmienił pozycję na tą która prezentowana jest na zdjęciach w serii książek Bruce Lee Metoda Walki cz.2 (gdzie Bruce stoi na podkoszulku), w L.A i w latach późniejszych bardziej usprawnił pozycję walki i trenowane narzędzia (techniki) . Stąd bardzo ważna jest linia przekazu którą się trenuje, ponieważ niektóre osoby mówiąc że trenują JKD, może się okazać ze trenują pod szyldem jkd jedynie elementy wing chun, który Bruce odrzucił z biegiem lat, albo co gorsza trenują mix technik z różnych sztuk walki co jak wiadomo jest totalnie sprzecznie z tym co twierdził i trenował Bruce Lee.

Osoby takie jak Bob Bremer, Steven Golden, Jim Sewell, Bill Bremer, Richard Bustillo, Larry Hartsell wszyscy trenowali w szkole Jun Fan Gung Fu w L.A i wszyscy z nich mają certyfikaty z napisem Jun Fan Gung Fu Institute z podpisem Daniel Inosanto, jako instruktor o różnym (rank) stopniu, a obok jest chińska sygnatura Bruce'a jako president.

Z nich wszystkich najkrócej z Bruce'em trenował, co sam przyznał: Richard Bustillo- niecałe 9 razy, gdy trenował w Jun Fan Gung Fu dostał certyfikat Jun Fan Gung Fu od Inosanto z 1 stopniem, Larry Harstell- ledwie kilka razy trenował z Lee, dopiero później od 75 należeli do tzw Inosanto Backyard group i Inosanto certyfikował ich wraz ze swymi innymi uczniami np Timmem Tackettem w Jeet Kune Do. Ludzie jak Steve Golden, Jerry Poteet, Bob Bremer, Dan Lee poodchodzili z grupy Inosanto widząc, że naucza Filipińskie sztuki walki pod szyldem JKD nazywając to JKD koncepcje, ponieważ było to niezgodne z tym co robił Bruce Lee i nie miało związku z Jego sztuką walki.

James Lee na przykład będą uczniem Bruce'a Lee otrzymał certyfikat Jun Fan Gung Fu Institute w Oakland od Bruce'a Lee w roku 64 ( przed powstawniem Jeet Kune Do).

Sifu Ted Wong otrzymał certyfikat w Jeet Kune Do osobiście od Bruce'a Lee w grudniu 1967 roku.

Autentyczność certyfikat(ów) Dana Inosanto w JKD, podlegają szerokim wątpliwościom ogólnie na świecie, ponieważ prawdopodobnie po śmierci Bruce'a Lee sam je poprzerabiał, dla własnych celów. Wpisując na jednym złą datę ( a na drugim wcale) a także omijając takie detale jak wpis miejsca nadania certyfikatu lub wpisując na maszynie do pisania. Nie jest to dziwne ponieważ Bruce wysyłał podpisane przez siebie jako "president" paczki z certyfikatami, które instruktorzy danej szkoły wręczali tym co uznali że zasłużyli. I tak po śmierci Bruce'a Lee, Inosanto wręczył certyfikat Tackettowi z przedrukowanym podpisem Bruce'a Lee ( w pażdzierniku roku 1975-dwa lata po śmierci Bruce'a Lee). (Co tłumaczyłoby dlaczego Inosanto nie naucza wcale JKD, jedynie elementy planu treningowego z Jun Fan Gung Fu, który jak sam mówi opanował jedynie w 40%- głównie trapping)
i Harstellowi (w roku 1996) (podczas gdy Tim Tackett nigdy nie trenował) Bruce'em Lee) i taki sam certyfikat od Inosanto (nie od Bruce'a Lee) dostał Richard Bustillo w roku 1976 (rok później niż Tim Tackett)

Między innymi za to Inosanto dostał sądowy zakaz, używania nazwy JKD ponieważ jak widać nadużywał jej niewłaściwie plus pod szyldem JKD publikował rzeczy których Bruce Lee nigdy nie trenował lub które wręcz krytykował (np tzw Wooden Dummy Sets- Schematy ćwiczeń na drewnianym manekinie)

"Certyfikaty" JKD Inosanto
Brak daty dania certyfikatu, brak wpisanego miejsca, brak w pionowych liniach


Drugi certyfikat w JKD Inosanto, co jest szokujące ponieważ Lee miał tylko jedne egzemplarze nie miał ich kilkuWidać że logo JKD było przedrukowane, na maszynie do pisania wpisane miejsce wydania, gdzie na autentycznych certyfikatach Bruce wszystko pisał ręcznie, plus nie zgadza się data, ponieważ nazwa Jeet Kune Do, została po raz pierwszy użyta przez Bruce'a Lee (przed certyfikatami) w lipcu 1967, a certyfikat nosi datę 9 Luty 1967, czyli został wydany zanim nazwa Jeet Kune Do i certyfikaty JKD powstały....

