Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
średniowieczne zapasy Lublin

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : CROSS-BUDO
Strona 1 z 2
średniowieczne zapasy Lublin
Autor Wiadomość
złowieszczek

SW: Różne

Wysłany: 21 Styczeń 2017, 03:24   średniowieczne zapasy Lublin

na razie wrzucam tutaj.
gdyby ktoś był chętny, w ramach sekcji szermierki ruszamy w Lublinie z takimi zapasami i samoobroną, chętnie też przyjmiemy pomoc doświadczonych grapplerów.

Death-wish

SW: Karate

Wysłany: 17 Kwiecień 2017, 23:53   

Fajnie , że ktoś jeszcze dłubie Fiore... :D

https://www.facebook.com/JissenKanDojo/

złowieszczek

Wysłany: 20 Kwiecień 2017, 18:06   

też byś podłubał. czemu jeszcze nie masz kanału na YT jak Matt Easton? :P ty przynajmniej ogarniasz wschodnie sztuki walki, a chłopaki z hema mają z tym problem. i czasem można trafić takie bzdury, że zęby puchną. ;-)

Death-wish

Wysłany: 12 Czerwiec 2017, 00:43   

Ale ja też dłubię :)
Problem polega na tym, ze ja nie jestem medialny.
A swój kanał mam :) Ale tam raczej technik nie uświadczysz.
Co do SW, fakt. Np sporo rzutów z Judo pokrywa się z zapasami Hansa Wurma.

Balofy

Wysłany: 12 Czerwiec 2017, 07:05   

tego, przepraszam ze sie wcinam z OT, ale o fechtunku i zapasach europejskich wiem mniej wiecej tyle, że były ;)

czytałem to tu to tam jakies ogólnikowe informacje ze dwa razy w życiu. Mozecie mi Panowie, o ile istnieje, dac namiary na polskojęzyczną bądź angielskojęzyczną stronę która w miare całościowo mówi o wszelkiego rodzaju historii i zagdnieniach związanych ówczesnymi odpowiednikami dzisiejszych portów walki (rozumianymi tak szeroko jak sie tylko da ;) )?

pzdr.
B.

złowieszczek

Wysłany: 12 Czerwiec 2017, 20:57   

http://wiktenauer.com/wiki/Main_Page

Tharfin

Wysłany: 12 Czerwiec 2017, 21:43   

Stary i w niskiej jakości, ale dalej jeden z najfajniejszych filmików z zapasami średniowiecznymi, nagrany przez równie fajnego zapaśnika T. Maziarza ;)

Singularity of Purpose.

Death-wish

Wysłany: 16 Czerwiec 2017, 19:32   

złowieszczek napisał/a:
też byś podłubał. czemu jeszcze nie masz kanału na YT jak Matt Easton? :P ty przynajmniej ogarniasz wschodnie sztuki walki, a chłopaki z hema mają z tym problem. i czasem można trafić takie bzdury, że zęby puchną. ;-)

Colin Richards próbował w swojej książce pokazać podobieństwa i różnice między Fiore i Jiu-jitsu.

Death-wish

Wysłany: 1 Wrzesień 2017, 16:49   

zlowieszczek

Problem w tym, ze oni są przekonani o swojej wspaniałości i nieomylności, że nie przyjmują żadnej krytyki. Umieścili na profilu fb The Exiles "samoobronę" przed nożem wg Fiore ze wszystkimi możliwymi błędami jakie można było popełnić. Skutek? Moja opinia została usunięta.

złowieszczek

Wysłany: 1 Wrzesień 2017, 18:32   

oni znaczy kto? bo nie bardzo wiem o czym mówisz.
olej hejterów z fb. czy innych internetów.

Ps. mam do ciebie sprawę na priv.

Death-wish

Wysłany: 1 Wrzesień 2017, 19:33   

The Exiles, to jest projekt zajmujący się Fiore.
Hejterów? To raczej ignoranci.

Akahige

Wysłany: 10 Wrzesień 2017, 14:08   

Cytat:
gdyby ktoś był chętny, w ramach sekcji szermierki ruszamy w Lublinie z takimi zapasami i samoobroną, chętnie też przyjmiemy pomoc doświadczonych grapplerów.

