Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
TWJKD Polska, treningi sztuki walki Bruce'a Lee w Brodnicy

Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Vortal BUDO : CO, GDZIE, KIEDY?
Strona 13 z 36
TWJKD Polska, treningi sztuki walki Bruce'a Lee w Brodnicy
Autor Wiadomość
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 739
Skąd: Brodnica

Wysłany: 20 Sierpień 2017, 23:48   Linia Przekazu/ Certyfikaty

W pewnej zamkniętej grupie zrzeszającej instruktorów JKD z całego świata, podjęliśmy decyzję ażeby po latach ciszy i tabu, po prostu przedstawić fakty, takimi jakimi są, aby ludzie mięli świadomość, gdzie i od kogo można uczyć się Jeet Kune Do, a także jak wygląda prawdziwa sztuka walki Bruce'a Lee, i w tym linia przekazu jest bardzo istotna. Nie wszyscy instruktorzy nauczają tego samego np Steve Golden, czy Jerry Poteet nauczają to czego nauczyli się przez stosunkowo krótki okres czasu w Jun Fan Gung Fu Institute, stąd głównie to czego nauczali to trapping, ponieważ jak wynika z curriculum szkoły elementy Wing Chun stanowiło ok 65% programu nauczania w L.A; osoby które miały zaszczyt trenować prywatnie z Bruce'em Lee, nie trenowały wg curriculum szkoły Jun Fan Gung Fu, ale trenowały wraz z Bruce'em to co on sam trenował i to nad czym on sam pracował i rozwijał jako Jeet Kune Do.


Bruce Lee nie prowadził często zajęć w szkole w L.A bywał tam raz w tygodniu, treningi prowadził w L.A Dan Inosanto, w Oakland James Yimm Lee a w Seattle Taky Kimura. Każdy z nich nauczał wg określonej listy technik danej przez Bruce'a Lee, w danym okresie. Stąd to co naucza Taky Kimura wygląda jak lekko zmodyfikowany Wing Chun (w pozycji walki przypominającej Wing Chun), w Oakland był tzw okres przejściowy do walki z Wong Jack Manem i po niej, po walce Bruce zmienił pozycję na tą która prezentowana jest na zdjęciach w serii książek Bruce Lee Metoda Walki cz.2 (gdzie Bruce stoi na podkoszulku), w L.A i w latach późniejszych bardziej usprawnił pozycję walki i trenowane narzędzia (techniki) . Stąd bardzo ważna jest linia przekazu którą się trenuje, ponieważ niektóre osoby mówiąc że trenują JKD, może się okazać ze trenują pod szyldem jkd jedynie elementy wing chun, który Bruce odrzucił z biegiem lat, albo co gorsza trenują mix technik z różnych sztuk walki co jak wiadomo jest totalnie sprzecznie z tym co twierdził i trenował Bruce Lee.

Osoby takie jak Bob Bremer, Steven Golden, Jim Sewell, Bill Bremer, Richard Bustillo, Larry Hartsell wszyscy trenowali w szkole Jun Fan Gung Fu w L.A i wszyscy z nich mają certyfikaty z napisem Jun Fan Gung Fu Institute z podpisem Daniel Inosanto, jako instruktor o różnym (rank) stopniu, a obok jest chińska sygnatura Bruce'a jako president.

Z nich wszystkich najkrócej z Bruce'em trenował, co sam przyznał: Richard Bustillo- niecałe 9 razy, gdy trenował w Jun Fan Gung Fu dostał certyfikat Jun Fan Gung Fu od Inosanto z 1 stopniem, Larry Harstell- ledwie kilka razy trenował z Lee, dopiero później od 75 należeli do tzw Inosanto Backyard group i Inosanto certyfikował ich wraz ze swymi innymi uczniami np Timmem Tackettem w Jeet Kune Do. Ludzie jak Steve Golden, Jerry Poteet, Bob Bremer, Dan Lee poodchodzili z grupy Inosanto widząc, że naucza Filipińskie sztuki walki pod szyldem JKD nazywając to JKD koncepcje, ponieważ było to niezgodne z tym co robił Bruce Lee i nie miało związku z Jego sztuką walki.