Dla porównania certyfikat James'a Yimm Lee (instruktora ze szkoły w Oakland) i certyfikat Steve'a McQueena w Tao of Chinese Gung Fu, gdzie wyraźnie widać wpisaną przez Bruce'a Lee datę i miejsce ( w pionowych liniach) wydania certyfikatu


Certyfikat Sifu Ted'a Wonga wszystko jasno i wyraźnie wpisane własnoręcznie przez Bruce'a Lee od daty, miejsce przez stopieńSam Inosanto powiedział na temat Sifu Ted'a Wonga

"The most senior advanced student at this time was Ted Wong, a classmate of mine and a private, personal student of Bruce Lee, who attained the level of second rank in Jeet Kune Do.

Most other students at this time were ranked in Jun Fan Gung-Fu, not Jeet Kune Do.[b] Ted Wong was one of the few people to have achieved rank in Jeet Kune Do under Bruce.

I know about JKD more than anyone in the world except Taky Kimura, and Ted Wong."


A to linie przekazu Jun Fan Gung F, oraz JKD rozrysowane przez samego Inosanto, pokazujące kto był uczniem Bruce'a Lee a kto był uczniem Inosanto.
Widzimy że to Sifu Ted Wong odpowiadał za trening brata Bruce'a Lee i małego Brandona Lee, a później Shannon Lee.


Dlatego ma znacznie z jakiej linii przekazu trenuje się JKD, ponieważ to rzutuje na jakość i na materiał tego co się trenuje i aby po prostu nie dawać się oszukiwać, jeśli trenujecie w Polsce JKD, gdzieś poza Brodnicą, zapytajcie się swojego instruktora, jaką linię przekazu reprezentuje, nie z kim okazyjnie trenował, ale kto GO AUTORYZOWAŁ I CERTYFIKOWAŁ DO NAUCZANIA JKD, a wtedy będziecie mieć jasny obraz co trenujecie i czy w ogóle to jest JKD, a nie wymysły biznesowego oszusta, podczepiającego pod to co robi nazwę JKD, żerując na waszej chęci poznania sztuki walki Bruce'a Lee. Jeśli pod szyldem JKD trenujecie tzw JKD koncepcje czyli jako JKD trenujecie elementy filipiński sztuk walki, sambo, mma, lub was instruktor uczy się online z filmików z facebooka, czy youtube, oznacza to że jesteście mocno oszukiwani i musicie zmienić trenera.Ktoś na koniec może zapytać czy Bruce nauczał oddzielnie 3 różnych sztuk walki, dając 3 różne certyfikaty jedne to Jun Fan Gung Fu, inne to Tao of Chinese Gung Fu i Jeet Kune Do. Otóż nie oznacza 3 różnych sztuk walki, ale jedynie oznacza to że zależało to od 1. okresu w którym dawał certyfikat 2. od osoby której dawał certyfikat 3. zależnie od tego czy ktoś był lub nie był prywatnym uczniem Bruce'a Lee. Poniżej objaśnienie ze strony Fundacji Bruce'a Lee
Jeśli chcecie poznać Jeet Kune Do z linii przekazu Sifu Ted'a Wonga- możliwie najczystszego przekazu JKD Bruce'a Lee od najbardziej wykwalifikowanego prywatnego ucznia, osobistego sparing partnera i protegowanego Bruce'a Lee, to jedynym miejscem w Polsce gdzie można trenować TWJKD jest Brodnica. Zapraszamy na treningi pod okiem Michała Czapli, jedynego Polaka autoryzowanego do nauczania TWJKD na Polskę! Informacje w poniższym linku

http://jkdbrodnica.blogx.pl/informacje/

a także na Facebooku stronie grupy JKD Brodnica-TWJKD Polska

Dlatego właśnie znanie faktów i historii JKD jest kluczowe we właściwym treningu, co jako wartość dobrego instruktora ujęła Linda Lee tworząc kodeks JFJKD Nucleus odnośnie wymagań na instruktora w JKD.
[/b]
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 30
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 234
Skąd: Brodnica

