Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Obrona konieczna

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : ULICA
Strona 18 z 18
Obrona konieczna
Autor Wiadomość
Ulrich

Wysłany: 19 Grudzień 2013, 22:22   Re: Obrona konieczna

sokomoko napisał/a:
Jestem zdania ze najlepiej omijać tego typu sytuacje, po prostu nie zwracać uwagi i iść dalej... niech se pomyśli jaki piękny i silni :)

Bez obrazy, ale chyba nigdy nie zostałeś napadnięty przez grupę dresów, którzy chcą Ci dojebać, bo mają taki kaprys, i nieważne dla nich jest to czy dostaną swoje fajki czy nie. "nie zwracać uwagi i iść dalej..." tak i dostać łokciem w tył głowy, dziękuję bardzo. Jeśli widzisz, że sobie nie poradzisz i nawijka nie daje efektów to spierdalaj ile sił w nogach, ewentualnie, prz***ol temu, który stoi Ci na drodze i wtedy spierdalaj.

iwo30

Wysłany: 8 Styczeń 2014, 15:33   

Dokładnie, jeśli wiesz, że nie masz szans to najlepiej uciekać

cougar

Wysłany: 9 Wrzesień 2014, 20:41   

można jeszcze zawołać Policjaaaaa...

wolę żeby mnie dwunastu sądziło niż żeby mnie sześciu niosło...... www.ifp.pl

http://img217.imageshack.us/img217/3889/003wt3.png

Osadnik

Wysłany: 12 Grudzień 2014, 20:02   

http://prawo.gazetaprawna...tuki-walki.html

a skoro już odświeżyłem temat, miał ktoś z Was osobiście do czynienia z samoobroną i przygodami w polskich sądach?

Thufir Hawat

Wysłany: 16 Styczeń 2015, 21:56   

"Nożownik" z bukowiny czy obrona konieczna?

"Już na samym początku nie podobała nam się atmosfera. Wzrok i zachowania niektórych osób. Pod naszym adresem były głupie słowa na tle rasistowskim i narodowościowym. My to zbagatelizowaliśmy i stwierdziliśmy, że skoro jesteśmy całą rodziną, to nic nie powinno się wydarzyć. Od samego początku do nas się przyczepiano, zwracano nam uwagę jaką mamy narodowość, więc wszystko zaczęło się z drugiej strony. Nie zdążyliśmy zjeść kolacji do końca, bo zanim podano nam jedzenie stwierdziliśmy, że chcemy się stamtąd ewakuować. Jednak nie mogliśmy spokojnie wyjść z restauracji. Tamci wybiegli za nami, a nasz samochód stał kawałek od knajpy. Musieliśmy trochę drogi pokonać – kontynuuje opowieść żona podejrzanego.

Gruzinom razem z żonami i dziećmi udało się dobiec do auta. W siedem osób próbowali uciec jednym samochodem. Jednak według relacji żony zatrzymanego druga grupa otoczyła ich samochód i nie pozwalała odjechać. Wtedy jej mąż wysiadł i zaczęła się szarpanina.

- Na początku bronił nas dość skutecznie, ale przy takiej grupie nie dał rady. Bronił się jak mógł. Broni swojego własnego życia. Był sam przeciwko całej grupie. Odciągał ich od samochodu jak najdalej. Oni nie chcieli odpuścić. Byłam pewna, że zostaniemy zlinczowani – kończy żona podejrzanego.

- W drugiej grupie było dziewięć osób, przy czym część z tych osób pozostała na uboczu i była biernymi obserwatorami. W szarpaninie brały cztery osoby z tej grupy. W pewnym, momencie pojawił się nóż. Nie wiemy czyj był. Do tej pory nie udało się go nam odnaleźć. To jest ta niepewność nasza – kto do zdarzenia wprowadził nóż – mówi Zbigniew Lis, Prokuratura Rejonowa w Zakopanem."

Pozdrawiam, Thufir

"Killing with the tip lacks artistry, but don't let that hold your hand when the opening presents itself."

Warhead

SW: Różne

Wysłany: 17 Styczeń 2015, 07:28   

ja bym ich rozjechał. wychodząc stał się uczestnikiem bójki.