James Lee na przykład będą uczniem Bruce'a Lee otrzymał certyfikat Jun Fan Gung Fu Institute w Oakland od Bruce'a Lee w roku 64 ( przed powstawniem Jeet Kune Do).

Sifu Ted Wong otrzymał certyfikat w Jeet Kune Do osobiście od Bruce'a Lee w grudniu 1967 roku.

Autentyczność certyfikat(ów) Dana Inosanto w JKD, podlegają szerokim wątpliwościom ogólnie na świecie, ponieważ prawdopodobnie po śmierci Bruce'a Lee sam je poprzerabiał, dla własnych celów. Wpisując na jednym złą datę ( a na drugim wcale) a także omijając takie detale jak wpis miejsca nadania certyfikatu lub wpisując na maszynie do pisania. Nie jest to dziwne ponieważ Bruce wysyłał podpisane przez siebie jako "president" paczki z certyfikatami, które instruktorzy danej szkoły wręczali tym co uznali że zasłużyli. I tak po śmierci Bruce'a Lee, Inosanto wręczył certyfikat Tackettowi z przedrukowanym podpisem Bruce'a Lee ( w pażdzierniku roku 1975-dwa lata po śmierci Bruce'a Lee). (Co tłumaczyłoby dlaczego Inosanto nie naucza wcale JKD, jedynie elementy planu treningowego z Jun Fan Gung Fu, który jak sam mówi opanował jedynie w 40%- głównie trapping)
i Harstellowi (w roku 1996) (podczas gdy Tim Tackett nigdy nie trenował) Bruce'em Lee) i taki sam certyfikat od Inosanto (nie od Bruce'a Lee) dostał Richard Bustillo w roku 1976 (rok później niż Tim Tackett)

Między innymi za to Inosanto dostał sądowy zakaz, używania nazwy JKD ponieważ jak widać nadużywał jej niewłaściwie plus pod szyldem JKD publikował rzeczy których Bruce Lee nigdy nie trenował lub które wręcz krytykował (np tzw Wooden Dummy Sets- Schematy ćwiczeń na drewnianym manekinie)

"Certyfikaty" JKD Inosanto
Brak daty dania certyfikatu, brak wpisanego miejsca, brak w pionowych liniach


Drugi certyfikat w JKD Inosanto, co jest szokujące ponieważ Lee miał tylko jedne egzemplarze nie miał ich kilkuWidać że logo JKD było przedrukowane, na maszynie do pisania wpisane miejsce wydania, gdzie na autentycznych certyfikatach Bruce wszystko pisał ręcznie, plus nie zgadza się data, ponieważ nazwa Jeet Kune Do, została po raz pierwszy użyta przez Bruce'a Lee (przed certyfikatami) w lipcu 1967, a certyfikat nosi datę 9 Luty 1967, czyli został wydany zanim nazwa Jeet Kune Do i certyfikaty JKD powstały....

Dla porównania certyfikat James'a Yimm Lee (instruktora ze szkoły w Oakland) i certyfikat Steve'a McQueena w Tao of Chinese Gung Fu, gdzie wyraźnie widać wpisaną przez Bruce'a Lee datę i miejsce ( w pionowych liniach) wydania certyfikatu


Certyfikat Sifu Ted'a Wonga wszystko jasno i wyraźnie wpisane własnoręcznie przez Bruce'a Lee od daty, miejsce przez stopieńSam Inosanto powiedział na temat Sifu Ted'a Wonga

"The most senior advanced student at this time was Ted Wong, a classmate of mine and a private, personal student of Bruce Lee, who attained the level of second rank in Jeet Kune Do.

Most other students at this time were ranked in Jun Fan Gung-Fu, not Jeet Kune Do.[b] Ted Wong was one of the few people to have achieved rank in Jeet Kune Do under Bruce.

I know about JKD more than anyone in the world except Taky Kimura, and Ted Wong."


