Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Stosowanie środklw przymusu bezpośredniego

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : COMBAT
Strona 17 z 17
Stosowanie środklw przymusu bezpośredniego
Autor Wiadomość
Akahige

Wysłany: 11 Maj 2017, 17:06   

Cytat:
przynajmniej dobrze by było żebyś wykazał się odrobiną wyczucia i zakończył ataki personalne.

Przecież to Ty zacząłeś ataki personalne odwołując się do niemerytorycznych argumentów, co wykazałem Ci w poprzednim poście.
Cytat:
Akahige w początkowym etapie tej dyskusji pokazałem Ci materiały szkoleniowe policji jednoznacznie klasyfikujące broń palną jako jeden ze środków przymusu. Możesz oczywiście nie przyjmować tego do wiadomości

A ja Ci wyjaśniłem, że najpierw obowiązuje Cię prawo, czyli ustawa, a nie "materiały szkoleniowe", a ustawa w art. 12 nie wymienia broni palnej jako śpb.
Cytat:
Żaden doświadczony policjant nie powie komuś takiemu jak Ty (cywil), że sposób w jaki przeprowadza zatrzymania realizuje w sposób niezgodny z prawem. Powód jest prozaiczny – informacja o bezprawnym działaniu nie jest już tajemnicą i może wypłynąć w najbardziej niesprzyjającym momencie. Szukając argumentu w dyskusji przekazałeś informację, że policjant z AT z dużym doświadczeniem sportowym łamie prawo. Gdyby była to faktycznie prawdziwa informacja, a nie bajka opowiedziana laikom to mamy ciekawą sytuację - jeden z funkcjonariuszy policji, którego na podstawie Twoich informacji można zidentyfikować jest przestępcą. Osobiście uważam że policjant, na którego wypowiedzi się powołujesz jest tylko jest świetnym gawędziarzem i to co mówi nie mającym pojęcia o pracy policji laikom nie ma nic wspólnego z tym w jaki sposób wykonuje swoje obowiązki służbowe.
Podsumowując - z punktu widzenia policjanta przekazanie nieznajomej osobie informacji o popełnionym przez siebie przestępstwie jest tak samo rozsądne jak danie brzytwy małpie.

A umiesz Ty czytać ze zrozumieniem? Przecież napisałem wyraźnie, że policjant powiedział: "jest taka technika, która działa". Nie powiedział: : "wykopałem faceta z samochodu podczas interwencji". Z jego wypowiedzi nie wynikało, ze kiedykolwiek zrobił to osobiście. I przekazał tę informację nie tylko mnie ale całej kilkunastoosobowej grupie szkoleniowej.
Cytat:
Gdyby była to faktycznie prawdziwa informacja,...

Tak, to jest prawdziwa informacja. Lepiej się z tym pogódź.
Cytat:
Osobiście uważam że policjant, na którego wypowiedzi się powołujesz jest tylko jest świetnym gawędziarzem i to co mówi nie mającym pojęcia o pracy policji

Wyszedłbyś na idiotę gdybym Ci podał nazwisko tego policjanta.
Cytat:
jeden z funkcjonariuszy policji, którego na podstawie Twoich informacji można zidentyfikować jest przestępcą.

Nie, nie jest przestępcą nawet gdyby rzeczywiście przekroczył uprawnienia. Istnieją granice odpowiedzialności karnej, do skazania policjanta, zgodnie z rozstrzygnięciem Sądu Najwyższego, nie wystarczy samo przekroczenie uprawnień. Dlatego ma znaczenie to, czy policjant uderzył pięścią czy otwartą dłonią.

wodnik szuwarek

SW: Różne

Wysłany: 12 Maj 2017, 08:35   

Akahige
Uprzejmie proszę o podanie sygnatury akt lub daty wydania orzeczenie Sądu Najwyższego.
Chciałbym zapoznać się z treścią.

kwiat
dziękuje za komplement ;-)

Uważaj!Głupota jest chorobą zakaźną...

Akahige

Wysłany: 12 Maj 2017, 12:18   

Cytat:
Uprzejmie proszę o podanie sygnatury akt lub daty wydania orzeczenie Sądu Najwyższego.
Chciałbym zapoznać się z treścią.

24 stycznia 2013, Sygn. akt I KZP 24/12
Poniżej treść uchwały w pdf.
http://www.sn.pl/sites/or...KZP%2024-12.pdf

Hiroki

SW: Combat

Wysłany: 30 Maj 2017, 15:06   

Gdzieś tu na początku była dyskusja o kamerkach.

http://www.dziennikzachod...rkami,12127264/

To teraz ludzie zaczną się pewnie czepiać, że są nagrywani bez ich zgody. :roll:

co za pajac to usunął?

Akahige

Wysłany: 1 Lipiec 2017, 14:40   

Dopytywałem się wiele razy o przykład dobrej techniki interwencji aż sam znalazłem:

W dodatku jest to technika aikido. ;-)

tomek_tg

Wysłany: 1 Lipiec 2017, 19:20   

dlatego w japońskiej policji trenują Aikido Yoshinkan :)

Akahige

Wysłany: 2 Lipiec 2017, 15:01   

W japońskiej policji trenują też judo i kendo.

Warhead

Wysłany: 3 Lipiec 2017, 10:51   

eee tam technika aikido. Prehistoryczna technika istniejaca od dawien dawna w roznych stylach :>.

KSS- "Knive Shadow System"
KFF - "Knives For Fun"

Obrona przed nożem - staże i zapisy na prv. :) ;)
http://www.youtube.com/wa...player_embedded

wodnik szuwarek

Wysłany: 10 Lipiec 2017, 19:46   

Powyzsza technika widocznavjest na kilku ryconach dot. średniowiecznych zapasów czy walki wręcz z renesansu..

Uważaj!Głupota jest chorobą zakaźną...

Akahige

Wysłany: 10 Lipiec 2017, 23:38   

Tak, ale do technik interwencji w takiej postaci jak na filmiku trafiła z aikido, a nie ze średniowiecza czy renesansu.

jersey

SW: Karate

Wysłany: 11 Lipiec 2017, 10:27   

Tak, ale do Aikido (wg, teorii którą Ty przedstawiłeś :smile: ) trafiło z "prawie"renesansowej Hiszpanii.

Miłośnik sztuki Livien

Death-wish

Wysłany: 10 Sierpień 2017, 19:07   

jersey
Ta teoria jest głupia, ale tylko na pierwszy rzut oka. Ale jeśli już, to z Portugalii lub Anglii/Holandii.

https://www.facebook.com/JissenKanDojo/

jersey

Wysłany: 23 Wrzesień 2017, 20:30   

Ta teoria ma sens.

A tu coś nowego (coś o czym mówił Kwiat)
https://wiadomosci.wp.pl/zolnierz-ktory-pobil-policjantow-byl-mistrzem-polski-w-zapasach-wazyl-ok-120-kg-6169294168958593a

Miłośnik sztuki Livien

Akahige

Wysłany: 5 Październik 2017, 13:44   

Prawdziwa perełka - balacha jako skuteczna technika interwencji:

Strona 17 z 17
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : COMBAT