Wysłany: 21 Sierpień 2017, 00:30   

Drobne sprostowanie, Tackett otrzymał cert od Inosanto z przedrukowanym podpisem i pieczątką Bruce'a Lee w październiku 73 roku, 3 miesiące po śmierci Bruce'a Lee. Natomiast to Bustillo otrzymał 3 lata po śmierci Bruce'a Lee... z kolei Hartsell takowy otrzymał w latach 90ątych... 20 lat po śmierci Bruce'a. Więc istnieje prawdopodobieństwo że skoro Inosanto wydał innym ludziom certyfikaty z przedrukiem nazwiska Bruce'a Lee, to zrobił to samo względem siebie, jednakże popełnił błąd w dacie. Ponieważ nie miał wglądu w notatki Bruce'a.
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 30
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 234
Skąd: Brodnica

Wysłany: 29 Sierpień 2017, 09:49   1-wszym wymogiem w JKD- jest to że musisz być 1. gibki 2. zwinny 3. zdolny do ruchu

Treningi TWJKD na Polskę

Poniedziałki 19:30-21:00
Czwartki 19:39-21:00

OSiR Brodnica ul Królowej Jadwigi 1, Brodnica

Treningi prowadzi Michał Czapla, certyfikowany instruktor Jeet Kune Do, jedyny Polak autoryzowany do nauczania TWJKD na Polskę, to On sprowadził linię przekazu Ted'a Wonga do Polski.

Więcej informacji w linku
http://jkdbrodnica.blogx.pl/informacjeTed Wong Jeet Kune Do jest to sztuka walki Jeet Kune Do i jej nauka, w taki sposób w jaki Ted Wong został nauczony przez Bruce'a Lee, oraz to jak ją rozumiał i w jaki sposób się w niej rozwinął. Sifu Ted Wong nie dodał nic do JKD, poza czasem i oddaniu poświęconemu na lepsze poznanie i zrozumienie sztuki walki Jeet Kune Do, poprzez lata ćwiczeń materiału którego został nauczony osobiście przez Bruce'a Lee, i poprzez nauczanie Jeet Kune Do. Przez wielu, np. Linde Lee (żonę Bruce'a Lee) ta linia przekazu jest uznawana za najbliższą Bruce'owi Lee.
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 30
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 234
Skąd: Brodnica

Wysłany: 2 Wrzesień 2017, 12:11   

Podczas teningów Jeet Kune Do kładziemy ogromny na trening i udoskonalanie pracy stóp, w JKD praca stóp jest czymś więcej niż tylko sposobem poruszania się, stosujemy ją w każdej technice, a sposób jej używania jest bardzo rozbudowany gdyż można poruszać się na cały rytm, na 1/2 rytmu, można pracą stóp łamać rytm, dzięki pracy stóp uderzać szybciej i silniej, wykonywać ją do APS (Ataku przez sprowokowanie) a także podczas PAP (Progresywny Atak Pośredni), praca stóp w JKD stosowana jest w KAŻDEJ TECHNICE, nie ma uderzeń statycznych w JKD, ponieważ F=m*a, stosowana jest podczas kontrataków, uników no i oczywiście do kontrolowania dystansu, praca stóp stosowana jest zarówno do ataku, jak i do obrony.

Praca stóp w TWJKD wynika z unikalnej pozycji walki jak mawiał Bruce, jeśli pozycja walki będzie w porządku, wtedy praca stóp, uniki, uderzenia i kopnięcia też będą w porządku. Pozycja walki stosowana w JKD, jest charakterystyczna tylko dla JKD i nie jest stosowana w żadnej innej sztuce walki, a jest bardzo ważnym elementem Jeet Kune Do.

Bruce Lee zwykł mawiać że"Praca stóp jest esencją walki" a także "Sposobem na pokonanie każdego ataku".

Stąd Sifu Ted Wong powiedział "Nie przesadzam jeśli mówię że w JKD praca stóp jest wszystkim".

Bruce Lee kładł ogromny nacisk na trening pracy stóp w JKD, która jest unikalna i znacznie różni się od pracy stóp z innych sztuk walki m.in odnośnie eksplozywności, dynamice, różnorodności rytmu i zmianie kątów.W poniższych filmikach widać pracę stóp jaką trenujemy w TWJKD ( dwa poniższe filmiki zawierają fragmenty treningów TWJKD w Brodnicy)Jeśli chciałbyś poznać sztukę walki Bruce'e Lee zapraszamy do grupy JKD w Brodnicy, jedynej autoryzowanej grupy Ted Wong Jeet Kune Do na Polskę!!!! Zapraszamy!
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 30
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 234
Skąd: Brodnica

Wysłany: 2 Wrzesień 2017, 12:42   

*
Wysłany: Dzisiaj 12:11
Podczas treningów Jeet Kune Do kładziemy ogromny nacisk na trening i udoskonalanie pracy stóp
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
Strona 13 z 13
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : CO, GDZIE, KIEDY?
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Template edit by: quaint.pl  | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group