A to linie przekazu Jun Fan Gung F, oraz JKD rozrysowane przez samego Inosanto, pokazujące kto był uczniem Bruce'a Lee a kto był uczniem Inosanto.
Widzimy że to Sifu Ted Wong odpowiadał za trening brata Bruce'a Lee i małego Brandona Lee, a później Shannon Lee.


Dlatego ma znacznie z jakiej linii przekazu trenuje się JKD, ponieważ to rzutuje na jakość i na materiał tego co się trenuje i aby po prostu nie dawać się oszukiwać, jeśli trenujecie w Polsce JKD, gdzieś poza Brodnicą, zapytajcie się swojego instruktora, jaką linię przekazu reprezentuje, nie z kim okazyjnie trenował, ale kto GO AUTORYZOWAŁ I CERTYFIKOWAŁ DO NAUCZANIA JKD, a wtedy będziecie mieć jasny obraz co trenujecie i czy w ogóle to jest JKD, a nie wymysły biznesowego oszusta, podczepiającego pod to co robi nazwę JKD, żerując na waszej chęci poznania sztuki walki Bruce'a Lee. Jeśli pod szyldem JKD trenujecie tzw JKD koncepcje czyli jako JKD trenujecie elementy filipiński sztuk walki, sambo, mma, lub was instruktor uczy się online z filmików z facebooka, czy youtube, oznacza to że jesteście mocno oszukiwani i musicie zmienić trenera.Ktoś na koniec może zapytać czy Bruce nauczał oddzielnie 3 różnych sztuk walki, dając 3 różne certyfikaty jedne to Jun Fan Gung Fu, inne to Tao of Chinese Gung Fu i Jeet Kune Do. Otóż nie oznacza 3 różnych sztuk walki, ale jedynie oznacza to że zależało to od 1. okresu w którym dawał certyfikat 2. od osoby której dawał certyfikat 3. zależnie od tego czy ktoś był lub nie był prywatnym uczniem Bruce'a Lee. Poniżej objaśnienie ze strony Fundacji Bruce'a Lee
Jeśli chcecie poznać Jeet Kune Do z linii przekazu Sifu Ted'a Wonga- możliwie najczystszego przekazu JKD Bruce'a Lee od najbardziej wykwalifikowanego prywatnego ucznia, osobistego sparing partnera i protegowanego Bruce'a Lee, to jedynym miejscem w Polsce gdzie można trenować TWJKD jest Brodnica. Zapraszamy na treningi pod okiem Michała Czapli, jedynego Polaka autoryzowanego do nauczania TWJKD na Polskę! Informacje w poniższym linku

http://jkdbrodnica.blogx.pl/informacje/

a także na Facebooku stronie grupy JKD Brodnica-TWJKD Polska

Dlatego właśnie znanie faktów i historii JKD jest kluczowe we właściwym treningu, co jako wartość dobrego instruktora ujęła Linda Lee tworząc kodeks JFJKD Nucleus odnośnie wymagań na instruktora w JKD.
[/b]
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 739
Skąd: Brodnica

Wysłany: 21 Sierpień 2017, 00:30   

Drobne sprostowanie, Tackett otrzymał cert od Inosanto z przedrukowanym podpisem i pieczątką Bruce'a Lee w październiku 73 roku, 3 miesiące po śmierci Bruce'a Lee. Natomiast to Bustillo otrzymał 3 lata po śmierci Bruce'a Lee... z kolei Hartsell takowy otrzymał w latach 90ątych... 20 lat po śmierci Bruce'a. Więc istnieje prawdopodobieństwo że skoro Inosanto wydał innym ludziom certyfikaty z przedrukiem nazwiska Bruce'a Lee, to zrobił to samo względem siebie, jednakże popełnił błąd w dacie. Ponieważ nie miał wglądu w notatki Bruce'a.
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 739
Skąd: Brodnica

Wysłany: 29 Sierpień 2017, 09:49   1-wszym wymogiem w JKD- jest to że musisz być 1. gibki 2. zwinny 3. zdolny do ruchu

Treningi TWJKD na Polskę

Poniedziałki 19:30-21:00
Czwartki 19:39-21:00

OSiR Brodnica ul Królowej Jadwigi 1, Brodnica

Treningi prowadzi Michał Czapla, certyfikowany instruktor Jeet Kune Do, jedyny Polak autoryzowany do nauczania TWJKD na Polskę, to On sprowadził linię przekazu Ted'a Wonga do Polski.

