Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Sekcja Ju Jutsu w Białymstoku

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : JIU JITSU
Strona 2 z 2
Sekcja Ju Jutsu w Białymstoku
Autor Wiadomość
Death-wish

SW: Karate

Wysłany: 2 Grudzień 2017, 02:08   

Ciężko opowiadać, coś co trzeba zobaczyć i poczuć.
Trochę mitologii czyli kyusho. To nie tak że kyusho działają na zasadzie dotkniesz i napastnik pada. Joe raczej twierdzi, ze kyusho to jest bonus do techniki. Nie wszyscy sa wrazliwi na nie. Coś co nie da się pokazać przez film. Jego kyusho są bardzo bolesne, zwłaszcza przy trzymaniach i odwróceniach uwagi od właściwej techniki. Ciekawy efekt mozna osiagnąć przy chwytach np za kark.
Co do rzutów, nie ma czegoś takiego jak wyniesie czy podnoszenie przeciwnika, efekt wychylenia otrzymuje się raczej przez odpowiednia pracę stopami niż pracę biodrami. Można by powiedzieć, ze jest to zbliżone do metod aiki jujutsu.

Proszę uwzględnić, że ja trenuję głównie karate, a o inne sztuki walki zahaczam niejako przy okazji. Nie mam tez zamiaru nikogo reklamować. Na seminarium byłem gościnnie u Paula Kinga z Ksoma.

https://www.facebook.com/JissenKanDojo/

czarny msciciel

Wysłany: 2 Grudzień 2017, 14:27   

Death-wish napisał/a:
To nie tak że kyusho działają na zasadzie dotkniesz i napastnik pada.

ja wierze ze to dziala - tak jak widac na tych filmach, ze jak facet stoi nieruchomo to da sie na nim to zademonstrowac i bedzie nieudawany efekt.
tylko jak mowisz, trafienie w to wszystko w ruchu to zupelnie inna bajka:) bardzo tez nie lubie tych opowiesci ze jak sie trafi w szczeke to costam, albo tym ciosem da sie zerwac pol skory z twarzy - ile razy autor wypowiedzi mial okazje to zrobic?

co do rzutow to masz 2 kwestie
- czy rzeczywiscie ktos sie chce uczyc tych historycznych wersji bo kocha historie - wtedy super, uczy sie wersji na rzucanie samuraja w zbroi, tak jak sa koryu w japonii gdzie ucza strzelania z muszkietu i plywania w zbroi
- czy uczysz sie wersji historycznych bo ktos ci powiedzial ze sa skuteczniejsze niz judo - moja wielka watpliwosc - nawet ludzie cwiczacy te koryu podkreslaja ze trzeba miec doswiadczenie w realnych kontaktowych systemach zeby to mialo sens

Death-wish

SW: Karate

Wysłany: 6 Grudzień 2017, 23:55   

Wiesz , ja jestem trochę historycznie nastawiony. Zajmuje się rekonstrukcja historyczną. :)

Co do skuteczności.
Nie rozważałem tego zagadnienia w tym kontekście. Jeśli szukałbym skuteczności, to zdecydowanie brałbym się za coś w stylu Fairbairn/Morrison/McCann lub RBSD w ogólności. Przecież nawet Krav Maga zamieniła się w sztukę walki.

Swoją droga, zajmuje się karate praktycznym, a wiele dawnych technik koryu jiu-jitsu jest tożsamych z koryu karate i chińskimi chin-na.

https://www.facebook.com/JissenKanDojo/

Strona 2 z 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : JIU JITSU