Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Ninja sex i inne tajne techniki

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : BUDO-MULTIMEDIA
Strona 1 z 2
Ninja sex i inne tajne techniki
Autor Wiadomość
złowieszczek

SW: Różne

Wysłany: 22 Lipiec 2017, 21:34   Ninja sex i inne tajne techniki

zabawna rzecz

znacie inne równie ciekawe przypadki?

jersey

SW: Karate

Wysłany: 23 Lipiec 2017, 08:33   

uwielbiam go oglądać (szybkie, otwarte dłonie, trochę kierunek ESDS a trochę Ed Parker)

https://www.youtube.com/watch?v=1Xw5wjwVkFc
https://www.youtube.com/watch?v=_DpK7Oip9Xw

ale mimo wszystko podjął wyzwanie
https://www.youtube.com/watch?v=cu1IhjN0iTc

Miłośnik sztuki Livien

Panzer

Wysłany: 24 Lipiec 2017, 22:36   

Różnie warianty otwartej dłoni wyglądają ciekawie. Mnie mimo wszystko niepokoją ludzie biegająch w czarnych piżamach. Nagle ktoś wczoraj odkrył że jest ninja i naucza na yt innych jak być wojownikiem cienia.

https://m.youtube.com/watch?v=vC5wvGCa9Vg

"Nie pozwólmy napastnikowi czuć się bezkarnie"
A. Bryl

"Sztuka walki bez miecza polega na tym, by nie dać się zabić, kiedy nie masz miecza. Umyślne przechwytywanie miecza, przeciwnika nie jest podstawowym celem. "
Munenori Yagyu

jersey

SW: Karate

Wysłany: 25 Lipiec 2017, 09:06   

Ashida Kim nie jest przekonywujący w najmniejszym stopniu.

Miłośnik sztuki Livien

złowieszczek

Wysłany: 26 Lipiec 2017, 00:02   

nawet jest polski czarodziej ninja?

poza ninjami, ogólnie ciekawi mnie tacy ezoteryczni guru. z naszego podwórka, mieliśmy soke 10dan , ten wielkie chłopisko z mieczem w różowej hakamie, też chyba 10 albo 11 dan, paru aikidowków. może przypomnicie sylwetki najsławniejszych ? :D ( chociaż pewnie nie można podawać nazwisk )
no i czy dzisiaj jeszcze są tacy trenerzy czarodzieje?
w mojej okolicy kojarzę jednego ( na plakacie ma wymienione ze 12 sztuk walki w których jest instruktorem ), chyba był o nim kiedyś materiał w "uwadze". muszę się kiedyś wybrać zobaczyć.

Akahige

Wysłany: 26 Lipiec 2017, 11:21   

Cytat:
paru aikidoków...

A których konkretnie ezoterycznych aikidoków masz na myśli?

złowieszczek

Wysłany: 27 Lipiec 2017, 15:31   

może ten, który miecze łamał?
w danej organizacji, wszyscy prezesi konkurencyjnych.
taki jeden co zakosił autokar? chociaż nie śledziłem sprawy. może jest niewinny?
zwykle sam piszesz w taki sposób jak by znaczniejszy odsetek nie miał pojęcia o metodyce treningowej - czyli uczą ściemy.
Szczepan też donosił o mistycznych przeżyciach w wyniku treningu w ujemnych temperaturach. ;)

jeśli znacz ciekawe przypadki, nie tylko z aikido, podziel się.
Ps. szkoda ze nie ma Smaila :|

Akahige

Wysłany: 27 Lipiec 2017, 22:48   

Cytat:
zwykle sam piszesz w taki sposób jak by znaczniejszy odsetek nie miał pojęcia o metodyce treningowej - czyli uczą ściemy