Więcej informacji w linku
http://jkdbrodnica.blogx.pl/informacjeTed Wong Jeet Kune Do jest to sztuka walki Jeet Kune Do i jej nauka, w taki sposób w jaki Ted Wong został nauczony przez Bruce'a Lee, oraz to jak ją rozumiał i w jaki sposób się w niej rozwinął. Sifu Ted Wong nie dodał nic do JKD, poza czasem i oddaniu poświęconemu na lepsze poznanie i zrozumienie sztuki walki Jeet Kune Do, poprzez lata ćwiczeń materiału którego został nauczony osobiście przez Bruce'a Lee, i poprzez nauczanie Jeet Kune Do. Przez wielu, np. Linde Lee (żonę Bruce'a Lee) ta linia przekazu jest uznawana za najbliższą Bruce'owi Lee.
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 739
Skąd: Brodnica

Wysłany: 2 Wrzesień 2017, 12:11   

Podczas teningów Jeet Kune Do kładziemy ogromny na trening i udoskonalanie pracy stóp, w JKD praca stóp jest czymś więcej niż tylko sposobem poruszania się, stosujemy ją w każdej technice, a sposób jej używania jest bardzo rozbudowany gdyż można poruszać się na cały rytm, na 1/2 rytmu, można pracą stóp łamać rytm, dzięki pracy stóp uderzać szybciej i silniej, wykonywać ją do APS (Ataku przez sprowokowanie) a także podczas PAP (Progresywny Atak Pośredni), praca stóp w JKD stosowana jest w KAŻDEJ TECHNICE, nie ma uderzeń statycznych w JKD, ponieważ F=m*a, stosowana jest podczas kontrataków, uników no i oczywiście do kontrolowania dystansu, praca stóp stosowana jest zarówno do ataku, jak i do obrony.

Praca stóp w TWJKD wynika z unikalnej pozycji walki jak mawiał Bruce, jeśli pozycja walki będzie w porządku, wtedy praca stóp, uniki, uderzenia i kopnięcia też będą w porządku. Pozycja walki stosowana w JKD, jest charakterystyczna tylko dla JKD i nie jest stosowana w żadnej innej sztuce walki, a jest bardzo ważnym elementem Jeet Kune Do.

Bruce Lee zwykł mawiać że"Praca stóp jest esencją walki" a także "Sposobem na pokonanie każdego ataku".

Stąd Sifu Ted Wong powiedział "Nie przesadzam jeśli mówię że w JKD praca stóp jest wszystkim".

Bruce Lee kładł ogromny nacisk na trening pracy stóp w JKD, która jest unikalna i znacznie różni się od pracy stóp z innych sztuk walki m.in odnośnie eksplozywności, dynamice, różnorodności rytmu i zmianie kątów.W poniższych filmikach widać pracę stóp jaką trenujemy w TWJKD ( dwa poniższe filmiki zawierają fragmenty treningów TWJKD w Brodnicy)Jeśli chciałbyś poznać sztukę walki Bruce'e Lee zapraszamy do grupy JKD w Brodnicy, jedynej autoryzowanej grupy Ted Wong Jeet Kune Do na Polskę!!!! Zapraszamy!
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 739
Skąd: Brodnica

Wysłany: 2 Wrzesień 2017, 12:42   

*
Wysłany: Dzisiaj 12:11
Podczas treningów Jeet Kune Do kładziemy ogromny nacisk na trening i udoskonalanie pracy stóp
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 739
Skąd: Brodnica