Złowieszczek,
To Ty z Lublina jesteś?
Miałem tam ciekawą przygodę. Było to, Panie, w sierpniu ubiegłego roku podczas Jarmarku Jagiellońskiego. Przeciskając się przez tłumy ludzi trafiłem na stoisko z nożami i mieczami oraz dwoma facetami. Jeden chwalił się własnoręcznie robionymi nożami, drugi ( spory chłop ) - kuł żelazny pręt młotem na kowadle. Z nim wisiały miecze różnej wielkości oraz feder. Ten feder sprowokował mnie do zagadania. Spytałem człowieka, czy te miecze tak sobie tylko wiszą, czy ktoś tu umie ich użyć. Okazało się, że facet zajmuje się szermierką średniowieczną i bierze udział w zawodach, w tym grupowych. Powiedział, że ostatnio walczył z kumplami z japońskimi samurajami. "i jak było?" - pytam się ja. "Straszny łomot dostali" - mówi on - "te ich zbroje nie nadają się do walki. Sznury, którymi wiąże się ich elementy, rozwiązują się i wszystko leci w dół jak gacie, w których pękła gumka. A rogi na hełmach nadają się tylko do tego, żeby je chwycić oburącz i ściągnąć głowę na kolano" - tu, sugestywnie, w formie dynamicznej pantomimy zademonstrował jak się kopie kolanem samuraja w skośnooki ryj ( przepraszam za słownictwo ale inne tu nie pasuje ;-) ) z wykorzystaniem rogów na hełmie. Mówił też, że zawodnicy z japońskiej drużyny mieli po dwa metry wzrostu, co było dość dziwne. Więcej nie pogadaliśmy, bo był straszny tłok i nie chciałem mu dupy zawracać. Ale przyznam, że ta krótka rozmowa była dla mnie wielce inspirująca. I jeszcze sobie zdjęcie zrobiłem na tle wielkiego plakatu z wielkim Piotrem "Bagim" Bagińskim reklamującym ciuchy firmy Pittbull.
Złowieszczek, to nie Ty czasem byłeś? :lol:

złowieszczek

Wysłany: 10 Wrzesień 2017, 17:23   

Nie, ja mniej gadam niż Tomek. Jest w reprezentacji polski na bitwę narodów i te inne "al'a' rymcerskei walki... tłucze mma, koksuje na pakerni i nei da się go przegadać. Kochany chłop. legendarny kowal. Wpisz na fb Tomasz Gomoła. Igor pewnie też kojarzy. Ale HEMA to on raczej nie trenuje. Ps. Powiedzmy, że rozmowy z nim i jego kolegami są trudne ;)

Nie wiem o których japończykach mówił. Jest reprezentacja Japonii, ale maja europejskie zbroje i trenerów. Oraz problem z trenowaniem, bo jakieś ichnie przepisy zakazują treningu ze stalową bronią (?). To w międzynarodowych zawodach

Są "japończycy" z Rzeszowa. 3 najemny oddział piechoty i przyjaciele. Dawno temu na forum był Qba. Tak, maja po 2 metry i zbroje na tyle poprawne historycznie, na ile warunki pozwalają. Co nie daje ochrony w młóckach.
I tu się zaczyna bagno ... jak by to ująć, "zachodnie" spektrum obsługi miecza rozpościera się miedzy tłuczeniem się na rurki pcv owinięte gąbką, przez gości przebranych za elfy, po walki zawodowych ruskich drużyn sportowych, khem przypominających bardziej gangi pseudokibiców na ustawce, których sprzęt przypomina pancerz T34, a okładają się nie mieczami ale lufami tegoż czołgu. ale maja bogatych sponsorów i trenuje 14 razy w tygodniu , średnia waga 120 kg. gdzieś tam po środku jest hema, która jednak dryfuje w stronę rywalizacji sportowej. to też ciekawe środowisko. chcesz się z kimś pokłócić w internecie znajdź grupę hema na fb ;)

widzisz , ty próbujesz edukować , czy wciskać swoją wizję na tym forum ;) wybierz sobie wersję. i widzisz jak ciężko idzie,. podobnie z fanami walki mieczem. dzielą się na frakcje i jedni drugich nie przekonają. ( kiedys Mr Smail pojechał i a impreze i próbował coś działać , są filmiki , wpisz samuraj konta hema czy coś takiego ) dlatego ma co walczyć z betonem. :smile: i tłumaczyć gościowi w czołgu, że czy to japońska czy jakakolwiek inna zbroja nie służyła do bycia obijaną 3kg stalowym prętem

Death-wish

Wysłany: 12 Wrzesień 2017, 16:05   

Japończyk 2 metry z kadry japońskiej?
Yasushi Ami, gigant.

Mają zbroje europejskie i japońskie.

Co polskich grup, to są dwie 3 i 5 najemny Oddział Piechoty Japońskiej

złowieszczek

Wysłany: 6 Listopad 2017, 19:18   

Deathwish , rzuć okiem