Alwer

Wysłany: 17 Styczeń 2015, 14:46   

nie stał się, bo przed tym nim wysiadł nie było bójki :) .

Ale imho nadal przekroczenie obrony koniecznej to by było. Bo się zaraz okaże że Gruzini nie zapłacili za obiad a Ci próbowali uniemożliwić ucieczkę...

A i War to że ktoś Ci uniemożliwia jazdę samochodem, nie oznacza że możesz próbować go zabić ;)

Warhead

SW: Różne

Wysłany: 17 Styczeń 2015, 15:49   

masz rację. ale do samochodu bez wybicia szyby juz nie wejdą. a wybicie szyby usprawiedliwia bowling frajerami. 😉

Akahige

Wysłany: 17 Sierpień 2017, 23:39   

Paweł Bachmat: Instytucja obrony koniecznej w praktyce prokuratorskiej i sądowej, 2003 r.:
http://www.iws.org.pl/pli...znej%202003.pdf

Death-wish

SW: Karate

Wysłany: 20 Sierpień 2017, 21:38   

Akahige

Miałem na ten temat rozmowę z jednym z warszawskich adwokatów. Teoria teorią, a sędziowie i tak wydaja wyroki według własnego widzi mi się.

https://www.facebook.com/JissenKanDojo/

Akahige

Wysłany: 21 Sierpień 2017, 11:05   

Że też chce Ci się pisać takie nic nie wnoszące do dyskusji posty. Może ten adwokat to pipa, która nie zna się na temacie. Tacy też są.
Praca Bachmata nie dotyczy teorii tylko praktyki ( wg stanu na 2003 rok czyli dawno temu z punktu widzenia zmian jakie zaszły w międzyczasie w prawie do obrony koniecznej ). Ale i tak najlepszym, dostępnym opracowaniem na ten temat pozostaje Obrona konieczna w prawie karnym prof. A. Marka.
Polecam też opracowanie Agresja w opiece zdrowotnej, zagadnienia wprowadzające autorzy: Andrzej Steciwko, Jarosław Barański, Agnieszka Mastalelerz - Migas, Elsevier Urban & Partner, Wrocław 2014. Dużo informacji o rodzajach agresji, przyczynach, sposobach postępowania z agresorem, deeskalacji itp. Nie tylko dla lekarzy i nie koniecznie zaraz o biciu w mordę. ;-)

czarny msciciel

Wysłany: 21 Sierpień 2017, 16:53   

Akahige napisał/a:
Dużo informacji o rodzajach agresji, przyczynach, sposobach postępowania z agresorem, deeskalacji itp.

o dzieki!
szukalem czegos podobnego ale znalazlem tylko troche dobrych opracowan Ellisa Amdura, szczegolnie interesuje mnie naukowa de-eskalacja:)

Death-wish

SW: Karate

Wysłany: 8 Wrzesień 2017, 15:51   

Akahige
Bo teoria teorią a życie życiem. Niestety teoria rzadko kiedy przekłada się na praktykę. Żadna książka nie zmieni tego, że sędzia będzie miał własna ocenę wydarzeń i tylko na jej podstawie wyda wyrok.

https://www.facebook.com/JissenKanDojo/

Akahige

Wysłany: 9 Wrzesień 2017, 00:23   

Death - wish,
Twoja wypowiedź to w dalszym ciągu banał. Tytuł zamieszczonej przeze mnie publikacji brzmi: Instytucja obrony koniecznej w praktyce prokuratorskiej i sądowej.. Podobnie jest z książką prof. A. Marka Obrona konieczna w prawie karnym;teoria i orzecznictwo. Jest tam podział na teorię i praktykę sądowniczą ( zacytowanych kilkadziesiąt wyroków ). O tym możemy podyskutować.
Cytat:
Żadna książka nie zmieni tego, że sędzia będzie miał własna ocenę wydarzeń i tylko na jej podstawie wyda wyrok.

No oczywiście. To wynika wprost z zasady niezawisłości sędziowskiej. A jak inaczej ma być? Jak w starym, dobrym filmie o pewnym architekcie i tytule jak Twoja ksywa? ;-)

Strona 18 z 18
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : ULICA