Wysłany: 29 Październik 2017, 02:19   Linia przekazu

Oto wspomniany przeze mnie list Inosanto w którym przyznał sam, że uczył się od Bruce'a jedynie roku 70, stąd nie poznał ostatnich rozwinięć Jeet Kune Do, plus przyznaje że osoba która wie więcej niż on w dziedzinie jest Taky Kimura i Ted Wong.Również jako ciekawostkę wstawiam list Jack'a Dempseya do Bruce'a Lee z 1965 w którym przyznaje, że opis chińskiego Gung Fu i jego porównanie do boksu (ówczesnego) było dla Dempseya bardzo interesujące.Często również niektóre osoby starają się wciąż nie wiedzieć czemu podczepiać elementy wing chun pod JKD, wmawiając że JKD, czy też Jun Fan Gung Fu to jedynie zmodyfikowany Wing Chun w liście do Taky Kimury w roku 1966 Bruce oficjalnie napisał,
Cytat:
Jun Fan Gung Fu wyprzedza Wing Chun o wiele kroków. Gdzie Wing Chun się kończy, zaczyna się Jun Fan-- nie chodzi o dodawanie, ale ujrzenie tego co jest poprzez wolność i w swej kompletności."

Bruce nadał nazwę swojej sztuce walki 'Jeet Kune Do' dopiero w lipcu 1967, jednakże już rok wcześniej sukcesywnie odchodził od Wing Chun, aż w roku 1969 kompletnie je porzucił mówiąc iż stracił kompletnie wiarę w skuteczność klasycznych sztuk walki w tym Wing Chun i że to co trenuje nazywa Jeet Kune Do, gdyż jego zdaniem ma o wiele więcej do zaoferowania niż Wing Chun Gung Fu.

Cytując Sifu Ted'a Wonga, ze słynnego wywiadu w czasopiśmie Black Belt Magazine

" Pytanie:
Niektórzy ludzie usilnie twierdzą że Bruce Lee tak naprawdę nigdy nie był w stanie odejść od korzeni Wing Chun i że wciąż mechnika wykonywania technik z Wing Chun jest w JKD?"

Ted Wong:
Ludzie, którzy tak twierdzą, wogóle nie rozumieją sztuki walki Bruce'a Lee, lub mówią to jedynie w celu promowania ich własnych sztuk walki pod szyldem Bruce'a Lee. Takiego typu stwierdzenia są niedorzeczne, ponieważ Bruce miał fizyczną i intelektualną umiejętność do adaptacji.

Bruce uczył się wing chun jako nastolatek, przez około 4 lata, więc to co nauczał na początku było to głównie wing chun. Przybycie do Ameryki, naprawdę otworzyło jego umysł, jako że był w stanie zobaczyć wiele różnych innych sztuk walki, zarówno boks, czy szermierki. Zaczął szukać sposobów na zmodyfikowanie wing chun, zadając sobie pytanie:
"Jaki jest najlepszy sposób używania dwóch rąk i dwóch nóg?"


Wraz z rozwojem Bruce'a, zauważył że ogromna część wing chun nie była funkcjonalna przez własne ograniczenia i dlatego że jest bardzo klasyczne i skupione na tradycji.
Klasyczne i tradycyjne sztuki walki mają tendencję do braku zmian i wykonywanie technik, tak jak były wykonywane setki lat temu.
Więc, gdy Bruce zaczął zmierzać z tym co ćwiczył w stronę boksu i szermierki, zaczął badać naukę-- taką jak zasady dynamiki i prawa fizyki---i zauważył że wing chun nie pasuje do kierunku w którym Bruce zmierzał."
Przeglądając strony internetowe grup JKD w Polsce łatwo jest zauważyć, że niektóre osoby, które do niedawna uważały się za instruktorów tzw JKD koncepcji w Polsce w linii przekazu Inosanto lub Jego uczniów, nagle przestały się rozpisywać ze swymi "mądrościami" i teoriami na temat JKD, a także pozmieniały informacje na swoich stronach internetowych, starając się teraz podczepić to co robią pod autentyczną sztukę walki Bruce'a Lee, lub starają się nagle zmienić linię przekazu. To pokazuje jak mało wiedziały o JKD przez cały czas i gdy prawda wyszła na jaw, po prostu wraz ze swoimi pseudo teoriami spaliły się ze wstydu. Ważne aby uważać na te osoby i przeszukać w internecie ich wywody z poprzednich lat, nie dość że w obliczu faktów można się nieźle z nich pośmiać, to dodatkowo pokazują jak małą wiedzę posiadały te osoby. Obecnie próbują one organizować seminaria itd. Wiadomo, że ludzie dostrzegli fakty i zauważyli że cały czas byli przez nich oszukiwani. Nie dawajcie się oszukiwać przez tego typu pseudo instruktorów, którzy po 1 seminarium i po obejrzeniu kilku filmików na youtube, obwieszczają że już nie nauczają jkd koncepcji tylko oryginalne JKD. :lol: Przeanalizujcie co robili i twierdzili przez lata i co za brednie podczepiali pod szyld JKD deprawując i prostytuując sztukę walki Bruce'a Lee przez lata. Zamiast tracić czas na tych oszustów. Już nie musicie dawać się oszukiwać, przez owych samozwańczych pseudo instruktorów, ucząc się byle czego.

