Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Kupno Gazu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : GAZ OBRONNY - FAKTY i MITY
Strona 3 z 4
Kupno Gazu
Autor Wiadomość
Smoke

SW: Boks

Wysłany: 15 Listopad 2004, 23:31   

jeszce pozwole sobie dodać ...
że żel wycelowany w oczy czy nos raczej na 100% działa tak jak powinien ...
co w przeciwieństwie do gazu czasem moze się obrócić przeciwko nam ...

"Przyłączyć Górny Śląsk do Polski to tak, jakby małpie dać zegarek"

Greg(zg)

Wysłany: 16 Listopad 2004, 14:57   

Ja kiedys kupilem od jakiegos menela na ulicy gaz NATO SUPER - PARALISANT CS - GAS SILLIARDE (cokolwiek to oznacza :D ). Zaplacilem mu jakies 10 zl, wiec myslalem ze to szajs jakis straszny. Jednak koles mial okazje go przetestowac w "warunkach bojowych" i stwierdzil ze jest to niezla "kosa". Po prostu bronil sie przed dwoma typami, ktorzy po prysnieciu gazem ... wyladowali w szpitalu 8O

BTW.
Nie orientujecie sie czy gaz po okresie waznosci nadaje sie do uzycia, czy traci jakies tam swoje wlasciwosci? Ostatnio zauwazylem ze moj jest lekko przeterminowany, i chociaz jeszcze nie musialem go uzywac (cale szczescie), to jednak nie chcialbym sie kiedys niemilo zdziwic.

Pass me that lovely little gun
My dear, my darting one
The cleaners are coming, one by one
You don't even want to let them start

Mr_Twinkle

Wysłany: 16 Listopad 2004, 19:48   

Traci właściwości. Każdy gaz. Ja psikałem niedawno tym NATO, który był przeterminowany 16 miesięcy. Nawąchałem się go sporo (wiatr) i tylko lekko miałem podrażnione oczy i drogi oddechowe. Nic poza tym. Po upływie daty ważności, no z lekkim poślizgiem, niotacz trzeba wymienić.

Dudek800

Wysłany: 20 Listopad 2004, 19:37   

pozwole sobie wtrącic sytuacje mojego kolegi : Wracał z treningu ok. 21.00 dwóch gości wylecialo mu naprzód i jeden z tyłu... miał w kieszeni gaz pieprzowy dwóm gosciom psiknal gazem trzeciemu zawalil sierpowym i uciekł ... i tak gaz go uratowal :roll:

"Skoro karate istnieje po to, by kształtować i trenować ciało, to musi ono być drogą moralności wykraczającą poza samą technikę... " - Masutatsu Oyama

muchol

Wysłany: 20 Listopad 2004, 19:38   

Dudek800: pisałem ci już, że jesteś moim guru? :wink:
Jesteś lepszy niż dobry kabaret.

Dudek800

Wysłany: 21 Listopad 2004, 09:48   

hehe ... kazdy se ze mnie jaj robi :(

"Skoro karate istnieje po to, by kształtować i trenować ciało, to musi ono być drogą moralności wykraczającą poza samą technikę... " - Masutatsu Oyama

muchol

Wysłany: 23 Listopad 2004, 09:50   

Dudek800 napisał/a:
hehe ... kazdy se ze mnie jaj robi :(

Nie każdy tylko niektórzy.
I nie jaja robi tylko docenia poczucie humoru (lub mimowolny dar rozśmieszania).

Pozdr.

Dudek800

Wysłany: 24 Listopad 2004, 15:50   

hehe fajnie :D

mattaleo

Wysłany: 1 Lipiec 2014, 23:32   

Witam
Spotkała mnie dziś bardzo ciekawa sytuacja :)
Otóż wybrałem sie do interarku po jakiegoś francuza....od początku jeden z Panów którzy tam pracują (ten niesympatyczny) dzisiaj był wyjątkowo miły...zaczęliśmy rozmowę o francuskich cs-ach ,powiedziałem Panu ze słyszałem opinie że te mixy Arm IV to bardzo słaby produkt....i to byłem w szoku, Pan podszedł do półki sięgnął po puszkę tego specyfiku i mówi chodźmy sprawdzimy, psikniemy i zobaczymy :) myśle pierwszy raz z czymś takim jeszcze sie nie spotkałem kupując Rmg....wyszliśmy, sprzedawca popatrzył w lewo i prawo i walnął sekundową dawkę przed sklepem i podszedł powąchać,odrazu poczuł i sie cofną i po chwili i mi zaczęło wypalac nos ....psiknął jeszcze raz znów podszedł kichnal i sie cofną juz nie wspominając o tym ze ja cofnąłem sie do sklepu bo nie dało sie wystać....i jak Pan stwierdził (w 100% sie z tym zgadzam)ze jego zdaniem jest mega mocny i tu cytuje "widzi pan sam pan poczuł a coowic o tym jak byśmy dostali tym prosto twarz" powiem tak ciśnienie bardzo dobre z puszki poleciała brunatna chmura o bardzo mocno wyczuwalnej substancji....dla mnie osobiście bardzo mocny gaz.
Jeszcze raz brawo dla Pana :)

jerz
niewidzialna ręka

SW: BJJ

Wysłany: 18 Wrzesień 2014, 10:22   

Chciałbym kupić Żonie gaz do samoobrony, cena nie jest najważniejszym aspektem.
Ma być skuteczny, prosty w użyciu i zmieścić się w torebce.
Jakbyście coś poradzili byłbym zobowiązany.

Thinspoon

Wysłany: 18 Wrzesień 2014, 10:44   

jerz napisał/a:
Chciałbym kupić Żonie gaz do samoobrony, cena nie jest najważniejszym aspektem.
Ma być skuteczny, prosty w użyciu i zmieścić się w torebce.
Jakbyście coś poradzili byłbym zobowiązany.

To chyba nie najlepszy pomysł ;-)

Mister Sandman, bring me a dream

jerz
niewidzialna ręka

Wysłany: 18 Wrzesień 2014, 12:02   

Ok, jestem otwarty, niewiele na ten temat wiem chętnie się dowiem.

Thinspoon

Wysłany: 18 Wrzesień 2014, 12:17   

Moja znajoma została napadnięta w parku, łobuz wyrwał jej torebkę. Torebka znalazła się następnego dnia, zginęła tylko gotówka i właśnie gaz w tej torebce trzymany ;-)

Chłopaki z tematu o gazach pewnie powiedzą coś więcej, ale na stronie hotspray.pl można dostać gazy od Fox Labs. Nie wiem, czy warto brać coś mniejszego niż 50ml. 85 zł kosztuje, można wybrać strumień albo stożek mgły. Kupić, poinstruować jak używać, nosić tak, żeby można było szybko wyjąć.

Mister Sandman, bring me a dream

Warhead

SW: Różne

Wysłany: 18 Wrzesień 2014, 12:27   

raczej pianka do pomieszczen lub chmura na zenwtrz, strumieniem na bank nie trafi.

jerz
niewidzialna ręka

Wysłany: 18 Wrzesień 2014, 14:16   

No dobra, a nie ma czegoś uniwersalnego i na pomieszczenia i na zewnątrz ?
Żona pracuje częściowo jako pracownik socjalny i jeździ często w "teren" który może być tak parkiem jak i jakimś pustostanem więc i dwór i pomieszczenia zamknięte.
No i jeśli nie w torebce to jak to trzymać, biorąc pod uwagę jej pracę.

Strona 3 z 4
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : GAZ OBRONNY - FAKTY i MITY