Zmyliło mnie użyte przez Ciebie słowo "ezoteryczny" czyli tajemny, dostępny dla wtajemniczonych, niedostępny dla ogółu, wewnętrzny, itp. Pisałeś też o "naszym podwórku" więc myślałem, że masz kogoś konkretnego na myśli. Zakoszenie autokaru, cokolwiek to znaczy, to raczej nie ezoteryka tylko złodziejstwo dostępne dla każdego.
Ale, dla przykładu, ezoteryka z Japonii. I to nie jakiś ninja z tajemnej organizacji, tylko oficjalny "nauczyciel" Aikikai:

Jak na to patrzę to nie wiem kto głupszy: "mistrz" czy ten jego uke ( którego należałoby spytać: "co ty robisz chłopie?")

złowieszczek

Wysłany: 27 Lipiec 2017, 23:20   

skrót myślowy. napatrzyłem się na różne patologie. i jestem ciekaw waszych przykładów.

na filmie ćwiczą mostek ze stania, ale im nie idzie... ? :nie:

taka myśl a pro po filmu. widziałem hindusów ( mistrzów kali ? ), wesołego rosyjskiego speckomando grubaska z kolegami, mistrzów ki, nawet jakiegoś ortodoksyjnego żyda robiących tego typu bezdotykowe sztuczki. a to koledzy z czasów przed intranetowych. ten pomysł ma jedno źródło czy wpadli na ten sam koncept niezależnie? to jest ciekawe

złowieszczek

Wysłany: 9 Październik 2017, 16:42   

http://allegro.pl/sztuki-...8b-02ef43468229

"Autorom książki nie chodzi bynajmniej o straszenie Czytelników czy demonizowanie sportu. Apelują jednak o zachowanie zdrowego rozsądku. O niekłanianie się ?boskim guru? i nieotwieranie się na nieznaną kosmiczną energię. Zaniedbania na tym polu mogą bowiem przynieść przykre duchowe konsekwencje.

?Ja sam przez 10 lat uprawiałem taekwondo. Mam czarny pas. Nale­żałem do kadry narodowej. Byłem wiele razy wicemistrzem Polski. Na ogólnopolskich zawodach nie zszedłem nigdy poniżej trzeciego miejsca. Byłem mistrzem Małopolski seniorów. Problem leży nie w samym sporcie, tylko w tym, co za nim stoi. Tak jak w przypadku innych zagro­żeń duchowych, wszystko dotyczy pierwszego przykazania.?

ks. Michał Olszewski SCJ
egzorcysta diecezji kieleckiej

?Mój klub karate nastawiał się przede wszystkim na sport i kładł nacisk na stronę fizyczną. Nie dało się jednak oderwać tego wszystkiego od strony duchowej, bo karate wywodzi się ze sztuk walk Wschodu. Wszystko, co robią Japończycy i Chińczycy, posiada korzenie duchowe.? ?(?) Miałam potem trudności z modlitwą ? musiałam prosić o modlitwę wstawienniczą i o modlitwę o uzdrowienie. Potrzebowałam czasu, żeby mój duch uwolnił się od tego, co było związane z karate.?

s. Gabriela Cieślik
była mistrzyni świata w karate "

ciekawe czy jest coś o ninjutsu ?

złowieszczek

Wysłany: 29 Październik 2017, 21:30   

JKDBrodnica

Wysłany: 29 Październik 2017, 23:20   

No cóż, co mogę powiedzieć to samo co widać w komentarzach pod filmikiem. Aby krytykować postać Bruce'a, Jego trening i osiągnięcia oraz kim był najpierw trzeba mieć w tym temacie trochę informacji.

Odnośnie tego czy Bruce Lee był ojcem MMA ? No cóż Bruce nie stworzył MMA i JKD nie polega na mieszaniu różnych elementów sztuk walki (jak wiadomo) to Dana White nazwał Bruce'a Lee ojcem MMA w dokumencie "How Bruce Lee changed the world", no i w " I am Bruce Lee" a także w pojęciu Gracie Bruce miał swój udział w tworzeniu MMA

Ale JKD to nie MMA, jednkaże filozofia Bruce'a miała wpływ na MMA co dokładnie objaśnia Jego córka Shannon

Stwierdzenie tego Stevena Crowdera, że Bruce nigdy nie ćwiczył nic grapplingowego i że to jedynie rysunki no widocznie nie odrobił pracy domowej Bruce w wieku 19 lat miał honorowy czarny pas w judo od Freda Sato.