W zamian zainwestujcie czas w treningi JKD w Brodnicy, jako że jest to jedyne miejsce w Polsce gdzie można trenować autentyczną sztukę walki pod okiem jedynego Polaka mogącego nauczać TWJKD na kraj który sprowadził linię przekazu Ted Wong'a do Polski, a będziecie mieć pewność że trenujecie właściwie i pod okiem fachowca. Szczegóły odnośnie treningów w poniższych linkach
http://jkdbrodnica.blogx....kune-do-polska/
http://jkdbrodnica.blogx.pl/informacje/

Zapraszamy!!!! ;-)

Dla podsumowania wywiad z Sifu Ted'em Wongiem, w którym mówi czym jest a czym nie jest Jeet Kune Do, a także jak poznał Bruce'a Lee, oraz że twór zwany JKD koncepcje (ludzie je reprezentujący) odpowiedzialni są za zdeprawowanie i błędne nauczanie JKD de facto nauczając rzeczy z innych sztuk walk jedynie pod szyldem JKD. Cytując Sifu Ted'a " To tak jakby ktoś powiedział, że agrest może zmienić się w pomarańczę."

https://www.youtube.com/w...FD2A3307BA99CDF
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
czarny msciciel

Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 1267

Pomógł: 9 razy
Wysłany: 29 Październik 2017, 20:16   

JKDBrodnica napisał/a:
plus przyznaje że osoba która wie więcej niż on w dziedzinie jest Taky Kimura i Ted Wong.

podkreslony fragment nie mowi tego co twierdzisz,
Dan Innosanto przyznaje ze ma wieksza wiedze o tym czego naucza Brus Li od wiekszosci ludzi - za wyjatkiem 2 osob: seniora wzgledem niego Kimury i Wonga, o ktorym pisze - MY JUNIOR (nie wiem czy chodzi tu o wiek stricte czy o hierarchie wazna w chinskich sztukach walki).
Z tego fragmentu nie wynika ze Wong wie wiecej niz on tylko ze tyle samo.
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 739
Skąd: Brodnica

