Vortal Budo Vortal Budo
FORUM | ALBUM | OSTRZEŻENIA | UŻYTKOWNICY | GRUPY | REGULAMIN | REDAKCJA | IGNORUJ | PROFIL
In BOX KNAJPA | SZUKAJ        Rejestracja    Zaloguj
Czy gaz uzywany przez policje zawiera alkochol ?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : GAZ OBRONNY - FAKTY i MITY
Strona 1 z 2
Czy gaz uzywany przez policje zawiera alkochol ?
Autor Wiadomość
poke222

Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 09:55   Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?

przepraszam żę w tym dziale ale nie znalazłem bardziej odpowiedniego.
Mam dwa pytania:
a) czy gaz używany przez policje zawiera alkohol ?
b) jak mogło wpłynąć na wynik badania wydmuchiwanego alkoholu fakt że kilka minut wcześniej psiknięto mi nim 4-5 razy do dróg oddechowych ( potocznie gęby ). w ciągu 6 minut około z 1,41 wydmuchiwanego spadło do 0,96. więc coś jest tu nie tak

Prosze o pomoc

Warhead

SW: Różne

Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 10:44   

A dzien dobry to krowa zjadla ?

A co my wrozki zeby wiedziec jakim gazem byles gazowany ?
Opisz jak puszka wygladala ... na drugie pytanie odpowie Ci odpowiedni biegly.

poke222

Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 10:47   

Dzieńdobry*

nie zdążyłem się przyjrzeć, a to nie jest jeden rodzaj na całą polskę ? puszka nie pamiętam jak wygląda ale wiem że na 100 % był to pieprzowy gaz

Warhead

Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 11:15   

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sternity

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lakrymatory

Z tego wynika, ze raczej nie. Musiales cos zjesc wczesniej co sfermentowalo, albo nachlales sie i szukasz tutaj alibi.

edytka: Po zjedzeniu jablka wynik z alkomatu masz na zabranie prawka, ale po kilku minutach wraca do normy ....

poke222

Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 12:16   

prowadziłem rower ( nei jechałem , trzymałem go ręką ) pod wpływem alkocholu i to nei za dużym ale policja i tak stwierdziłą ze mnie zwinie za jazde po alko jak sie kłuciłem to mnie pobili wzucili na pake radiowozu i około 20-30 minut na parkingu przy komendzie dozowali mi gaz do dróg oddechowych. gdy zaczynałem lepiej łapać oddech to powtarzali to. już nie mówie o tym że on cały czas sie tam ulatniał. miałem 3 dmuchania z przerwami 2-3 minutowymi. pierwsze 1,41 drugie 1,22 trzecie 0,96.

Ncro

SW: Taekwondo

Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 12:33   

Art. 178a kk mówi wyraźnie: kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny etc., więc jeśli prowadziłeś, to jesteś winny, i nie ma o czym gadać.
Ja bym się bronił, że nie prowadziłem, tylko pchałem ew. ciągnąłem. Ale szczerze powiem, że nie wiem, jak orzecznictwo do tego podchodzi.

poke222

Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 13:24   

no to ciągnełem go ręką jak zwał tak zwał. nie siedziałem na nim moje nogi były na chodniku jedna reka trzymałem plecak drugą ciągnełem rower.

leslie

Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 13:57   

Ncro napisał/a:
Art. 178a kk mówi wyraźnie: kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny etc., więc jeśli prowadziłeś, to jesteś winny, i nie ma o czym gadać.

Osoba pchająca lub ciągnąca rower, wózek, motocykl etc. jest pieszym.

"Warunkiem uznania osoby za prowadzącą pojazd jest to, by pojazd znajdował się w ruchu – poprzez wprawienie go w ruch (lub także utrzymywanie go w ruchu), przy pomocy właściwego mu mechanizmu, a więc nie jest nim popychanie pojazdu mechanicznego czy też prowadzenie go bez użycia mechanizmu takiego pojazdu przez pieszego." (J. Izydorczyk, Prowadzenie holowanego pojazdu w stanie nietrzeźwości lub odurzenia. Uwagi na tle wyroku Sądu Najwyższego z dnia 18 marca 2003 roku, Paragraf na Drodze 2004, nr 1, s. 17; K. Buchała, Przestępstwa drogowe popełnione w stanie nietrzeźwości (I), Nowe Prawo 1960, nr 7-8, s. 992;)

To że policjanci nie znają dokładnie prawa to inna sprawa.

Warhead

Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 14:31   

trzeba było nie wyrażac zgody na alkomat tylko iść na badanie krwi

poke222

Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 17:16   

to nie było miłe " prosze dmuchnąć " tylko " dmuchaj gówniarzu bo zaraz znowu dostaniesz ". jak myślicie jeden świadek wystarczy żeby uniewinnić się ? gdzie musze sie odwoływać ? jak narazie jeszcze nie byłem na zeznaniach bo to sie dzialo przed wczoraj. rower prowadziłem uparli sie ze na bank nim jezdzilem i ze mnie ktos wczesniej widział od nich. jezdzilem tym rowerem w ten dzien ale po flaszce juz go prowadziłem ale dla nich to jest oczywiście nie ważne. ale dzięki za info będę się odwoływał na w/w paragraf. tylko problem wielki jest w tym że policjantów było 3 i 1 straznik miejski a ja i kolega to dwie osoby ale bede sie starał robić co mogę. jeżeli ktoś by wiedział jak mi pomóc to prosze o jakie kolwiek informacje

BatmanHQ

SW: KB

Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 18:10   

poke222 napisał/a:
jak sie kłuciłem to mnie pobili wzucili na pake radiowozu i około 20-30 minut na parkingu przy komendzie dozowali mi gaz do dróg oddechowych. gdy zaczynałem

A to musiałeś nieźle wyłożyć swoje racje :lol: .

Co roku z głodu umiera 900tyś dzieci a Dekoral wciąż biały !

poke222

Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 18:38   

to że coś wskóram z pobiciem to nawet nie wierze, już mniejsza z tym
teraz zależy mi tylko na tym żeby uchronić się od oskarżenia o jazde rowerem po alko

Sznurek1986

SW: MMA

Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 18:53   

Jak badanie było robione co dwie trzy minuty to już masz ku temu podstawę żeby się odwołać, na wydruku jest godzina, policjant nie może jej przestawić. Czas miedzy badaniami powinien być MINIMUM 10 minut. Jeżeli nie ściemniasz możesz się wybronić aczkolwiek nie wydaje mi się żebyś był z nami do końca szczery.. :wink:

"Ten kto uwaza ze siła nie jest argumentem nie był bity wystarczająco mocno.."

MMA, panowie MMA!!!!;)

sting0800

SW: JJ

Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 19:55   

a moze alkohol a nie alkochol

poke222

Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 20:11   

dzięki za kolejne przydatne info do obrony =) jestem pewien że max 2 - 3 minuty bo dmuchnąłem wydrukował kwit i znowu, bez jakichkolwiek przerw. sorry za błędy ort

Strona 1 z 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Vortal BUDO : GAZ OBRONNY - FAKTY i MITY