Plus zwinnie manipuluje informacjami Jesse Glover nie twierdzi że Taky Kimura był podczas walki ale że obecny był Ed Hart, w walce z Yokaichi, bo był sekundantem. Później twierdzi że Kimura opowiada a podaje fragment wywiadu z Jesse Gloverem, wystarczy zrobić pauze i zobaczyć. ;-) w trakcie filmiku.

Kolejna sprawa Bruce na pokazie w 67 nie sparrował z Ted'em Wongiem a m.in z Danem Inosanto (ówcześnie czarnym pasem i instruktorem Kempo Karate w szkole Ed'a Parkera)

Zrobił to celowo na pokazie Karate przed Karatekami. A Steven wsadził fragment Bruce'a robiącego chi sao na pokazie w 64....

No i są dowody na walkę z Bruce'a z Gary Elmsem wystarczy wpisać w google miał wtedy 18 lat

Odnośnie tego że Lee był najsilniejszy itp to ja osobiście nie słyszałem żeby ktoś tak twierdził... ale wstawił jego kartę treningową z 1965 roku... ale z latami robił progres, zresztą Jego celem nie było być dużym bo duża masa spowalnia, nie był kulturystą a martial artist

Polecam książkę Sztuka Kształtowania Ciała w Oryginale The Art of Expressing the human body.

A odnośnie filmu Birth of the Dragon, jest tak ch***owy i nie ma związku z prawdą że rodzina Bruce'a powiedziała że nie autoryzuje takich bzdet. Walka Bruce'a z Wong Jack Manem wyglądała tak

I nie było tam udziału mafii itp. ;-)

Stąd nie rozumiem takie bzdetne filmiki po co są wstawiane jako argument, czy żeby pokazać że są goście typu Steven Crowder co bazuje swoją wiedzę na wydumanych argumentach i niedoinformowaniu.... chociaż trafnie zauważył że fakiem jest Bruce Lee grający w ping ponga nunchuku, to spot reklamowy Noki.

"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee

złowieszczek

Wysłany: 3 Listopad 2017, 00:46   

wolny kraj, można żyć w świecie fantazji i wierzyć ze B. Lee był mistrzem nad mistrzami. tylko dzisiaj już nikt w takiej bajki nie wierzy

JKDBrodnica

Wysłany: 3 Listopad 2017, 00:59   

Niektórzy wierzą inni nie, każdy może wierzyć w co chce, a jeszcze inni zanim wyciągną wnioski, lub krytykują to sprawdzają informacje na dany temat z rzetelnych źródeł i opierają na tym swoją opinię. a nie opierają swych wniosków o filmiki z netu Stevena Crowdera, którego wiedza w temacie Bruce'a, jego treningów jest równa -10000 jak nie mniejsza, stąd ludzie o podobnej wiedzy do niego, pewnie że są podatni na to co gada, bo są zbyt leniwi by poszukać info no i łatwiej jest wtedy im podpasować brednie takiego gościa pod swoje własne wyobrażenia o argumentacji 5 latka czyli niedoczytanych i przeinaczonych informacji. ;-) Jednakże rzetelne i merytoryczne informacje są również dostępne dla przeciw wagi i każdy zainteresowany, może się z nimi zapoznać i wtedy wyciągnąć wnioski, sensowne wnioski. Wiadomo, że ci leniwi pójdą na łatwiznę.;-)

"True refinement seeks simplicity"
"The art of Jeet Kune Do is simply to simplify"
Bruce Lee

złowieszczek

Wysłany: 3 Listopad 2017, 12:11   

mylisz opinie z faktami. nie wiem czy świadomie, czy po prostu nie rozumiesz różnicy.

Strona 1 z 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : BUDO-MULTIMEDIA