Wysłany: 29 Październik 2017, 20:59   

Prawdę mówiąc nie spodziewałem się że tak opatrznie zrozumiesz ten fragment i przeinaczych jego znaczenie, że trzeba będzie go specjalnie objaśniać j.angielski na poziomie A1 wystarczy by zrozumieć go właściwie. Ale skoro jest taka potrzeba to omówię szczegółowo w tym fragmencie Inosanto mówi tłumacząc dosłownie iż w tym polu ma większą wiedzę od innych z wyjątkiem Taky Kimury (seniora, ponieważ uczył się od Bruce'a przed Inosanto) i Ted'a Wonga (uczył się od Bruce'a później od Inosanto bo w 67 ale więcej i dłużej bo do 73 roku) Stąd mówi że nie wie więcej, a że te dwie osoby Taky Kimura i Ted Wong mają większą wiedzę od niego. Dlatego napisał "with execpetion of".
Inosanto uczył się od Lee do 70 roku. Sifu Ted Wong nie tylko trenował z Lee więcej niż jakikolwiek inny uczeń to jako jedyny poznał ostateczne rozwinięcia JKD bo ćwiczył z Lee od 70-73 w Hong Kongu(sam pochodził z Hong Kongu) Plus po zamknięciu szkół w roku 70 Lee wybrał tylko 3 osoby które nauczał prywatnie byli to Ted Wong, Herb Jackson i Mito Uyehara. Z tej 3 ostatecznie wyselekcjonował Teda Wonga na swego jedynego prywatnego ucznia i osobistego sparing partnera. Stąd Inosanto wskazuje że Taky Kimura wie więcej od niego w kwestii Jun Fan Gung Fu, a Ted Wong w kwestii JKD dlatego odniósł się do historii. Stąd radzę zapoznać się również z poprzednimi stronami na w tej.dyskusji, abyś nie popełnił kolejnej gafy.;-)
Plus dodał jak wyglądała relacja Norrisa z Lee, że były to okazjonalnie.spotkania i Norris nigdy nie uczył Lee. ;-)
Plus radzę zapoznać się kim był Taky Kimura i w jakich latach się uczył od Lee. ;-) Patrz ludzie świata jkd w poniższym linku
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Jeet_Kune_Do#Ludzie_.C5.9Bwiata_Jeet_Kune_Do
Mam nadzieję że pomogłem.;-)
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
czarny msciciel

Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 1267

Pomógł: 9 razy
Wysłany: 29 Październik 2017, 22:20   

JKDBrodnica napisał/a:
w tym fragmencie Inosanto mówi tłumacząc dosłownie iż w tym polu ma większą wiedzę od innych z wyjątkiem Taky Kimury (seniora, ponieważ uczył się od Bruce'a przed Inosanto) i Ted'a Wonga (uczył się od Bruce'a później od Inosanto bo w 67 ale więcej i dłużej bo do 73 roku) Stąd mówi że nie wie więcej, a że te dwie osoby Taky Kimura i Ted Wong mają większą wiedzę od niego. Dlatego napisał "with execpetion of".


mieszkalem ponad 10 lat w Wielkiej Brytanii, angielskim posluguje sie plynnie od 20 lat, uzywam tego jezyka codziennie w pracy i prowadzac rozmowy a Anglikami, nie wiem moze american english jest specyficzny - ALE -
Cytat:
mają większą wiedzę

wskaz mi dokladnie, ktore slowo znaczy ze maja WIEKSZA wiedze, a nie np. taka sama.
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 739
Skąd: Brodnica

Wysłany: 29 Październik 2017, 22:26   

To fajnie ale nie o tym rozmowa, bo np ja posługuje się tym językiem na co dzień plus z wykształcenia jestem filologiem j.angielskiego o spec językoznawstwo/translatoryka. ;-) Używam tego języka biegle w mowie i w piśmie od lat. Napisał że wie więcej niż ktokolwiek inny "with the exception of Taky Kimura and Ted Wong", czyli powiedział że wie więcej niż inne osoby w temacie poza Takim Kimurą i Ted'em Wongiem... więc nie wiem gdzie widzisz że mówi iż wiedziałby tyle samo, wręcz przeciwnie jasno mówi że wie mniej. ;-) No ALE... ;-) wskaż gdzie twierdzi niby że wie tyle samo... zamiast with the exception of wtedy użyłby equally... tak dla przykładu. A użył dla kontrastu właśnie. Dlatego trochę skromności. ;-) W prostszej strukturze jego zdanie brzmi jak kilka postów wyżej czyli
Cytat:
"I know about JKD more than anyone in the world except Taky Kimura, and Ted Wong."

Dla porównanie podobne zdanie He knew more than others about Geography with the exception of his older brother and younger collegue. Zwrot with the exception of tłumaczy się również jako "z wyjątkiem". Może to pomoże Tobie lepiej zrozumieć tekst.
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
czarny msciciel

Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 1267

Pomógł: 9 razy
Wysłany: 29 Październik 2017, 22:56   

Cytat:
and younger collegue

- colleague
- przypuszczalnie brakuje ci zaimka dzierzawczego przed younger colleague
a teraz do meritum:
masz 3 stany:
- A wie wiecej niz B
- A wie tyle samo co B
- A wie mniej niz B

to ze ktos wie o geografii wiecej niz reszta z wyjatkiem 2 osob - nie znaczy ze wie mniej niz te 2 osoby, moze wiedziec TYLE SAMO co te osoby.
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 739
Skąd: Brodnica

Wysłany: 29 Październik 2017, 23:32   

Dzięki his younger brother and younger colleague. Nie brak zaim dzierż. bo his odnosi się do obydwu, ale nie o tym.
Twoje gdybanie co by było gdyby i co znaczy zachowaj dla siebie... with the exception of jest używane właśnie dla kontrastu, gdyby zasugerował że wie tyle samo napisałby equally. Stąd powiedział że wie więcej niż inni na tym polu nie wliczając Taky Kimury i Ted'a Wonga. To nie wiem jak wpadłeś że wie tyle samo... w twoim toku rozumowania ok, może i tak jest dlatego objaśniłem Ci po co napisał jeszcze odniesienie do historii. Plus Day timery Bruce'a nie kłamią, dlatego poprosiłem abyś zapoznał się z resztą wypowiedzi.... Dodatkowo, często ten list jest właśnie w krajach anglojęzycznych np USA pokazywany jako przykład że Inosanto sam przyznał że Ted wie więcej od niego w JKD.
Dodatkowo zapoznaj się z materiałem wstawianym wcześniej m.in.Nie podczepiaj drugiego dna pod coś, co go nie ma. ;-)
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 739
Skąd: Brodnica

Wysłany: 30 Październik 2017, 00:05   

Skoro ktoś wie więcej o Geografii niż inni z wyjątkiem tego co wie brat i kolega, wiadomo że nie wie tyle sam co oni... chyba że wyciąga się zdanie z kontekstu i puszcza w "luźną" dywagację, tylko po co? To tak jak ktoś by Tobie powiedział "I think you can visit me anytime with the exception of Tuesday." lub "Visit me anytime except Tuesday." A ty byś twierdził że w takim razie w sumie we wtorek też możesz przyjść w odwiedziny.LOL Definicja with the exception of
used for saying that someone or something is not included in what you are saying
https://www.macmillandict...he-exception-of
;-)
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
JKDBrodnica

SW: Różne
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 739
Skąd: Brodnica

Wysłany: 2 Listopad 2017, 09:53   

Jeśli chciałbyś zacząć trenować Jeet Kune Do z linii przekazu Sifu Ted'a Wonga (możliwie najczystsza i najbliższa linia przekazu sztuki walki Bruce'a Lee) zapraszamy na treningi do Brodnicy, jedynego miejsca w Polsce gdzie można trenować TWJKD. Więcej informacji na stronie www.jkdbrodnica.blogx.pl
Nowy nabór do grupy, a także możliwość treningów prywatnych od Stycznia.
 
"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee
 
 
 
czarny msciciel

Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 1267

Pomógł: 9 razy
Wysłany: 2 Listopad 2017, 18:44   

wszystko co piszesz potwierdza moja wersje i rozumiemie tekstu dana innosanto. Jakby innosanto chcial napisac ze wonf wie wiecej napisalby wprost. Nie przedstawiles zadnego fragmentu gdzid innosanto tak twierdzi. Nie musisz wymyslac wydumanych przykladow z dniami tygodnia, jeszcze na potwierdzenie mojej tezy innosanto mowi o wongu my junior. Nie musze ci tlumaczyc chyba co w chinskich systemach rozumie sie przez mlodsz brat, starszy brat i np shifu.
 
 
Strona 13 z 36
Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Vortal BUDO : CO, GDZIE, KIEDY?
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Template edit by: quaint.pl  | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group